Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

SS zmienia ciągle rozmiarówki, czasem trochę, czasem niewiele, rzadziej wielkie skoki.

Testowałem sprawę na dwóch Havanach z tego samego rocznika. Ten sam rozmiar, a jedna marynarka ciaśniejsza w talii i minimalnie krótsza. Rozmawiałem o tym ze sprzedawcą w londyńskim sklepie. SS zmienia rozmiary częściej niż myślicie. Co więcej - ludzie z obsługi emailowej niestety o tym niekoniecznie wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mają się zmiany rozmiarów do wymiarów podanych w tabelkach? Sprawdzał ktoś?

do tej pory można było używać wyrobów SuSu zamiast miary krawieckiej... trafiali w punkt. Przy kolekcji SS2016 występują problemy, ale rozbiezność produktów do tabeli nie została potwierdzona pomiarami (tylko wrażenia). Ja swoje garnitury wiozę od razu do krawcowej i nigdy nie mam czasu aby pomierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mają się zmiany rozmiarów do wymiarów podanych w tabelkach? Sprawdzał ktoś?

 

Tabelki stoją nieruszone, a rozmiary potrafią się zmienić o centymetr... dwa...

 

W dwóch Havanach z tej samej kolekcji potrafili zmienić najbardziej istotny rozmiar, czyli szerokość w talii, do tego długość marynarki (w tym samym rozmiarze).

 

Trochę wcześniej raz widziałem na zimę wypuszczone Lazio trzyczęściowe, które miało węższe uda, ogólnie węższe nogawki i niższy stan spodni (marynarka ta sama). Mierzyłem uważnie miarką krawiecką, a do tego przykładałem do innego Lazio dla porównania. I nie był to błąd w znakowaniu, bo sprawa została sprawdzona na dwóch egzemplarzach.

 

Generalnie Hargin ma rację, że raz wybrany rozmiar najlepiej spokojnie zamawiać ponownie, ale uprzedzam, żeby być zawsze czujnym i sprawdzić bardzo starannie i skrupulatnie, co się dostało - tak jakby wcześnie nie posiadało się takiej rozmiarówki. Bo raz, dwa razy na dziesięć razy można się przeliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, poradźcie którą marynarkę SuSu powinienem rozważyć jako blazer? Granatowa (może być jasno), z przeznaczeniem do nieformalnych zestawów koordynowanych (brązowe broguesy lub monki, krawat typu klubowego lub mucha, spodnie szare lub beżowe...). Nie chcę spejalnie szaleć z nakładanymi kieszeniami, bo jakoś średnio mnie przekonują (kieszenie jeszcze, ale nakładana brustasza to już przesada), chciałbym też, żeby było w miarę konserwatywnie. Dokładnie przejrzałem ofertę i mam swoje typy (dwurzędówkę odpuściłem, zresztą już zniknęła na dobre), ale chciałbym znać Wasze zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też a priori najbardziej podoba się Washington. Co powiecie na taki blezer?

 

http://eu.suitsupply.com/fr/jackets/washington-half-lined-bleu-chevrons/C918.html?cgid=Jackets&prefn1=fit&prefv1=Washington

 

Jort fajny, jestem w stanie tyle wydać (nie stać mnie na bespoke w Paryżu i tak, a w sklepach nic nie ma), ale nie jestem przekonany, czy warto - to ponaddwukrotnie więcej niż Washington.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też a priori najbardziej podoba się Washington. Co powiecie na taki blezer?

 

http://eu.suitsupply.com/fr/jackets/washington-half-lined-bleu-chevrons/C918.html?cgid=Jackets&prefn1=fit&prefv1=Washington

 

Dla mnie to świetny wybór. Jortów nie mam, więc nie potrafię porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Washingtonów - jak wygląda to wypełnienie ramion? Jest to bardzo mocne wypełnienie? 

 

Zastanawiałem się nad: http://eu.suitsupply.com/en/jackets/washington-half-lined-blue-check/C900.html?cgid=Jackets&prefn1=design&prefv1=Check

 

Cenię sobie Havanę, właśnie poprzez jej "przewiewność" i lekkość. Ale ten Washington ma bardzo ładną kratę i chyba nada się to zestawów koordynowanych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele wiem o SuSu, ale po mojemu ramiona bez wypełnienia są piękne na manekinie (albo na modelu, po francusku to zresztą to samo słowo), ale w praktyce nie dla każdego. Wypełnienie w granicach rozsądku wybacza więcej i nikomu jeszcze nie zaszkodziło (nie mówię tu o kątach 90 stopni na ramionach).

 

Zanim pociągnę za spust z tym Washingtonem (dzięki za zatwierdzenie Whitesnake!) chciałem podzielić się wątpliwościami:

-to by były moje pierwsze (no, drugie) nakładane kieszenie. Nie mam do nich specjalnych uprzedzeń, chociaż chyba poszerzają w biodrach (a mi tam dodatkowej szerokości nie potrzeba...), ale chciałbym wiedzieć, czy da się je w razie czego przerobić na zwykłe (wydaje mi się że tak, z zastrzeżeniem, że mogą pozostać ślady po szwach;

-czy guziki przy mankietach są przecięte? Jeśli tak to może być problem ze skróceniem rękawów, bo pewnie tradycyjnie będę go potrzebował;

-jakaś mi się ta marynarka wydaje "eklektyczna"; o ile połączenie szerokich, formalnych klap w szpic z nakładanymi kieszeniami nawet mi się podoba (bardzo dobrze na mnie wyglądają szerokie klapy, wypróbowałem), o tyle połączenie splotu w "zimową" jodełkę z półpodszewką wydaje się kontrowersyjne (nie znalazłem informacji o gramaturze, ale marynarka wygląda mi na - z grubsza - taką do noszenia od jesieni do wiosny, tj. od powiedzmy października do chłodnego maja?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dwa grosze.

- nakładane kieszenie nie będą nic poszerzać o ile ich nie będziesz wypychał, przerabianie bum sobie odpuscil

- guziki przy rękawach są funkcjonalne, można dołem skracać rękawy oniej więcej 2-2.5 cm, więcej wymaga skracania górą

- marynarka faktycznie bardziej zimową, ale według mnie dość klasyczna z uwagi na kolor i wzór - rodzaju podszewki bądź co bądź przy normalnym użytkowaniu nie widać

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się obawiać nakładanych kieszeni. W moim odczuciu dużo lepiej się prezentują niż patki, oczywiście w zestawach koordynowanych.

 

Natomiast czytając Twoje obawy, to rozważył bym ten model:

http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/washington-niebieski-g%C5%82adki/C821.html?cgid=Jackets&prefn1=fit&prefv1=Washington

 

+ kieszenie z patkami

+ na 2,5 guzika (ciężko kupić RTW)

+- materiał to len, ale ze zdjęć wygląda że sprawdzi się również z bardziej formalnymi zestawami

- przebrana rozmiarówka

 

Ja z kolei mam pytanie do użytkowników marynarek z czystego lnu od Angelico. Szukam marynarki na temperatury 20+ i kusi mnie ta mraynarka

http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-br%C4%85zowy-g%C5%82adki/C949.html?vpid=C94911

 

Co myślicie?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z zimowymi kolekcjami SuSu są takie, że odwieszam je w głębię garderoby  jak tylko temperatury zaczną cyklicznie przekraczać 10 st. (ooo... właśnie teraz)*. Myślę, że obawy o zbyt małą uniwersalność jest uzasadniona. Nawet w opisie SuSu podaje, że to "idealny wybór na jesień i zimę" - stąd obstawiam dość dużą gramaturę materiału. Fakt, że nie ma podszewki, ale może mieć to marginalne znaczenie. 

 

Osobiście z obecnej oferty obstawiałbym mimo wszystko Havanę, jako bardziej uniwersalne rozwiązanie:

 

http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-niebieski-gładki/C952.html?cgid=Jackets&prefn1=color&prefv1=Niebieski&prefn2=fit&prefv2=Havana

 

lub

 

http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-granatowy-gładki/C4760.html

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak się składa, że mam Washington Half-Lined, Washington Pure linen - klapy w szpic to jest to :mrgreen:

 

Half-Lined mam z kolekcji jesień zima i rzeczywiście wełna jest gruba a nawet bardzo gruba. Dlatego pewnie nie dali podszewki. Do noszenia jako okrycie wierzchnie nada się do powiedzmy +18-20 stopni później się zgrzejesz. Klapy są bardzo szerokie i wyglądają rewelacyjnie.

Lniana też jest ok ale ponieważ to czysty len to gniecie się strasznie. Z tego powodu jest, w mojej opinii, raczej mniej formalna.

Ramiona w obu modelach są takie same i nie są przesadnie rozbudowane, więc nie przejmowałbym się tym.

Nakładane kieszenie są ok. Nie umiem powiedzieć czy da się je odpruć i przerobić.

 

 

@alabuz - co do tej lnianej to w zeszłym roku jak kupowałem to też nie było już rozmiarów. Jednak warto dopytać bo to na tyle popularny model, że pewnie uzupełnią.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wezmę w takim razie obie :P. U mnie selon smart casualowy pokrywa się w zasadzie z rokiem akademickim (zajęcia kończę w kwietniu), wtedy też jest większość konferencji. Na konferencjach letnich i tak panuje luźny dress code. Stąd letnią marynarkę mam jedną (beżową, bawełnianą, bez podszewki, z nakładanymi kieszeniami i brustaszą) i... nie pamiętam, bym kiedyś ją tak naprawdę nosił :D. Ten rok będzie jednak wyjątkowy, bo w maju i w czerwcu mam ważne wyjazdy do stosunkowo ciepłych krajów, stąd szukam teraz jakiegoś blazera.

 

Biorąc pod uwagę to wszystko, coście mi tu powiedzieli (dziękuję każdemu z osobna) dobrze by było mieć Washingtona na zimę i Havanę na lato :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenie wynika, że Washington jest dość mocno taliowany.

 

Wracając do tematu "pływającej" rozmiarówki. Otrzymałem odpowiedź od obsługi klienta. Myślę, że dalej już nie będę drążył, bo to chyba i tak nigdzie nie doprowadzi. Jeżeli ktoś z Was ma życzenie, to może opisać problem, przynajmniej będzie więcej klientów zgłaszających ten sam fakt.

 

To co mogę dodać, to że najpierw napisali, że sprawdzą to wewnętrznie i odpiszą. Odpisali po 4 dniach:

"It seams that there haven't been any changes in our patterns so they should be the same. However the workshops are allowed a small margin in which the jackets could differ from one another. So if you have one jacket from a series that was on the large side of the spectrum and one ion the smaller side the difference could be a max of 2 cm. Since they are allowed to be 1 cm larger or 1 cm smaller than the pattern. I'm very sorry for this but if we narrow that down our production costs will rise and we will not be able to maintain these friendly prices."

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie podpowiedziec coś odnośnie płaszczy wiosennych Su-Su ?

Spodobał mi sie model Vicenza. http://eu.suitsupply.com/pl/coats/granatowy-płaszcz/J434.html?cgid=Coats

Dumam co prawda nad kolorem , ale bardzo ciekawi mnie Wasza opinia .

Szukam czegoś na chłodna wiosnę do zestawów koordynowanych.

Ma to sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aron: To by się zgadzało i wyjaśniało sprawę. Taki właśnie odchył zauważyłem na podstawie przymiarki kilku marynarek. Przykładowo w Havanie o rozm. 46 obwód klatki to 102 cm. Jeśli zastrzegają sobie margines 1 cm w każdą stronę, to jedna marynarko o obwodzie 103 może leżeć idealnie, natomiast kolejna może się trafić z obwodem 101 cm i wydawać się ciasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.