Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

raczej 26 ,ale może ten model nie jest odpowiedni do twojej sylwetki,może taki mniej wytaliowany ,szerszy w pasie będzie lepiej leżał 

 

W przypadku rozmiaru 26 będę miał jeszcze krótszą marynarkę oraz krótsze rękawy. Wolę chyba pozostać przy 52, jeśli w ramionach marynarka okaże się dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozmiarze 52 będziesz miał 3 cm luzu w klatce i 5 cm luzu w talii. Czy to nie jest za mało jak na marynarkę?

 

 

Sugerowałbyś zatem rozmiar 54? Marynarkę nosiłbym tylko w ciepłe dni (jest bez podszewki) nie wiem czy potrzebne jest zwiększenie luzu w klatce i talii. Prosiłbym byś doprecyzował czemu uważasz, że w przypadku 52 to będzie za mały luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, już wyjaśniam. Jestem chudy, mam w klatce 90 cm, w talii 80 cm, ramiona 45 cm i wybieram rozmiar 46. Jeżeli wszystko uszyte jest zgodnie z tabelą, to marynarka jest dobrze dopasowana, nie obraziłbym się gdyby w obwodach miała 1 - 2 cm więcej, a szczególnie w talii. Według mnie brak konstrukcji właśnie skłaniałby do zwiększania luzu, bo marynarka ułoży się blisko ciała. Dodatkowo brak podszewki wpływa na to, że marynarka "nie porusza" się swobodnie po koszuli.

 

Wszystko zależy też o proporcji ciała. Nie próbowałeś może zmierzyć jakiejś marynarki, którą masz?

 

W tym sezonie były też problemy z rozmiarówką - produkty były mniejsze niż w tabeli rozmiarów. Możesz o tym poczytać na kilku poprzednich stronach tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku rozmiaru 26 będę miał jeszcze krótszą marynarkę oraz krótsze rękawy. Wolę chyba pozostać przy 52, jeśli w ramionach marynarka okaże się dobra.

Nie no :) rozmiary 2X są dla korpulentnych więc to absurd :)

Nie mam doświadczeń z SuSu ale jeżeli w tabelach na ich stronie są podawane wymiary marynarek (do sprawdzenia) to wg. mnie właściwym rozmiarem dla Ciebie byłby 106. Konieczne byłoby skrócenie rękawów.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no :) rozmiary 2X są dla korpulentnych więc to absurd :)

Nie mam doświadczeń z SuSu ale jeżeli w tabelach na ich stronie są podawane wymiary marynarek (do sprawdzenia) to wg. mnie właściwym rozmiarem dla Ciebie byłby 106. Konieczne byłoby skrócenie rękawów.

 

Też go rozważałem, ale jakoś odpadł w dalszych rozważaniach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas wypływa taka 'kaczka' , która potem jest dementowana.

Z tego co pamiętam, ostatnio Ktoś z SS wspominał, że Polska należy do najdynamiczniej rozwijających się rynków, ale nie było żadnych konkretów na temat sklepu stacjonarnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że warto spróbować 52. Różnica w długości rękawa to według tabeli rozmiarów niecały centymetr, a o tyle spokojnie i bez problemów można skrócić rękaw (w SS rękawy tak do 2-2,5 cm można skracać od dołu). Marynarka w rozmiarze 50 jest według mnie przymała.

 

I skrocony rekaw od dolu daje rade?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie marynarki leżą dobrze, Lazio trochę lepiej jak na mój gust (nieco niżej guzik, lepsze plecy oraz okolice pach, ładniejsze taliowanie). Spodnie oczywiście do skrócenia, dodatkowo coś się dzieje pod "siedzeniem" (a w konsekwencji nogawki na całej długości się marszczą), ale krawiec powinien sobie z tym poradzić.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy,

 

Kupiłem Lazio rozmiar 42: http://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio-jasnobr%C4%85zowy-kratka/P4822.html?cgid=Suits

Bardzo proszę o poradę, co sądzicie? (Wybaczcie od razu tę koszulę i te buty ze zdjęcia, idę wkrótce na zakupy ;) ) Czuję, że w klatce, pasie i udach jest trochę do poszerzenia. Rękawy i barki wg mnie ok, nogawka do skrócenia. Tak?

I teraz się zastanawiam czy zanieść do krawca 42 czy wymienić na 44? 

 

Ps. Czy uważacie, że da się ten garnitur sensownie rozkompletować? (Jak?)

Pps. Jaki rodzaj butów byście wybrali do tego garnituru?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

post-4298-0-61331500-1463430982_thumb.jp

post-4298-0-21681800-1463430988_thumb.jp

post-4298-0-57126200-1463431015_thumb.jp

post-4298-0-98046200-1463431041_thumb.jp

post-4298-0-79172600-1463431415_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zarówno klatka, jak i pas oraz uda są do poszerzenia, to 44 jest dla Ciebie ;) Różnica w ramionach to bodaj 1 cm, czego nie powinieneś negatywnie odczuć. Rękawy najwyżej odrobinę skrócisz, bo teraz faktycznie są takie, jak powinny być.

 

Swoją drogą - bardzo ładny garnitur. Brałbym do niego monki - ale ja do prawie wszystkiego brałbym monki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez 44. 

O ile marynarka jeszcze ujdzie ( ale watpie by dali zapas - tutaj mozesz sie od biedy ratowac przesunieciem guzika) to spodnie sa niestety za ciasne. 

Kantki na udach sie rozchodza to raz a dwa nieladnie to z boku wyglada ( wystajace lydki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.