Skocz do zawartości

Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

to ja wiem, ale wojvv pisał:

"Ceny panam od 120 do 150zł. Pytałem o panamy zwijane. Nie oferują ich obecnie ale Pani ze sklepu w Panoramie obiecała sprawdzić czy uda się im sprowadzić odpowiednie włókna (palmowe, jeśli dobrze pamiętam) aby taką "rolowaną" panamę uszyć."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

chętnie zajmę się koordynacją zamówienia i negocjacjami cen z Aleksandrem, ale abyśmy byli poważnym partnerem do rozmów musi się zebrać konkretna grupa osób - myślę, że min. 10.

Ja na lato myślę o zakupie kanotiera i zwijanej panamy oraz na zimniejsze pory roku homburga i ew. melonika - nawet jeśli będę go sporadycznie zakładał, to przy takiej cenie grzechem byłoby nie kupić go ;-). Ale myślę o jakimś nietypowym kolorze - może szarym albo kamelowym do płaszcza.

Skuszę się też na kilka kapeluszy dla żony - np. będąc tego roku w Wielkanoc na Mszy trydenckiej widziałem, że niektóre panie noszą do św. Benona kapelusze we włoskim stylu, których niewielkie ronda opuszczają się lekko w dół z przodu, tworząc coś w rodzaju woalki. Bardzo to ładnie i stylowo wygląda.

Poproszę o przesyłanie na priva Waszych zapotrzebowań (i dla Waszych Pań także)

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

chętnie zajmę się koordynacją zamówienia i negocjacjami cen z Aleksandrem, ale abyśmy byli poważnym partnerem do rozmów musi się zebrać konkretna grupa osób - myślę, że min. 10.

Ja na lato myślę o zakupie kanotiera i zwijanej panamy oraz na zimniejsze pory roku homburga i ew. melonika - nawet jeśli będę go sporadycznie zakładał, to przy takiej cenie grzechem byłoby nie kupić go ;-). Ale myślę o jakimś nietypowym kolorze - może szarym albo kamelowym do płaszcza.

Skuszę się też na kilka kapeluszy dla żony - np. będąc tego roku w Wielkanoc na Mszy trydenckiej widziałem, że niektóre panie noszą do św. Benona kapelusze we włoskim stylu, których niewielkie ronda opuszczają się lekko w dół z przodu, tworząc coś w rodzaju woalki. Bardzo to ładnie i stylowo wygląda.

Poproszę o przesyłanie na priva Waszych zapotrzebowań (i dla Waszych Pań także)

Pozdr,

wojvv

Jestem chetny wiec jedna osobe juz masz. Wielkosc mojego zamowienia zalezy od asortymentu dostepnego i cen oraz wygladu kapelusza. Mam nadzieje ze w tym tygodniu do nich wpadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znalazłem ciekawy artykuł o kapeluszach panama (w rzeczywistości pochodzących z Ekwadoru):

http://www.szczyptaswiata.info/panamy-s ... adoru.html

A w artykule wiele fachowych informacji np. na temat historii, procesu produkcji - co robi rematador a co cortador, oceny jakości i wartości kapelusza, który może kosztować nawet 25000USD, itd...

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znalazłem ciekawy artykuł o kapeluszach panama (w rzeczywistości pochodzących z Ekwadoru):

i w Ekwadorze najlepiej zamawiać ... http://www.panamahatmall.com/panama_hat_home.php

w tym tygodniu zamawiałem, czekam na dostawę - była informacja dla zainteresowanych uczestników forum (co niektórzy zamówili ;) )

Szkoda, że autor nie podał przyczyny takich astronomicznych cen niektórych kapeluszy. Produkt, który kiedyś był dla mas, robotników i podróżóników, obecnie kosztuje krocie.

podał! - cena zależy od wielu czynników ale najważniejszy i decydujący ...

"Kapelusze Panama wykonane są z delikatnych włókien słomy plecionej w ciasny siatki. ilość włókien słomy plecionej w jednym calu kwadratowym nazywa klasy i określa jakość kapelusz, tym wyższy stopień tym wyższa jakość z kapelusza." - nieco dziwne to tłumaczenie, ale do ogarnięcia ;)

niektóre kapelusze nada są (sprawdź ceny w linku powyżej), jak to malowniczo nazwałeś dla mas (w ameryce południowej to dosyć popularne nakrycie głowy wśród mas) ... a z drugiej strony wiele "rzeczy" które były kiedyś dla mas teraz uchodzą za "ekskluzywne" (np. golf :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bar_open chodziło mi o tą astronomiczną kwotę 25000USD. Nie chce mi się wierzyć, że nawet kapelusz o najlepszym splocie z najlepszych włókien może tyle kosztować. Za taką cenę, kapelusz powinien być przeplatany złotymi nitkami. A co do golfa, chodziło Ci o samochód czy rodzaj swetra:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do golfa, chodziło Ci o samochód czy rodzaj swetra:)?

raczej miałem na myśli szczyt "ekskluzywności" tzn. gościa w vw golfie ubranego w golf i jedzącego na mecz golfa :D

musisz się zgodzić jednak że jest sporo rzeczy (mających etykietkę luksus) których cena jest z "czapy", ale skoro jest popyt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej miałem na myśli szczyt "ekskluzywności" tzn. gościa w vw golfie ubranego w golf i jedzącego na mecz golfa :D

:D

musisz się zgodzić jednak że jest sporo rzeczy (mających etykietkę luksus) których cena jest z "czapy", ale skoro jest popyt :)

Zgadzać się nie muszę, jednak to robię, bo masz oczywiście rację. Bardzo wiele jest takich przykładów. W ekonomii takie przedmioty nazwyają się "dobrami veblena". Czym wyższa cena tym wyższy popyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was, pózniej tam pojechałem - panorama i sklep zostały w latach 90, a pani ze sklepu mentalnosciowo w 80. Dzwonilem do Lodzi i pan, który odebrał mówi ze nie ma problemu, ale nie jestem zainteresowany po rozmowie w Panoramie i obejrzeniu kapeluszy. Lepszy deal daje New York Hat Company.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne,

moje doświadczenia ze sklepu Aleksander w Panoramie są całkiem pozytywne?

Znalazłem dzisiaj jeszcze jeden warszawski kontakt panamowy - firma Gaba2 z podwarszawskiego Komorowa:

http://www.gaba.pl/index.php?option=com ... Itemid=187

Dołączona grafika

która sprzedaje oryginalne ekwadorskie panamy firmy Ecua-Andino w necie przez sklep internetowy i przez Allegro:

http://allegro.pl/my_page.php?uid=14428538

a w Warszawie ma kapelusze w sklepach Willow House w Domotece i Promenadzie:

http://www.gaba.pl/index.php?option=com ... Itemid=344

oraz z firma "Świat Kapeluszy" z ul. Borelowskiego-Lelewela 5 z Krakowa:

http://allegro.pl/my_page.php?uid=11510315

Jutro odwiedzę któryś z warszawskich Willow House`ów i obejrzę panamy, czy mogliby Panowie sprawdzić adres krakowski?

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne,

moje doświadczenia ze sklepu Aleksander w Panoramie są całkiem pozytywne?

Moze po Twoim wpisie, sklep odwiedzilo pare osób, ktore czytaja ale sie nie udzielaja na forum i w sklepie zostały 2 kapelusze, a sprzedawczyni ma juz dosc odpowiadania na pytania dot. zamowien i asortymentu, bo jak juz powiedziala kilkanascie razy: sa tylko do czerwca i sie zamykaja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

Pytanie do "kapeluszników", jak mierzycie obwód głowy?

Ja tam mierzę kapeluszem :lol: tzn. nie kupuję nic zdalnie bez przymiarki. Nie może cisnąć, powinien leżeć pewnie. Przy lekkim pstryknięciu palcami nie powinien się przesuwać, a uszy nie służą jako podstawka.

Chodząc stale i codziennie w kapeluszu nie zmieniam ich tak często, jak resztę garderoby. Oznacza to potrzebę komfortu w odróżnieniu powiedzmy od butów - codziennie ubieram inne. Jak któreś trochę cisną przez parę godzin, to jeszcze nie problem.

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzę też w nim codziennie, i to prawda co pisze Vislav, nawet jak sie ma ich sporo to nosi się zwykle ten sam, góra dwa. Ja kupuję najczęsciej trochę luźniejszy, szerokość od spodu reguluję kartka papieru, potem on pod wpływem potu i wilgoci skuli do głowy. Jak za bardzo się skuli rozciągam, teraz mam profesjonalny hat jack, więc nie muszę prosić kapeluszników. Wolę kupowac "na żywo", tym bardziej że numeracje potrafią się bardzo różnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)firma Gaba2 z podwarszawskiego Komorowa:

http://www.gaba.pl/index.php?option=com ... Itemid=187

(...)

Jutro odwiedzę któryś z warszawskich Willow House`ów i obejrzę panamy (...)

Byłem i oglądałem panamy w Domotece. Wyglądają na nieco przesuszone - ekspedientka nie chciała się podjąć ich zwinięcia. W obu warszawskich sklepach Willow House jest po kilka egzemplarzy w rozmiarach M, L i XL, białe i beżowe. Są też kapelusze damskie.

Mam wrażenie, że firma próbuje sprzedawać kapelusze, które np. na stronie http://www.panamahatmall.com są określane jako 3-4 grade w cenie wyższych grade`ów, ale mogę się mylić i będę wdzięczny za uwagi Sz. Kolegów.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, męskie panamy, które tam mają są w stylu fedory a nie borsalino.

Pozdr,

wojvv

Jesli ostatnio przegladasz tyle stron z kapeluszami, to jak zrobisz jakas selekcje cenowa to moze wrzuc je na forum i zamiast sie bawic w odwiedziny sklepow i walke z polskim asortymentem, po prostu zamowimy cos w czerwcu? :)

Moze ktos mowi po hiszpansku i chciałby sie pobawic w wyszukanie czegos u zródła czyli w Ameryce Południowej? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.