Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie lepiej ten szary, w ogóle bardziej mi się on podoba. Ta krata na granatowym garniturze jest zbyt wyraźna dla mnie. Nie mogę się przekonać do rozkompletowanego granatowego garnituru w dużą kratę window pane, choć widziałem na blogu zestaw, który mi się podobał http://jakubroskosz.com/marynarka-oscar-jacobson/

 

Ja  wiem, że papier wszystko przyjmie, ale autor tego wpisu (z linka) nie umie pisać po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  wiem, że papier wszystko przyjmie, ale autor tego wpisu (z linka) nie umie pisać po polsku.

 

 

Też jestem zażenowany poziomem tego bloga. Ale jak się biznes kręci, to znaczy, że działa.

 

A co do Jorta, czyżby to znaczyło, że przytyło mu się trochę? :)

 

Co powiecie na ten blazer z nowej kolekcji Jort? Z jednej strony to niemal dokładnie to, czego szukałem: w odróżnieniu od większości marynarek SuSu ma kontrastowe guziki, przez co nie wygląda jak sierota po garniturze. Z drugiej: nie wiem, czy te guziki nie są za bardzo kontrastowe i nie robi się trochę odpustowo. No, ale guziki zawsze można zmienić (a nawet zmieniać co sezon: białe na lato, brązowe na wiosnę i jesień).

 

Co powiecie o materiale (100% wełna VBC S140)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę Vistula zagościła w kolekcji Jort hahaha  Tak samo tandetnie wygląda http://eu.suitsupply.com/pl/jort_collection/jort-niebieski-g%C5%82adki/P4050.html?cgid=jort_collection

 

Uściślisz?

 

Podbijam - też nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tą tandetą. Model może ma o rozmiar za mały garnitur na sobie (zdjęcie w ruchu co może powodować rozgwiazdę przy guziku), ale poza tym nie widzę nic zdrożnego - klapy o odpowiedniej szerokości, marynarka akceptowalnej długości (czyli ciut za krótka według klasycznych reguł, ale SS zawsze tak prezentuje garnitury).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model może ma o rozmiar za mały garnitur na sobie (...) ale poza tym nie widzę nic zdrożnego.

A to samo sobie w sobie nie jest wystarczająco zdrożne?

Harmonia tego zdjęcia jest zaburzona: za krótko i za ciasno. W pierwszej chwili przeszła mi przez głowę myśl czy modelowi paczki z jedzeniem nie wysłać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to samo sobie w sobie nie jest wystarczająco zdrożne?

Harmonia tego zdjęcia jest zaburzona: a krótko i za ciasno. W pierwszej chwili przeszła mi przez głowę myśl czy modelowi paczki z jedzeniem nie wysłać...

Ja aż takiego odczucia nie mam. Dla mnie jest na granicy, trudno porównywać do zdjęć Vistuli gdzie marynarki kończą się prawie na wysokości pasa a klapy są karykaturalnie wąskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie jest to klasyka, ale na lato, do białych spodni jak znalazł. Choć, wolałbym dwurzędówkę.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety waga ↗️

To zamawiam 48

Kurier przyniósł dziś 48.

Marynarka OK, spodnie w pasie OK, tylko trochę za długie i chyba jednak nogawka delikatnie do zwężenia.

Garnitur piękny - do tej pory miałem tylko Vistula, Lantier, Bytom, Lancerto i wydaje się być na poziomie Lantier lub wyżej. Ciekawe jak będzie z trwałością.

Ale następny garniak to jednak będzie ponownie SuSu:

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio-granatowy-g%C5%82adki/P4869.html?cgid=Suits&prefn1=color&prefv1=Niebieski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie jest to klasyka, ale na lato, do białych spodni jak znalazł. Choć, wolałbym dwurzędówkę.

 

Też bym wolał... Ale jak powiada przysłowie: jak się nie ma co się lubi, to się kradnie co popadnie ;).

 

Może się skuszę jednak. Najwyżej zmienię guziki. Chyba, że mi ktoś odradzi.

 

Zmienili opis tych guzików i teraz jest napisane, że są z masy perłowej, co nadaje im uroku (wczoraj jeszcze chyba był niepoprawiony gotowiec, że rogowe (sic), a ja się bałem, że plastikowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze podejście do SuSu - Lazio, r. 94

Po pierwszym zachwycie po ubraniu, przyszedł czas na zdjęcia które pokazały trochę mankamentów - pytanie czy krawiec sobie z tym poradzi, czy zmieniać rozmiar/model albo zrezygnować?

1. Nogawki do skrócenia - efekt groteskowy, jakby złamał kostki w kilku miejscach ;)

2. Coś dziwnego dzieje się na ramionach - co z tym zrobić?

3. Fałda poznańska czy moje wystające łopatki/tendencja do garbienia się?

4. Przód prawy na wysokości kieszeni - jakieś dziwne marszczenie - na pewno to nie kwestia krzywego stania?

5. w talii i ramionach wydaje mi się ok - poprawcie mnie jeśli się mylę.

6. inne ?

post-8000-0-18577700-1460330019_thumb.jp

post-8000-0-53850100-1460330021_thumb.jp

post-8000-0-00585900-1460330024_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze podejście do SuSu - Lazio, r. 94

Po pierwszym zachwycie po ubraniu, przyszedł czas na zdjęcia które pokazały trochę mankamentów - pytanie czy krawiec sobie z tym poradzi, czy zmieniać rozmiar/model albo zrezygnować?

1. Nogawki do skrócenia - efekt groteskowy, jakby złamał kostki w kilku miejscach ;)

2. Coś dziwnego dzieje się na ramionach - co z tym zrobić?

3. Fałda poznańska czy moje wystające łopatki/tendencja do garbienia się?

4. Przód prawy na wysokości kieszeni - jakieś dziwne marszczenie - na pewno to nie kwestia krzywego stania?

5. w talii i ramionach wydaje mi się ok - poprawcie mnie jeśli się mylę.

6. inne ?

 

Po mojemu to tak:

 

1. Do skrócenia - im węższe, tym powinny być krótsze; wąskie i za długie dają właśnie efekt, o którym mówisz. Ja bym je skrócił tak, żeby w ogóle nie dotykały buta, ale to już jak sobie stryjenka uważa.

2. Tego rodzaju mankament można chyba poprawić tylko zmieniając kąt wszycia rękawa, a to poważna przeróbka. Nie jest to kwestia rozmiaru, a czy kroju - nie wiem. W innych marynarkach tak nie masz? Być może stoi za tym jakaś wada postawy (na zdjęciu jakby lekka lordoza lędźwiowa? ale nie bierz zbyt poważnie tego, co mówię).

3. Na jedno wychodzi :). Fałdę poznańską, taką zachodzącą na kołnierz, najlepiej pokazałoby nam zdjęcie no. 1, ale tam ten fragment z kołnierzem zakryłeś. Na podstawie zdjęcia pleców wydaje mi się, że te fałdki są do zaakceptowania. Ja w ogóle nie mam szczęścia do poprawiania fałd na plecach - zawsze trochę zostaje; najlepiej jak ich nie ma od początku. Takich niedużych bym nie ruszał.

4. Krywe stanie albo jakaś mini-wada postawy, nie ma się co przejmować. Jak rozprujesz szlice może zniknąć.

5. Jak najbardziej OK. Największy problem to faktycznie te skręcone rękawy.

6. W sumie to jak tak się zastanowić to rękaw trochę krótki (latami miałem fazę na "ten rękaw jest za długi", teraz chyba mam fazę na "ten rękaw jest za krótki). Zwróć uwagę, że jak ponosisz, to się zmarszczy i jeszcze podejdzie to góry o spory kawałek (2-3 cm?). Ale jest w granicach poprawności, kwestia osobistych preferencji.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle się skróci, co rękaw podejdzie do góry podczas noszenia. U mnie podchodzi (zarówno na łokciu jak i pod pachami), ale ja w pracy ciągle muszę podnosić ręce i gestykulować, o czym już na forum pisałem.

 

Bottom line: "w akcji" będzie wyglądał na krótszy, więc jeśli już teraz jest na styk, to istnieje ryzyko, że będzie wyglądał na zbyt krótki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to tak:

 

1. Do skrócenia - im węższe, tym powinny być krótsze; wąskie i za długie dają właśnie efekt, o którym mówisz. Ja bym je skrócił tak, żeby w ogóle nie dotykały buta, ale to już jak sobie stryjenka uważa.

2. Tego rodzaju mankament można chyba poprawić tylko zmieniając kąt wszycia rękawa, a to poważna przeróbka. Nie jest to kwestia rozmiaru, a czy kroju - nie wiem. W innych marynarkach tak nie masz? Być może stoi za tym jakaś wada postawy (na zdjęciu jakby lekka lordoza lędźwiowa? ale nie bierz zbyt poważnie tego, co mówię).

3. Na jedno wychodzi :). Fałdę poznańską, taką zachodzącą na kołnierz, najlepiej pokazałoby nam zdjęcie no. 1, ale tam ten fragment z kołnierzem zakryłeś. Na podstawie zdjęcia pleców wydaje mi się, że te fałdki są do zaakceptowania. Ja w ogóle nie mam szczęścia do poprawiania fałd na plecach - zawsze trochę zostaje; najlepiej jak ich nie ma od początku. Takich niedużych bym nie ruszał.

4. Krywe stanie albo jakaś mini-wada postawy, nie ma się co przejmować. Jak rozprujesz szlice może zniknąć.

5. Jak najbardziej OK. Największy problem to faktycznie te skręcone rękawy.

6. W sumie to jak tak się zastanowić to rękaw trochę krótki (latami miałem fazę na "ten rękaw jest za długi", teraz chyba mam fazę na "ten rękaw jest za krótki). Zwróć uwagę, że jak ponosisz, to się zmarszczy i jeszcze podejdzie to góry o spory kawałek (2-3 cm?). Ale jest w granicach poprawności, kwestia osobistych preferencji.

Dzięki za (pod)odpowiedzi!

Ad.1 - oczywiście skrócę, ale nie wiem czy mam odwagę skrócić tak, żeby nie dotykały buta

Ad.2 - nie wiem jak to możliwe, ale gdy dzisiaj mierzyłem marynarkę to... problemu skręconych rękawów nie było (a przynajmniej nie było to tak widoczne). Więc albo przed zdjęciami jakoś te rękawy przekrzywiłem albo już sam nie wiem

Ad.3 - już nie będę wrzucał powtórnie - ale na zdjęciu bokiem nie widać tego załamania na plecach

Ad.4 - tak myślałem

Ad.5 - tu jeszcze dodam, że mój początkowy zachwyt wynikł własnie z dopasowania w ramionach i talii - nigdy nie miałem tak dobrze dopasowanej marynarki!

Ad.6 - przy lepszych mankietach może będzie lepiej ;)

 

Także suma sumarum - nie odsyłam.

A przy okazji - tylko 1 odesłanie jest za free?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.