Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe rzeczywiście, tłumacz podpowiada, że to importer, czyli pewnie jakaś spółka pośrednicząca. Na metce jest data 2018/12 i rzeczywiście trochę się od tamtej pory zmieniło; zapewne teraz już nie współpracują.

A tkanina to Olmetex (bawełna 61%, nylon 39%), więc nie przewiduję problemów w czyszczeniu (nie ma tendencji do brudzenia się, przypomina szlachetniejszą ceratę). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Velahrn napisał:

Swoją drogą, o co chodzi z tą Białorusią, mają tam zarejestrowaną siedzibę firmy?

Mieli sklep w Mińsku ale zlikwidowali jakiś czas temu. No foliach z mojego ostatniego zamówienia były naklejki Białoruś. Podejrzewam, że likwidacja tego sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, tryhp3 napisał:

Mieli sklep w Mińsku ale zlikwidowali jakiś czas temu. No foliach z mojego ostatniego zamówienia były naklejki Białoruś. Podejrzewam, że likwidacja tego sklepu.

Raczej była to franczyza. Suitsupply na pewno nie zamknie "swojego" sklepu z prostej przyczyny, marka stara sie kupować przestrzeń w której znajduje się ich sklep i wolą tracić na lokalizacji zyskując przy tym prezencje marki. Duza część sklepow nie przynosi profitów ale są takie, ktore zarabiają niesamowite siano. Przy okazji uchylę rąbka tajemnicy, parę lat temu czytałem tu komentarz (moze nawet i 10 lat temu) ze suitsupply zarabia glownie na sklepie online, to nie prawda. Niemal 80% dochodu to sklepy stacjonarne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej była to franczyza. Suitsupply na pewno nie zamknie "swojego" sklepu z prostej przyczyny, marka stara sie kupować przestrzeń w której znajduje się ich sklep i wolą tracić na lokalizacji zyskując przy tym prezencje marki.


Nie no, wiadomo że SuSu nie będzie rezygnować z tak prestiżowej lokalizacji jak Mińsk i wycofywać się z tak dobrze rokującego rynku jak Białoruś. Szkoda tylko że marnują szansę na prezencję marki jak byłoby ubieranie Aleksandra Łukaszenki.

;D
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ciasteczkowy napisał:

 


Nie no, wiadomo że SuSu nie będzie rezygnować z tak prestiżowej lokalizacji jak Mińsk i wycofywać się z tak dobrze rokującego rynku jak Białoruś. Szkoda tylko że marnują szansę na prezencję marki jak byłoby ubieranie Aleksandra Łukaszenki.

;D

 

Chyba nie do końca zrozumiałeś co kolega michasacuer miał na myśli xD a ja poczuwam się wziąć go w obronę, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że to co napisał wymaga jednak przemyślenia ;) A chodziło o to, że to nie był de facto ich sklep, więc SuSu go nie zamknęło, tylko wypowiedziało franczyzę. Reszta była raczej dygresją na temat jak działa biznesu SuSu i że zazwyczaj kupują przestrzeń pod sklep. Kolega michasacuer może będzie łaskaw potwierdzić bądź zaprzeczyć mojej tezie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, achimpe napisał:

Chyba nie do końca zrozumiałeś co kolega michasacuer miał na myśli xD a ja poczuwam się wziąć go w obronę, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że to co napisał wymaga jednak przemyślenia ;) a chodziło o to, że to nie był to de facto ich sklep, więc SuSu go nie zamknęło, tylko wypowiedziało franczyzę. reszta była raczej dygresją na temat jak działania biznesu SuSu i że zazwyczaj kupują przestrzeń pod sklep. kolega michasacuer może będzie łaskaw potwierdzić bądź zaprzeczyć mojej tezie ;) 

Dokładnie tak a co do prestiżowości miejsca, biznes dalej prowadzą w Rosji... a Otrium moge sie pochwalić sam zleakowałem bo strasznie przeszkadzało mi to, że niektórzy (moze nie tu, ale na fb) flipowali tymi ciuchami i ciesze sie, ze ten wszedł do mainstreamu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze grane nie było (przynajmniej u mnie) - odebrałem dziś przesyłkę z Otrium z garniturem Lazio w rozmiarze 94 i... Rękawy najwyraźniej musiały być skrócone od góry, bo są sporo krótsze niż w SuSu w rozmiarach 48😂 chyba po dobrej passie w Otrium bez "zonków" ostatnio przyszła u mnie pora na kilka gorszych niespodzianek 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie w takiej sytuacji (wada) należy natychmiast pod odbiorze zrobić zdjęcie i powiadomić otrium. Zwłaszcza marynarki z delikatnych materiałów trzeba uważnie oglądać pod światło i na szwach.

U mnie w dwóch zamówieniach inne koszule - za pierwszym razem zgadzał się wzór (kołnierzyk i materiał inne), w sumie podmieniona koszula też była ładna i zatrzymuję, w drugim tylko rozmiar ogólny się zgadzał - ale inny fit (czyli w praktyce rozmiar też inny), no i zamiast białej koszuli w ciemne paski przyszła jasnobłękitna :)

No i jeszcze ciekawostka - dostałem marynarkę z lekką wadą, postanowiłem kupić drugi egzemplarz (przy okazji drugiego zamówienia). Pierwszy nie miał przeszyć na klapie z tyłu i metek na guzikach - jakiś wystawowy lub przymierzany, wieszak zastępczy. Druga marynarka przyszła dziewicza, z kompletem przeszyć i metek i oryginalnym, drewnianym wieszakiem. Dodam, że to był już ostatni egzemplarz w moim rozmiarze, czyli nie miałem wielkich nadziei na sukces.

Mimo wszystko, dla mnie, warto.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku pomylili może 1 zamówienie, a złożyłem ponad 5. Nie było problemu ze zwrotem, a każda reklamacja była uznana z przyznaniem 15% zniżki i darmowej dostawy na następne zamówienie. 
 

Sporo fajnych rzeczy udało się kupić, ostatnia to marynarka z materiału z próbnika Alashan Breeze od Piacenzy - full canvas, 2,5 guzika, milanese w cenie 900 zł po rabacie. 
 

IMG_8343.thumb.png.0eade5a233cd22a002b731964900ae14.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie uważam, że się bardzo opłaca ryzykować, bo mam kilka fajnych rzeczy w bdb cenach, np dwa garnitury z cienkiej flaneli w paski Havana, szary i granatowy, oba łącznie z rabatami za ok. 900 PLN, lnianą dwurzędówkę za 330 PLN, sweter kaszmirowy za bodaj 150, natomiast to jest trochę na zasadzie "kto nie ryzykuje...". Przeprowadziłem statystykę i na 16 zamówień w aż 9 zamówieniach co najmniej 1 rzecz była wadliwa/pomylona (1x brudne spodnie, 1x sama marynarka bez spodni a kupowałem garnitur, 1x spodnie musiały być skrócone, ale w sumie to nie mam pretensji, bo pasowały na mnie idealnie ;), 1x rękawy skracane w marynarce i duuuużo za krótkie, 1x przyszedł zupełnie inny towar, 1x inny skład surowcowy dość drogiej jak na Otrium marynarki - oczywiście dużo gorszy niż w opisie, 4x po prostu zły rozmiar). Statystycznie więc u mnie tych "skuch" było dość dużo.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitur 3-częściowy, który miał spodnie w innym rozmiarze niż reszta, po moim zwrocie już na stronę nie wrócił. Pieniądze oddali w całości (bez tej opłaty 33 zł), wystarzyła krótka notatka na formularzu zwrotu, że wadliwy towar z ich winy. To sklep outletowy, błędy się zdarzają (choć przysyłanie brudnych to już przesada), ale reagują uczciwie, więc warto próbować.

Co napisawszy informuję, że kod EXTRA25 działa też na rzeczy z SuSu (choć jednocześnie jedna rzecz, którą miałem w koszyku, zdrożała mniej więcej o odpowiednik tej zniżki, ale z tych co obserwowałem to tylko ta jedna chyba).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info o kodzie, właśnie miałem dzisiaj sprawdzać czy działa, ale widzę, że z kolei praktycznie wszystkie oprócz jednej rzeczy, które obserwuję, zdrożały istotnie (między 15-25% tak na oko), więc chyba znowu nadciągnęła fala podwyżek i trzeba poczekać na odpływ (przy którym udało mi się wyrwać bardzo okazyjnie te wspomniane wyżej rzeczy).

Swoją drogą to słuszna uwaga o ich szybkiej i uczciwej reakcji, przy czym np oferta zniżki 10% na samą marynarkę, kiedy okazało się, że jednak to nie garnitur, to niezbyt poważna oferta. No i ciekawi mnie jak kalkulowane są te kody zniżkowe - ja we wszystkich tych w/w przypadkach dostałem kod 10% i darmowa wysyłka, aż ostatnio dostałem 25% i darmowa wysyłka. Ktoś wyżej pisał o 15%. Ciekawe czy mają jakieś wytyczne, czy zależy to od wartości zamówienia/wadliwego produktu, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego wątku nie polecam zwolennikom klasycznej męskiej elegancji, natomiast polecam socjologom. Został on założony 11 lat temu przez nieodżałowanego Immune, który napisał w pierwszym poście, że SuitSupply to nie taki znowu cymes. Później nastąpiło circa about 250 stron analiz, porównań i pomiarów, z których wynika, że SuitSupply to bardzo dobra propozycja value for money, szczególnie dla początkujących i młodszych (kroje) adeptów KME. Od kilku miesięcy nikt tu nie pisze o SuitSupply sensu stricto (zbyt drogie?). Wszyscy ekscytują się złotymi strzałami w outlecie, w którym SuitSupply to tylko jedna z kilkuset marek, ciuchy są mocno przebrane, bywają brudne, zakupy najczęściej są nietrafione, ale Cena Czyni Cuda. Adeptom socjologii polecam też wątek Benevento. Udanych łowów!

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SuSu jest spoko  , nie jest w niczym gorsze od Poszetki , Zacka , czy Makarona . 

a w outletowych cenach bezkonkurencyjne  . 

porównanie z Benevento nie trafione  , u nich poziom sięgnął już dna . 

 

 

 

 

 

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2024 o 09:45, lubo69 napisał:

Od kilku miesięcy nikt tu nie pisze o SuitSupply sensu stricto (zbyt drogie?)

Imo większość osób z forum które miała kupić już kupiła, cześć poszła kilka poziomów wyżej w MTM/bespoke. Osoby poszukujące porad pytają raczej w innych wątkach poświęconych pytaniom i ocenie. 

A SS nawet z regularnej oferty jest fajnym sklepem, nie ma tam nic zaskakującego, ale są solidne pozycje - w tym roku podobały mi się szorty bo na rynku bieda - polskie marki wołają po 600-700 zł za pare.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2024 o 07:43, dragonek napisał:

Pierwszy mało udany zakup na Otrium. Marynarka pachnie lekko stęchlizną. Nie wiem czy w pralni uda się raz na zawsze usunąć zapach, więc chyba pójdzie do zwrotu.

https://www.otrium.pl/product/blue-havana-blazer-10

Zagadka super niskiej ceny wyjaśniona. Zostały już tylko 42 i 44. Mam tylko nadzieję, że nie będzie problemu ze zwrotem bo pierwszy raz mi się zdarzyło, że marynarka nie ma oryginalnych "zszyć" z tyłu na rozcięciu i rękawach.

Szkoda bo marynarka naprawdę fajna, idealna na lato.

Nie zdążyłem oddać przed urlopem, wracam po 2 tygodniach i nieprzyjemny zapach zniknął.

Więc może nie warto skreślać jednak tego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.