Skocz do zawartości

Ubrania i tkaniny na zimę - komfort termiczny


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

@ Sorge

Właśnie to próbuję Ci powiedzieć, że nie możesz mierzyć wszystkich swoją miarą. Jak dla mnie możesz nosić futro. Możesz też wstydzić się nosić starego płaszcze bo nie masz statusu. Tylko prosze nie zmuszaj innch do futra albo do rezygnowania z płaszcza :D ---> lub do zakładania szala, rękawiczek lub noszenia aktówki. To tyle z mojej strony. Pozdrawiam!

BTW

Pamiętacie tę czapkę? W tym roku planuję podobną w brązie ... a może dwie w różnych odcieniach? :P Zaczynam też mieć poważne ciągoty do płaszcza z futrzanym kołnierzem :D

post-403-13658923430017_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@ SorgeTylko prosze nie zmuszaj innch do futra albo do rezygnowania z płaszcza :D ---> lub do zakładania szala, rękawiczek lub noszenia aktówki. To tyle z mojej strony. Pozdrawiam!

Bądź spokojny. Nie mam takich ciągot. Dlatego swój komentarz na forum dotyczący kreacji kolegi w płaszczu opatrzyłem na początku zwrotem "Brak chyba...".

Prywatnie też nie wymuszam na nikim przestrzegania zasad nawet w sytuacji, gdy wkłada koniak do lodówki, którym mnie później będzie częstował. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy - najpierw trzeba znać przepisy, umieć jeździć samochodem, mieć licencję rajdową, wiedzieć gdzie można autem "zaszaleć" świadomie łamiąc przepisy (trasa rajdu), a dopiero później szaleć i mimo to uniknąć mandatu! ;)

Mam. Czyli mogę ubierać się kolorowo i nie zawsze odpowiednio :)
Oczywiście. Możesz ubierać się jak chcesz. To nie samochód... nikt nie zginie. ;)

Swoją drogą jestem ciekaw jak koledzy interpretują hasło przewodnie forum: " Klasyczna męska elegancja"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam ciepłej kurtki (zimowej) w mniej więcej takim tonie jak ta z linka jednak w bardziej atrakcyjnej cenie. Odwiedziłem kilka sklepów i ku mojemu zdziwieniu, albo nie ma nic takiego albo jest ale w cenach mocno wygórowanych jak na kurtkę. Jeśli ktoś widział coś w podobnym stylu, będę wdzięczny za informację. Oto link: http://sklep.vistula.pl/product-pol-232 ... stula.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty na zimę - ponadczasowe klasyki

"Niewiele osób o tym wie, ale buty zimowe powinno się kupować nieco większe (ok. pół rozmiaru) niż te, na cieplejsze pory roku. Nie chodzi tutaj tylko o możliwość założenia grubszej skarpety, ale o to, że but nie powinien zbyt ściśle przylegać do stopy przy bardzo niskich temperaturach, gdyż łatwo może dojść do odmrożeń, a nawet jeśli nie, to po prostu stopa będzie szybciej marznąć. Jeśli pomiędzy stopą a wnętrzem buta będzie wolna przestrzeń, to będzie tam krążyć ciepłe powietrze, które jak wiadomo z lekcji fizyki, jest najlepszym izolatorem. Skutecznie ochroni stopę przed niską temperaturą z zewnątrz buta."

http://mr-vintage.blogspot.com/2012/11/ ... asyki.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem do działalności i wiedzy Michała, ale moim zdaniem ten pogląd jest nieprawdziwy. Nigdy w życiu nie kupiłem butów zimowych (niesportowych), które byłyby większe niż zazwyczaj kupowane przeze mnie buty. :?

Dużo ideologii i naukowych wyjaśnień nie rozwiązuje sprawy. Poza tym pytanie o jakim obuwiu mówimy i czy to co Michał pokazuje na ilustracjach współgra z jego własnymi doświadczeniami. Nigdy w życiu nie spotkałem się z opinią sprzedawcy w sklepie Church's lub Crockett and Jones, lub ludźmi z wysyłkowych Herring lub Pediwear, którzy sami z siebie, bez dodatkowych informacji i występujących innych zdarzeń, sugerowali zakup obuwia w nieodpowiadającym naszej numeracji rozmiarze. Buty typu eleganckie trzewiki zimowe, tak popularne na tym forum mają już same z siebie inną wewnętrzną numerację rozmiarową, niż letnie buty tego samego producenta. Nie ma żadnej potrzeby kupowania modelu o rozmiar większego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma odpowiednio "dużo" luzu w bucie, to but jest za mały i trzeba wybrać rozmiar większy. Najpierw była tendencja na forum do kupowania zbyt obszernego obuwia, a teraz widzę że godzimy się na to, iż but będzie nas dusił i zatykał naczynia krwionośne, więc w przypadku trzewików gdzie dochodzą niskie temperatury - może jednak wybrać ten rozmiar większy. :shock: Ludzie, nie twórzmy mitów, zwłaszcza że wiele z modeli, które poleca Michał to obuwie z otwartą przyszwą (w przypadku marki Herring 90% to w dodatku wysoka tęgość). :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze rozwiązanie to grubsze podeszwy gumowe bądź kauczukowe, z perforacją gwarantującą stabilność na śliskiej powierzchni.

;)

Btw czy 'commando sole' to jest tylko taka podeszwa:

Dołączona grafika

Czy też jest to synonim 'traktorka'? Tudzież 'traperowej'?

EDIT:

Również sztyblety mam w wersji zimowej. W moim zastosowaniu nie oznacza to żadnych ociepleń, lecz po prostu solidne skórzane buty o rozmiar większe, niż w cieplejszej porze roku. Zazwyczaj noszę rozmiar 41-42, te są 43.

Dzięki temu mogę przyodziać grubą parę wełnianych skarpet i wciąż jeszcze mam luz zapobiegający marznięciu stóp.

http://vslvstyle.blogspot.com/2012/10/d ... lotka.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji dyskusji o rozmiarze butów zimowych nasunęło mi się pytanie - czy spodnie zimowe powinny być (dla zapewnienia lepszego komfortu cieplnego) nieco szersze w nogawkach od standardowych? Powiedzmy tytułem przykładu 22 cm dołem zamiast standardowych 19?

Ja zawsze w zimie lepiej czuję się w ciuchach leżących blisko ciała, nawet bliżej niż w lecie. Dla mnie komfort termiczny 100% lepszy niż przy luźnych. Przy luźnych robisz sobie stałą cyrkulację powietrza, np. na udach co w zimie nie pomaga. Przy wąskich spodniach ogrzane przez ciało powietrze ma trudniejszą ucieczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji dyskusji o rozmiarze butów zimowych nasunęło mi się pytanie - czy spodnie zimowe powinny być (dla zapewnienia lepszego komfortu cieplnego) nieco szersze w nogawkach od standardowych? Powiedzmy tytułem przykładu 22 cm dołem zamiast standardowych 19?

W butach masz obieg (prawie) zamknięty. A w spodniach nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

"A zatem futro jako ciuch już jest i jest to wybór genialny. Mądrzyłem się już, że z okazji mrozu lepiej jest przedłużyć płaszcz, niż dobierać grubsze spodnie. Wiadomo też, że futro do wewnątrz to bodaj najlepszy izolator od zimna, jaki masz pod ręką. Więc co powstrzymuje cię przed zakupem kożucha?

ciach

Absolutnie nie zgadzam się z Mr. Vintage, że czapka w kształcie prezerwatywy jest dobrym rozwiązaniem na większość okazji, a tym bardziej do płaszcza. Przywołane przez niego stylizacje (te z Suit Supply) wyglądają przyzwoicie, ale to stylizacje. My tu mówimy o życiu. Mężczyzna nie powinien się kończyć tak banalnie, zwłaszcza jeśli mowa o górnym końcu."

http://smaknabyty.pl/ubranie/jak-nosic-kozuch/

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie moje ostatnie okrycie przy okazji (nie mam na szczescie blohga by ludzi nim katowac) - bardzo fajnie na zime sprawdza sie... marynarka z fresco na pol podszewce. Dlaczego? Bo mozemy zalozyc wtedy kamizelke, bezrekawnik albo golf, co daje bardziej rownomierne ocieplenie, a przy okazji utrzymywac staly poziom termiczny, co jest wazne jezeli ktos czesto sie przemieszcza.

Kolejny powod moim zdaniem do tego, aby osobom, ktore dopiero kompletuja garderobe, doradzac letni garnitur na polpodszewce z fresco jako 3 zakup / zamowienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capo, chcesz powiedziec, ze dopiero ostatnio odkryles ubieranie sie 'na cebulke'? ;)

Nie, "odkrylem" jak to zastosowac tak by sie nie przegrzewac. Normalna marynarka sama w sobie blokuje juz przeplyw powietrza, a ta z fresco doskonale je przepuszcza, dzieki czemu realnie staje sie tylko "dekoracja". Nie wiem jak pozostali, ale ja w ocieplanych budynkach sie poce w marynarce i kamizelce pod spodem, ale z drugiej strony na zewnatrz sie ona bardzo przydaje.

Czyli taka super letnia marynarka moze sluzyc przez caly rok, nawet w zime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.