Skocz do zawartości

[BYDGOSZCZ] - DER RED - koszula MTM


piotrassss

Rekomendowane odpowiedzi

... co sądzicie o Da Vinci ?

ja sądzę dobrze.
Ja też. Podobnie, dobrego zdania jestem o Balthazarze. Od niedawna podobne koszule (w znaczeniu porównywalny wybór materiałów i prawie na pewno ta sama szwalnia) można zamówić od Macaroniego i Szarmanta. Swoją drogą, jeśli ktoś już odebrał takie koszule, to będziemy wdzięczni, jeśli się ujawni, wrzuci zdjęcia i opowie o swoich wrażeniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co sądzicie o Da Vinci ?

ja sądzę dobrze.
Ja też. Podobnie, dobrego zdania jestem o Balthazarze. Od niedawna podobne koszule (w znaczeniu porównywalny wybór materiałów i prawie na pewno ta sama szwalnia) można zamówić od Macaroniego i Szarmanta. Swoją drogą, jeśli ktoś już odebrał takie koszule, to będziemy wdzięczni, jeśli się ujawni, wrzuci zdjęcia i opowie o swoich wrażeniach.

Dokładnie, na pewno dobrą rzeczą jest pokazywanie efektów pracy konkretnych krawców/zakładów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie, dobrego zdania jestem o Balthazarze.

Mam pewne wątpliwości. Zajrzyj proszę do tego wątku:

http://forum.butwbutonierce.pl/viewtopic.php?f=2&t=404&start=80

tam kolega pszemau zamieścił zdjęcia koszuli z Balthazara. Wygląda na to,

że ona także jest znacząco pofałdowana, zwłaszcza na rękawach i z tyłu przy ramionach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie, dobrego zdania jestem o Balthazarze.

Mam pewne wątpliwości. Zajrzyj proszę do tego wątku:

http://forum.butwbutonierce.pl/viewtopic.php?f=2&t=404&start=80

tam kolega pszemau zamieścił zdjęcia koszuli z Balthazara. Wygląda na to,

że ona także jest znacząco pofałdowana, zwłaszcza na rękawach i z tyłu przy ramionach...

Swoje dobre zdanie na temat tej firmy opieram wyłącznie na swoich własnych doświadczeniach. Dla pełnej jasności dodam, że nie był to dla mnie pierwszy dostawca koszul MTM i wiedziałem o wielu rzeczach, na które warto zwrócić uwagę, zwłaszcza w trakcie przymiarki.

Swoją drogą, warto zarejestrować się na London Lounge i przeczytać wątek, w którym wielu bardzo wytrawnych miłośników elegancji nie zostawia suchej nitki na wszystkich (sic!) brytyjskich krawcach koszulowych (chodzi o koszule bespoke, nie MTM!!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje dobre zdanie na temat tej firmy opieram wyłącznie na swoich własnych doświadczeniach. Dla pełnej jasności dodam, że nie był to dla mnie pierwszy dostawca koszul MTM i wiedziałem o wielu rzeczach, na które warto zwrócić uwagę, zwłaszcza w trakcie przymiarki.

Czyli tak naprawdę, aby zamówienie było w pełni udane, także klient musi posiadać solidną wiedzę w temacie.

No bo np teoretycznie: jak krawiec powinien zareagować, gdy klient prosi o jakiś dość znaczny "luz", bo mu się coś tam wydaje.... Czy dalej to będzie MTM ? Klient nasz Pan ? Czy krawiec powinien odmówić uszycia "worka" (no w końcu każdym produktem firmuje swoje nazwisko).

taki "worek" dla przykładu ale to jest już chyba przypadek skrajny:

http://www.styleforum.net/t/63949/can-you-guys-critique-my-new-mtm-shirt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi, ale taka wiedza jest najczęściej bardzo przydatna. Wybitni krawcy i doskonałe zakłady MTM powinny tak długo drążyć, dopytywać i edukować klienta, aż uznają, że on już wie czego chce (i czego nie chce). Oczywiście na całym świecie jest bardzo mało wybitnych krawców i doskonałych zakładów MTM, więc lepiej stosować się do zasady caveat emptor oraz odrobić pracę domową, np. spędzając czas na lekturze wątków koszulowych na naszym (lub innym) forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki "worek" dla przykładu ale to jest już chyba przypadek skrajny:

http://www.styleforum.net/t/63949/can-you-guys-critique-my-new-mtm-shirt

Gość pisze, że ma bardzo unikalną sylwetkę - 26" w pasie to zdaje się potwierdzać. W takiej sytuacji MTM moim zdaniem bardzo nie pomoże, tylko bespoke z indywidualnym wykrojem.

@kamil

Moje MTM z T&A przeżyło już kilka cykli pranie/prasowanie, więc niedługo wrzucę fotki na forum do odpowiedniego tematu - tak a propos angielskich producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz bezposredniosc, ale to nie wizaz tylko forum BwB, więc dam Ci jedna radę po moich doświadczeniach z szaciem koszul. Zanim zamówień coś nowego, to wykorzystaj najbliższy czas na dobra dietę i aeroby. Jak zrzucisz brzuch, to wtedy koszule od razu bedą wyglądać o niebo lepiej.

Torunianin, lubię piwo, mało się ruszam, mam z tego lubienia brzuszysko, nie przeszkadza mi ani najbliższym - koszule (i reszta) wyglądają dobrze.

Mam większy od kolegi ale nawet mini mini nie widać tego jak u kolegi.

Trudno mi oceniać, bo nie widziałem:), ale ja jeszcze nie widziałem grubaska, któremu nie opinała się koszula na brzuchu.

Zapewniam Cię, że jakbyś trochę zrzucił od razu poczułbyś różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Ktoś coś szył u nich ostatnio? Mają pełny bespoke, jak doczytałem, naturalne wypełnienia, materiały Włochy, Anglia z próbników itd.

Ceny na pewno nie warszawskie...a ja jestem po 20 sztuce bespoke więc powinien sobie z nimi chyba dac radę - choć jak patrzę na koszulę powyżej to niezła tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.