Skocz do zawartości

[BYDGOSZCZ] - DER RED - koszula MTM


piotrassss

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

koszula, o której pisałem w tym wątku:

http://forum.butwbutonierce.pl/viewtopic.php?f=2&t=2635

jest już gotowa. Oto kilka zdjęć:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

http://imageshack.us/a/img69/1343/obraz004py.jpg

http://imageshack.us/a/img210/8448/obraz003ut.jpg

http://imageshack.us/a/img259/9752/obraz002sp.jpg

http://imageshack.us/a/img10/976/obraz001djk.jpg

Ja sam, wziąwszy pod uwagę cenę jestem z efektu zadowolony.

Jakieś opinie? Sugestie ?

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest koszula, o której mogę powiedzieć, że mi się podoba. Chodzi oczywiście o czarne pasy, ale cieszę się, że udało Ci się zrealizować plany.

Na wysokości klaty robią się dziwne fałdy po obu stronach. Nie sądzicie, że rękawy odrobinę za długie? koszula chyba mogła być odrobinę węższa na wysokości brzucha. Jaki to materiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest koszula, o której mogę powiedzieć, że mi się podoba. Chodzi oczywiście o czarne pasy, ale cieszę się, że udało Ci się zrealizować plany.

Na wysokości klaty robią się dziwne fałdy po obu stronach. Nie sądzicie, że rękawy odrobinę za długie? koszula chyba mogła być odrobinę węższa na wysokości brzucha. Jaki to materiał?

Jest to moje pierwsze zamówienie na miarę, nie mogło obyć się bez błędów, tym bardziej, że zauważyłem jak wielezależy ode mnie w procesie decyzyjnym dotyczącym koszuli:)

Koszula miała mieć właśnie taki awangardowy charakter, nie zamierzam jej nigdy łączć z krawatem, raczej będę ją nosił do dżinsów.

Niektóre fałdki mogą być efektem tego, że zdjęcia zrobiłem niestety po powrocie z imprezki, zatem nie jest to efekt "wyprasowanej koszuli". Być może powinna być nieco węższa na wysokości brzucha, jednak gdy się schylam, materiał jest dość mocno naprężony

więc to akurat bym zostawił.Moim zdaniem rękawy są dobrej długości, gdy wyciągnę obie ręce przed siebie, mankiety troszkę się cofają.

Materiał to popelina firmy o której nie słyszałem: Erba, nazwa tkaniny Tiffany (77 threads).

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to bardziej koszula MTO niż MTM, za duża w paru wymiarach.

Dziękuję za uwagę.

Przyjrzę się temu podczas kolejnego zamówienia. Na co radzisz zwrócić szczególną uwagę? Jednak z drugiej strony mogę powiedzieć, że w tej koszuli czuję się dobrze (co nie wyklucza, że w lepiej dopasowanej będę czuł się jeszcze lepiej),

ważne jest dla mnie także to, aby koszula, którą będę nosił z dżinsami, nie krępowała mi ruchów, np: podczas tańca w jakimś klubie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że wrzuciłeś zdjęcia zamówienia :)

Niestety te czarne pasy to hardkor.

Tego właśnie chciałem:) Zamówiłem ją na podstawie zdjęć podobnej awangardowej koszuli, która mi się spodobała.

Wiadomo, że nie jest to klasyka i zdaję sobię sprawę, że nie każdemu może przypaść do gustu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednio dopasowana koszula nie krępuje ruchów, więcej, np. w przypadku odpowiedniego obwodu otworu na ramię (przeważnie mniejszego niż standard, ja mam 46cm obwód i to jest już granica dla mnie), wręcz zwiększa znacząco komfort, jeżeli ktoś macha rękoma. Zasada ta sama co w przypadku sławnej "wysokiej pachy" w marynarkach, tylko koszula nie ma żadnej nadbudówki na ramię i posiada przeważnie lekki zapas materiału w obwodzie, więc czerpie pełnymi garściami z takiego dopasowania.

Jak zależy Ci na komforcie, dodaj zakładki na ramionach z tyłu. Przy Twojej budowie powinieneś mieć około 3-5cm luzu w talii i klatce. Sam oceń jak to u Ciebie wygląda, może to tylko kwestia zdjęć i zmiętolenia koszuli, ale jednak przy Twojej sylwetce, nie powinno być takich fałd w tylu miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem ideę tej koszuli: jeśli miała być casualowa, to czemu jest biała? Biały kolor jest formalny, a tutaj jest ten czarny pasek i mowa o tym, że ma być noszona z dżinsami. Jak dla mnie to duża stylistyczna niespójność. Dodatkowo ta koszula jest za obszerna i wetknięta w dżinsy po prostu źle się układa; włożenie na nią marynarki by może pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież kolega sobie robi jaja z tą koszuliną, a Wy się dajecie podpuszczać.

Proszę tylko o konstruktywną krytykę:)

Idea tej koszuli (link znajdziesz na początku tego tematu) była taka, że nasz Kolega z forum zobaczył podobną na fotkach z jakiegoś wydarzenia, spodobała mu się i postanowił zrobić podobną. :)

Dokładnie tak. Właśnie kontrast między czarnym a białym mnie tu urzekł.

Dodatkowo ta koszula jest za obszerna i wetknięta w dżinsy po prostu źle się układa; włożenie na nią marynarki by może pomogło.

Jeśli uważacie, że jest zbyt obszerna, że rzuca się to w oczy, zaniosę ją do krawca, aby poprawił. Jak mniemam największy problem stanowi jej układanie się na plecach. W zasadzie myślałem, że mogę mieć jakieś zaufanie do krawca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ta koszula nie podoba, abstrahując już od faktu, że stylistycznie jest niespójna jak wyżej zauważył tomek. Prawda jest taka, że wygląda jak normalnej jakości rtw. Nie ma typowych plusów dla produktu bespoke, dla mnie mocno średni wyrób. Za szeroka w pasie a jakby zbyt wąska w klatce. Robi to efekt większego brzucha, a mniejszej klatki. Typowy efekt "prostokąta". Może zwiększenie obwodu w klatce, z równoczesnym zmniejszeniem obwodu pasie zrobiłoby choć trochę efekt sylwetki "V". Mam też wrażenie, że o parę centymetrów jest za szeroka w ramionach. Ale jeśli jesteś zadowolony z efektu stylistycznego, to bardzo dobrze. Kwestia dopasowania jest jedynie do poprawy. Nie wiem też jaką masz budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje trzy (trywialne) grosze:

Na wstępie brawo za odwagę podzielenia się wrażeniami z pierwszego zamówienia MTM. Ja, jak przypomnę sobie moją pierwszą koszulę MTM, to tylko podwójny koniak pomaga ukoić mi nerwy...

Z konkretów, po pierwsze mam wrażenie, że bardzo lubisz styl tej koszuli, chcesz ją nosić i dobrze się w niej czujesz. To najważniejsze.

Po drugie, na plus zaliczyłbym sam fakt obstalowania koszuli na zamówienie. To taki pierwszy chrzest bojowy, który otwiera oczy na masę istotnych szczegółów i szczególików w tak pozornie banalnej rzeczy jak koszula.

Do ewentualnej poprawki dałbym przede wszystkim to fałdowanie na plecach. Koszula jest za obszerna w pasie, warto tam wybrać te kilka centymetrów; będzesz czuł się lepiej, szczególnie jeśli założysz tę koszulę pod marynarkę. Przy okazji można by dodać z centymetr-dwa w klatce piersiowej, może okazać się to jednak przydrogie i niewarte efektu końcowego.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caporegime,

Jeśli chodzi o ten luz 3cm, to masz na myśli sumaryczny luz 3cm, czy z każdej strony (lewej i prawej) po 3cm ?

Pozdrawiam.

Sumaryczny, wynika on z tego, że jak siedzisz to się trochę brzuch wypina, podobnie jak siedzisz przy biurku i naprężasz szkatułę. W zależności od budowy wtedy koszula ma od 3cm do nawet 14cm nadmiaru w talii / klacie. Najlepiej się po prostu zmierzyć w takiej pozycji, dodać z 1-2cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witajcie,

Za Waszą radą zdecydowałem się na pewne poprawki (zwężenie w pasie oraz poprawki z tyłu koszuli).

Nie zdecydowałem się na poszerzenie w klatce. Wszystkie poprawki zostały wykonane przez

krawca za darmo, co jest napewno bardzo pozytywne. Może nie jest jeszcze idealnie, ale moim

skromnym zdaniem jest zdecydowanie lepiej, zwłaszcza na plecach. Nie ma już takiej liczby fałd.

Co więcej mam wrażenie, że koszula bardziej PRZYLEGA i bardzo podoba mi się to odczucie.

Niestety nie mam wyraźnej sylwetki V.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zdecydowałem się także na kolejne zamówienie, tym razem coś bardziej klasycznego. Bardzo mi zależało na pattern matchingu, chyba się udało :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, no dobra,

większość tego z przodu koszuli to wina zbyt wąskiej klatki, sam nie zdecydowałem się na poprawki, rękawy to wina niewyprasowania

(gdy była wyprasowana tych fałd nie było, ubrałem po przyniesieniu od krawca),

na plecach rzeczywiście mogłoby być jeszcze lepiej. Nie zapominaj też, że nie jest to koszula za 700zł. Na żywo nie jest tak źle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrassss - wszystko to jest winą tylko i wyłącznie źle uszytej koszuli! Te fałdy oczywiście pokazują się po założeniu (nie ubieraj w nic koszuli, sama niech się ubiera jak chce ;) ), a nie powinny praktycznie w ogóle. Cena nie ma znaczenie - "płacę, żądam" ;), chciałeś chyba koszulę za x, a nie wyrób koszulopodobny, tak? Cena powinna zależeć od materiału, a nie od tego czy koszula pasuje czy nie. Ta ewidentnie nie jest "na Ciebie". Zakładam, że koszule ze wspomnianego dzisiaj Lidla za kilkanaście zł mogą leżeć znacznie lepiej.

Cóż, mogę śmiało powiedzieć, że w żadnej koszuli RTW, które mam nie czuję się tak jak w tej (bardziej komfortowo). W drugiej uszytej koszuli (w paski) klatka jest szersza i nie ma już tylu fałd z przodu. Jednak chciałbym zobaczyć jak to będzie wyglądało po pierwszym praniu, wszak tkanina może się o 1-2% skurczyć. Co do materiału .. właśnie, czy nie uważasz, że jego stopień "gniotliwości" może mieć wpływ na te fałdy na rękawach ? Porównanie z Lidlem to chyba lekka przesada:) Trzecią koszulę uszyję u kogoś innego, będę miał porównanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tak bronisz tego zakladu? Jestes w nim jakis sposob zwiazany? Przeciez wyraznie widac, ze dopasowanie jest kiepskie. Przyjmij to do wiadomosci i nastepnym razem szyj gdzie indziej. Nie oznacza to, ze tej koszuli masz nie nosic, w tej chwili wyglada to tak jakbys sam siebie przekonywal, ze to byly dobrze wydane pieniadze - nie byly. Nastepnym razem bedzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tak bronisz tego zakladu? Jestes w nim jakis sposob zwiazany? Przeciez wyraznie widac, ze dopasowanie jest kiepskie. Przyjmij to do wiadomosci i nastepnym razem szyj gdzie indziej. Nie oznacza to, ze tej koszuli masz nie nosic, w tej chwili wyglada to tak jakbys sam siebie przekonywal, ze to byly dobrze wydane pieniadze - nie byly. Nastepnym razem bedzie lepiej.

Nie jestem związany z zakładem. Sam siebie przekownywać? Może coś w tym jest, w końcu wydałem na to pieniądze:)

Koszulę oczywiście, że będę nosił:)

Tak jak pisałem, kolejną uszyję gdzie indziej. Nie mam wielkiego wyboru tu w Bydgoszczy... A z poza okolic.. co sądzicie o Da Vinci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.