Skocz do zawartości

Kaszmir (produkty, tkaniny) - dyskusje i porady


torunianin

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam sweter o którym mowa wyżej i płacąc za niego byłem świadomy, że nie będzie on z kaszmiru najwyższej jakości. Mam również sporo

 

 dobrej jakości sweter wełniany/bawełniany

i mając porównanie zdecydowałem się na zakup ponieważ mimo iż kaszmir ten nie pochodzi z listy którą podał Üxküll swetr jest wart tych pieniędzy. Cena nie jest wyznacznikiem jakości którą sprawdzić można dopiero mając produkt w ręce a nie domniemać skąd pochodzi materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc pracownikiem europejskiej firmy produkującej kaszmir, też by tak mówił... ;)

Ale to nie do końca tak - nie wiem, jak jest z jakością i długością procesu technologicznego, ale nie chce mi się wierzyć, by

jakaś międzynarodowa (duża) firma, ryzykowała 'dziś' skandal z toksyczną/rakotwórczą odzieżą.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc pracownikiem europejskiej firmy produkującej kaszmir, też by tak mówił... ;)

Ale to nie do końca tak - nie wiem, jak jest z jakością i długością procesu technologicznego, ale nie chce mi się wierzyć, by

jakaś międzynarodowa (duża) firma, ryzykowała 'dziś' skandal z toksyczną/rakotwórczą odzieżą.    

Wydaje mi się, że nie musi to być od razu toksyczna/rakotwórcza odzież, ale po prostu nietrwałe barwienie materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Ale to nie do końca tak - nie wiem, jak jest z jakością i długością procesu technologicznego, ale nie chce mi się wierzyć, by

jakaś międzynarodowa (duża) firma, ryzykowała 'dziś' skandal z toksyczną/rakotwórczą odzieżą. "  

 

 Rok 2012

http://kobieta.wp.pl/kat,65524,title,Szkodliwe-chemikalia-w-ubraniach-najpopularniejszych-marek,wid,15147199,wiadomosc.html

 

,,Cena nie jest wyznacznikiem jakości którą sprawdzić można dopiero mając produkt w ręce a nie domniemać skąd pochodzi materiał."

Z pierwszą częścią zdania zgadzam się całkowicie ale druga jest nie prawdziwa.Jakości nie da się sprawdzić poprzez dotyk to jest jest tylko subiektywne wrażenie,dzisiejsze nowoczesne  tkaniny lub dzianiny z domieszką syntetyków sprawiają także wrażenie bardzo miłych w dotyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam sweter o którym mowa wyżej i płacąc za niego byłem świadomy, że nie będzie on z kaszmiru najwyższej jakości. Mam również sporo

 

i mając porównanie zdecydowałem się na zakup ponieważ mimo iż kaszmir ten nie pochodzi z listy którą podał Üxküll swetr jest wart tych pieniędzy. Cena nie jest wyznacznikiem jakości którą sprawdzić można dopiero mając produkt w ręce a nie domniemać skąd pochodzi materiał.

U mnie decyja była motywowana podobnymi przesłankami. Mam swetry kaszmirowe lepszej jakości, więc zdaję spobie sprawę że mozna o wiel lepiej. Jednak podobały mi się ich kolory i fason. Uznałem że za tę cenę warto i nie żałuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakości nie da się sprawdzić poprzez dotyk to jest jest tylko subiektywne wrażenie,dzisiejsze nowoczesne  tkaniny lub dzianiny z domieszką syntetyków sprawiają także wrażenie bardzo miłych w dotyku.

Może i masz rację lecz przeciętny konsument taki jak ja sprawdza właśnie po dotyku i składzie. Większość konsumentów i tak patrzy tylko na cenę. W każdym razie koledze który pytał o swetry z Wólczanki polecam (w obniżonej cenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regularnie kupuję kaszmirowe produkty firmy Johnstons Cashmere Since 1797 w tym sklepie:

 

http://www.kiltsandcashmere.com/

 

Gdyby ktoś był zainteresowany kuponem rabatowym to proszę użyć w momencie płatności kodu 10OFF, który uprawnia do 10% zniżki na cały asortyment. Sklep ten jest również oficjalnym dystrybutorem takich marek jak Lochcarron of Scotland, Harris Tweed oraz Arran Wool.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam aż ktoś kupi na forum kaszmirowe bokserki

Kaszmirowe kalesony 70% (30% jedwab) się łapią? ;)

montreux_001_main.jpg

Regularnie kupuję kaszmirowe produkty firmy Johnstons Cashmere Since 1797 w tym sklepie:

 

http://www.kiltsandcashmere.com/

 

Gdyby ktoś był zainteresowany kuponem rabatowym to proszę użyć w momencie płatności kodu 10OFF, który uprawnia do 10% zniżki na cały asortyment. Sklep ten jest również oficjalnym dystrybutorem takich marek jak Lochcarron of Scotland, Harris Tweed oraz Arran Wool.

i niebawem sklep przestanie wysyłać do PL... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regularnie kupuję kaszmirowe produkty firmy Johnstons Cashmere Since 1797 w tym sklepie:

 

http://www.kiltsandcashmere.com/

 

Gdyby ktoś był zainteresowany kuponem rabatowym to proszę użyć w momencie płatności kodu 10OFF, który uprawnia do 10% zniżki na cały asortyment. Sklep ten jest również oficjalnym dystrybutorem takich marek jak Lochcarron of Scotland, Harris Tweed oraz Arran Wool.

 

Bardzo dziękuję za adres i za kod!

 

Kupiłem sobie na próbę w tym sklepie kaszmirową czapeczkę. Jak mi się spodoba, przyjdzie czas na więcej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli, że nie jest to klasyczna "beanie hat". Poniżej zdjęcie na szybko specjalnie dla Verbova:

 

 

 post-2191-0-31530000-1391033123_thumb.jp

 

Podobnie jest z szalikami JC, jeżeli ktoś nie jest przyzwyczajony do klasycznych 30x180 może być zaskoczony.

 

#Tutaj jest ich konto na Ebay'u:

 

http://stores.ebay.com/HOUSE-OF-CASHMERE-GLASGOW?_trksid=p2047675.l2563

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Dobry stosunek jakości do ceny zwłaszcza w czasie przecen,kaszmiry w cenie poniżej 100 euro to rzadkość zwłaszcza za produkt made in Italy.

 

http://it.falconeri.com/

 

 

na marginesie, ale bez odniesienia do tej konkretnej firmy -

z tym "made in Italy" trzeba uważać. Ciekawe spostrzeżenia przekazał mi włoski rozmówca stwierdzając, że coraz częściej Chińczycy kupują włoskie marki aby pod mającym wartość "made in italy" sprzedawać produkty z Azji lub nawet wytworzone we Włoszech ale w niższym standardzie, siłą roboczą z Azji..

W wielu przypadkach nie mamy narzędzi ani sposobu na zweryfikowanie jak jest prawda o produkcie, niestety ..

 

Ta informacja w linku powyżej o sierści szczurów imitującej kaszmir zaskoczyła mnie dokumentnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda,że samo made in Italy nie jest już żadną gwarancją dobrej jakości.Wiele włoskich firm zleca wykonanie produktów na rynkach zewnętrznych a potem wpisuje na metce made in Italy.Ostatnio we Włoszech wybuchł mały skandal kiedy okazało się,że Prada oraz Moncler produkują swoje horrendalnie drogie puchowe kurtki w Mołdawii a na metkach....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na marginesie, ale bez odniesienia do tej konkretnej firmy -

z tym "made in Italy" trzeba uważać. Ciekawe spostrzeżenia przekazał mi włoski rozmówca stwierdzając, że coraz częściej Chińczycy kupują włoskie marki aby pod mającym wartość "made in italy" sprzedawać produkty z Azji lub nawet wytworzone we Włoszech ale w niższym standardzie, siłą roboczą z Azji..

W wielu przypadkach nie mamy narzędzi ani sposobu na zweryfikowanie jak jest prawda o produkcie, niestety ..

 

Ta informacja w linku powyżej o sierści szczurów imitującej kaszmir zaskoczyła mnie dokumentnie!

 

Witam. Damiance słusznie zauważyłeś, że należy odnieść się do konkretnej marki. Te najlepsze w dalszym ciągu pozostają w rękach europejczyków i to szybko się nie zmieni.

Odnośnie weryfikacji samego materiału - niektóre gorsze odmiany pokrywa się warstwą specjalnej emulsji, która imituje miękką fakturę najlepszego kaszmiru, ale zostawia tłusty nalot. Wystarczy potrzeć palcami materiał interesującego nas produktu, by stwierdzić obecność wspomnianej emulsji. Kaszmir słabszej jakości szybciej się zużywa i kulkuje.

 

Edit: Z przykrością muszę stwierdzić, że również szkockie marki w większości należą do Chińczyków, co przełożyło się na jakość materiału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Panowie,

nie obserwowałem nigdy cen kaszmirowych wyrobów (w szczególności cen wyprzedażowych też nie).

Czy to jest bardzo uczciwa cena za dobrej jakości kaszmir http://www.johnstonscashmere.com/international/cashmere-mens-vintage-blue-herringbone-jumper.html i raczej nie należy się spodziewać istotnie większych obniżek?

Oraz:

  1.  Czy 2-ply wystarczy na ujemne temperatury? (jak rozumiem, im większe x przy x-ply, tym cieplej?)
  2. Czy tylko na moim monitorze ten "vintage blue" kolor to tak naprawdę szary?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam. Czy macie jakieś doświadczenia ze swetrami kaszmirowymi Polo RL. Cena wyjściowa na stronie ok .1800 zł  ale w outletach można spotkać za ok 400 zł., na metce Made in China (nie wiem czy to dyskwalifikuje dobrej jakości kaszmir?)

Warto w cenie outletowej kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.