Skocz do zawartości

Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

mogę ale po co?

opis Twojego klasyka

"... Kanotier – słomkowy kapelusz z niską płaską główką i niedużym rondkiem,

ozdobiony czarną rypsową wstążką.

Noszony przez przedstawicieli obu płci.

Znakomity jako dodatek do regionalnych strojów kapel ludowych. ... "

Edit.

wybacza teraz dopiero zrozumiałem że Cię uraziłem, niestety kapelusz przedstawiony przez Ciebie jest niezwykle przaśny co akurat w moim mniemaniu nie jest wadą i bardzo mi się podoba pomysł noszenia takiego ludowego nakrycia głowy z np. letnim garniturem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedź: spróbuj porównać oba przedmioty nie sugerując się opisem z aukcji.

Pozdr,

wojvv

jak bardzo się upierasz napisze wprost ...

to rękodzieło polskiego artysty ludowego które przedstawiłeś i które jest sprzedawane na w/w aukcji jest kapeluszem dla zespołów folklorystycznych śpiewających w sezonie letnim repertuar "Dałbym Ci Jasiu dała ..." tudzież "... w zielonej paproci Wojtek Magdę grzm ..." takie jest jego przeznaczenie, zaklinanie rzeczywistości nic nie da

ale szanuje Twój wysublimowany gust i jeżeli pragniesz zostać posiadaczem tego przaśnego nakrycia głowy ... co mi do tego, proszę tylko o nienamawianie mnie już do zabawy znajdź 5 różnic na dwóch obrazkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 dolarów to wyjdzie jakieś 155 zł, jeżeli by Cię skasowali w celnym, to chyba jednak lepiej niż 230 w sklepie, nie?

primo - przy takiej wartości UC nie raczy się pochylić, więc będzie bez dodatkowych kosztów (na 99,99%)

secundo - 45 dolarów to będzie jakieś 130 złotych max (przynajmniej przy mojej metodyce płacenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=1&t=572&start=370 zamawiałem dla siebie i @pirat-a (nie było innych chętnych) w http://www.panamahatmall.com/panama_hat_home.php

zamówienie/opłacenie 18/05

wysyłka 25/05

dostawa 02/06

uwagi:

koszt wysyłki przy zamówieniu powyżej 150$ - gratis

synowie Azteków w swej przebiegłości zadeklarowali wartość przesyłki na 40$, to plus niewielkie gabaryty i znikoma waga spowodowała obrzydzenie w UC, więc paczka nie została nawet potraktowana VAT-em (co ostatnio mi się już dawno nie przytrafiło)

same kapelusze crème de la crème plus możliwość wybrania gęstości splotu co przekłada się na jakość kapelusza (niestety tez na cenę)

jedyny błąd to płatność PayPal (kurs PLN/USD to 3,5), przy karcie prawdopodobnie byłby dużo korzystniejszy (jednak znając realia ameryki południowej zwyczajnie stchórzyłem :oops: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 dolarów to wyjdzie jakieś 155 zł, jeżeli by Cię skasowali w celnym, to chyba jednak lepiej niż 230 w sklepie, nie?

primo - przy takiej wartości UC nie raczy się pochylić, więc będzie bez dodatkowych kosztów (na 99,99%)

secundo - 45 dolarów to będzie jakieś 130 złotych max (przynajmniej przy mojej metodyce płacenia)

Z tego co wiem, tak kiedyś było, to nie było odprawy celnej do 45 dolarów albo była od 45 dolarów. Czyli tutaj mogłaby być teoretycznie. Ale to jest nieistotne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie wartością graniczną jest równowartość 150EUR (na którą składa się wartość towaru i koszt przesyłki)

do w/w kwoty przesyłki mogą być obciążone podatkiem VAT

powyżej w/w kwoty cło (w stawek w zależności od towaru) i podatek VAT

oczywiście można mieć szczęście, ale z tym coraz gorzej

a jeszcze jedno magiczne słowo "gift' już nie działa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.bespoke.pl/viewtopic.php?f=1&t=572&start=370 zamawiałem dla siebie i @pirat-a (nie było innych chętnych) w http://www.panamahatmall.com/panama_hat_home.php

zamówienie/opłacenie 18/05

wysyłka 25/05

dostawa 02/06

Eh, jak mogłem to przeoczyc, sam w najblizszym czasie bede chcial skorzystac z ich usług :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie wartością graniczną jest równowartość 150EUR (na którą składa się wartość towaru i koszt przesyłki)

do w/w kwoty przesyłki mogą być obciążone podatkiem VAT

powyżej w/w kwoty cło (w stawek w zależności od towaru) i podatek VAT

oczywiście można mieć szczęście, ale z tym coraz gorzej

a jeszcze jedno magiczne słowo "gift' już nie działa ...

już kiedys chyba pisałem, ale co tam... w kazdej administracji obowiązuje pewna ekonomika - nie należy brać się za coś, jeżeli koszty przekroczą spodziewane przychody, szczęście tu nie ma prawie nic do rzeczy. Celnicy "zwyczajowo" nie biorą się - jak sądzę z podanego powodu - za coś poniżej mniej więcej 100 dolarów. Przykładowo moje niedawne zamówienie z thetiebar - łączna wartość (z kosztem przesyłki) 85 dolarów, uczciwie zadeklarowana przez nadawcę - brak zainteresowania ze strony służb. Tą metodę mnóstwo rzeczy przyszło mi bez dodatkowych kosztów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już kiedys chyba pisałem, ale co tam... w kazdej administracji obowiązuje pewna ekonomika - nie należy brać się za coś, jeżeli koszty przekroczą spodziewane przychody, szczęście tu nie ma prawie nic do rzeczy. Celnicy "zwyczajowo" nie biorą się - jak sądzę z podanego powodu - za coś poniżej mniej więcej 100 dolarów. Przykładowo moje niedawne zamówienie z thetiebar - łączna wartość (z kosztem przesyłki) 85 dolarów, uczciwie zadeklarowana przez nadawcę - brak zainteresowania ze strony służb. Tą metodę mnóstwo rzeczy przyszło mi bez dodatkowych kosztów

zgadzam się z Tobą, ale ostatnio jest to czysty hazard - zamawiam dużo (niestety z poza UE) czasmi "zdarza" mi się zapłacić VAT nawet od 50$ (moja obserwacja prawdopodobnie nie mająca wiele wspólnego z rzeczywistością - przesyłki dostarczane przez pocztę są "bezpieczniejsze" niż te dostarczane przez kuriera np. FedEx)

naliczenie podatku VAT jest dosyć szybkie, a poczta dodatkowo nalicza sobie "jakąś" skromną opłatę - efekt ekonomiczny jest zadowalający

w przypadku wątpliwości UC, niestety pozostaje wypełnienie deklaracji celnej i dostarczenie przetłumaczonych dokumentów dotyczących transakcji plus ewentualna wizyta na ulicy Łączyny 8 ... ten dreszcz emocji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, wiem, że FedEx jest wyjątkowo podły pod tym względem, ale nigdy nie miałem przypadku, żeby przy relatywnie niskiej wartości doszło do naliczenia (tiebar też FedExem wysyła)

wracając do tematu ja się kuszę na panamę z ebaya, tylko głowę dokładnie zmierzę wieczorem. Jak będę wyglądał farmersko/ogrodniczo/pszczelarsko, to przynajmniej w miarę niedużym kosztem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu ja się kuszę na panamę z ebaya, tylko głowę dokładnie zmierzę wieczorem. Jak będę wyglądał farmersko/ogrodniczo/pszczelarsko, to przynajmniej w miarę niedużym kosztem :)

Eh, jak mogłem to przeoczyc, sam w najblizszym czasie bede chcial skorzystac z ich usług :/

może spróbujcie razem (a może jeszcze ktoś się załapie) sklep sprawdzony, ceny od bardzo niskich do kosmicznych, nie zapłacicie za wysyłkę a i rozmiar dobrze trzymają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna. To chyba taka panama trilby. Jaka jest szerokość ronda? Co to za firma? Jaki sklep w Poznaniu? Przyznam, że akurat takiego trilby szukam bo z szerokim rondem źle wyglądam. Wstążka jest czarna czy też brązowa? Były także inne kolory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jakiej firmy, bo jest wszyta w środku plakietka "panama", przyczepiona była metka Skoczów i jakieś bzdury po angielsku, włosku i niemiecku, a na wszytej metce napisane Made in Italy. Ale trudno, ważne że jest ładna. Szerokość ronda to na ok. 5,5 cm. Tasiemka jest czarna. W środku wszyta bardzo miła w dotyku tasiemka (to chyba ten potnik).

Z tych panam ta była jedyna. Były jeszcze w innym kolorze, innej firmy i z szerszym rondem, ale ja właśnie też jakoś nie widzę siebie w takich. Tamte miały też jakieś biedne te wewnętrzne tasiemki. Ta moja była o tyle fajniejsza, że wolałem ją wziąć, chociaż jest odrobinę ciaśniejsza od tamtych. Ale nie uciska i może dzięki temu nie będzie spadać z głowy przy nachylaniu się itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.