Skocz do zawartości

[LONDYN] Bespoke, MTM, RTW


zinkar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem aktualnie w londynie na szkoleniu i chcialem sobie kupic jedną - parę koszul (w sklepie, nie bespoke).

Są teraz jakies wyprzedaze to myslalem ,ze skorzystam. Bylem w paru sklepach jednak jakosc mnie nie zachwycila.

Chcialem Was zatem prosic o polecenie jakichs marek, sklepow - koszule cenowo pokroju wolczanki/lamberta - i ew.berga.

Dzięki za pomoc z gory:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

TM Lewin, Charles Tyrwhitt (tańsze od V&W, ale jakościowo podobne, mają też lepsze serie w nieco wyższej cenie) Thomas Pink (droższy, ale jakościowo super) + wszystko inne na Jermyn Street. Sprzedają też wysyłkowo do Polski - nawet z kosztami wysyłki są cenowo konkurencyjni w porównaniu z polskimi markami, więc od dawna koszule kupuję tylko tam.

pozdrowienia

Bigbadwoof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TM Lewin - byłem w centrum Westfield i niezbyt mnie materiałowo zachwyciły.

Widziałem też (ale nazwy dokładnie nie pamiętam) Hawkes (Hawes) & ... - również, ceny dosyć niskie, ale materiałowo koszule miernawe.

Poszukam dalej, mam w końcu ponad tydzień jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Za miesiąc wybieram się do Londynu i będę miał trochę wolnego czasu. Nie omieszkam zawitać na Savile Row tym bardziej, że będzie w pobliżu. Problem w tym, że wiem o tej słynnej ulicy tyle co z Wikipedii... Byłbym wdzięczny za jakieś rekomendacje insidera - gdzie warto zajrzeć, na co zwrócić uwagę.

Dodam, że obecnie jeszcze nie śmierdzę groszem i raczej ciężko byłoby mi coś kupić, a obawiam się, że wejście do sklepów na Savile Row w charakterze turysty może być nie na miejscu... czy się mylę? Od biedy mogę kupić poszetkę albo inny względnie niedrogi element garderoby, żeby mieć pretekst na zwiedzanie i rozmowę. Jak to widzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za miesiąc wybieram się do Londynu i będę miał trochę wolnego czasu. Nie omieszkam zawitać na Savile Row tym bardziej, że będzie w pobliżu. Problem w tym, że wiem o tej słynnej ulicy tyle co z Wikipedii... Byłbym wdzięczny za jakieś rekomendacje insidera - gdzie warto zajrzeć, na co zwrócić uwagę.

Dodam, że obecnie jeszcze nie śmierdzę groszem i raczej ciężko byłoby mi coś kupić, a obawiam się, że wejście do sklepów na Savile Row w charakterze turysty może być nie na miejscu... czy się mylę? Od biedy mogę kupić poszetkę albo inny względnie niedrogi element garderoby, żeby mieć pretekst na zwiedzanie i rozmowę. Jak to widzicie?

Rok temu byłem w identycznej sytuacji. Nie odważyłem się wejść do żadnego z zakładów bo nie chciałem zawracać głowy ludziom u których niczego nie zamówię. Sama Savile Row jest króciutka, ma może z 200 m. Jak tam będziesz zajrzyj też na równoległą Old Burlington St choćby zerknąć na wystawę Andreson&Sheppard. Dla mnie to było jak pielgrzymka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź na Jermyn Street, sam tam niedawno kupiłem trochę różnych dodatków w takich sklepach, jak Thomas Pink, TM Levin itd. Skarpety, krawaty itd. Co do sensowności wchodzenia do krawców bespoke na Savile Row to nie wiem, czy jest sens. Ale pewnie nie zaszkodzi - ja po prostu nie miałem czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za miesiąc wybieram się do Londynu i będę miał trochę wolnego czasu. Nie omieszkam zawitać na Savile Row tym bardziej, że będzie w pobliżu. Problem w tym, że wiem o tej słynnej ulicy tyle co z Wikipedii... Byłbym wdzięczny za jakieś rekomendacje insidera - gdzie warto zajrzeć, na co zwrócić uwagę.

Dodam, że obecnie jeszcze nie śmierdzę groszem i raczej ciężko byłoby mi coś kupić, a obawiam się, że wejście do sklepów na Savile Row w charakterze turysty może być nie na miejscu... czy się mylę? Od biedy mogę kupić poszetkę albo inny względnie niedrogi element garderoby, żeby mieć pretekst na zwiedzanie i rozmowę. Jak to widzicie?

Na SR jest sporo zakładów z witrynami godnymi obejrzenia. Wchodząc prosto z ulicy bez wcześniejszego umówienia może być problem, że nie będzie komu oprowadzić Cię po zakładzie.

Na pewno możesz odwiedzić odnowiony salon Gieves Hawkes, SR No1, gdzie mają teraz również kolekcje RTW.

No i możesz odwiedzić naszego Petera P :)

http://www.potkansky.com/showroom.html

post-250-13658920067617_thumb.jpg

post-250-13658920067927_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Zdecydowałem się założyć osobny temat o Panu Piotrze Potkańskim, ponieważ jest to jedyny polski krawiec, który miał własne atelier na Savile Row 13 w Londynie:

http://www.savilerow-style.com/issue013/style02.htm

http://www.askandyaboutclothes.com/foru ... -Woodfield

W witrynie internetowej można zapoznać się z ofertą krawca (bespoke, semi-bespoke, MTM) oraz przejrzeć galerię zdjęć:

http://www.potkansky.com/

Profil na Facebooku jest sygnowany obecnie jako "Potkansky Savile Row of London since 1985":

http://www.facebook.com/pages/Bespoke-C ... 4845301359

Jednocześnie Pan Piotr Potkański jest przedstawicielem handlowym Huddersfield Cloth na Polskę i osiem innych krajów:

http://www.huddersfieldcloth.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja swój post napisałem bez ironii, naprawdę cieszę się Twoim sukcesem. Co więcej, w momencie, kiedy stwierdzę, że stać mnie na krawiectwo miarowe z najwyższej półki, pewnie wybrałbym się właśnie do Twojej pracowni - chociażby najgustowniejszy chesterfield jaki zdarzyło mi się widzieć został uszyty u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze zrozumiałem to można się spodziewać że w Twoim MTM otrzyma się świetne dopasowanie a słabsze wykończenie (klejenie i szycie maszynowe) a nie jak to często bywa przeciętne (lub słabe) dopasowanie z szyciem i wykończeniem jak w bespoke.

Mnie to przekonuje. Wolałbym mieć dobrze skrojony i słabiej (taniej) wykończony garnitur niż odwrotnie. Krój i dopasowanie są dla mnie ważniejsze niż wykończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli semi-bespoke wychodzi w okolicach 5,5 tyś zł, a mtm w jakiej cenie? W sumie to nie jest "aż tak" drogo. Porównywalnie do czołowych polskich pracowni.

Roland, ceny MTM zaczynaja sie od 2500 do 5800 przy wyborze tkanin kilka tysiecy. Praktycznie jest to Semi bespoke, Ponieway w moim pryzpadku kaydz syablon jest wzkonzwanz recynie dla kaydego klienta, nie koryzstam y gotowzch szablonow.

Cala reszta jest wykonana maszynowo. Masz dwie przymiarki, Garnitury sa szyte w Londynie na Row. Caly proces wzglada jest jak w przypadku bespoke tylko garnitury nie sa na plotnie a czesciowo klejone, i nie ma wykonczen i szycia recznego. Zatem ryzyko iz garnitur nie bedzie lezal dobrze jest znikome.Wszelkie zmianz jak ilosc dziurek. dodatki rodzaje kieszeni ilosc guzikow itd, nie maja wplywu na cene.wszzstkie opcje jak w bespoke w tej samej cenie.

Pierwsze słyszę, aby garnitury MTM były szyte bezpośrednio na Savile Row, bo chyba aż tak czynsze nie poleciały w dół w Londynie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zwracam się do szanownych forumowiczów, zwłaszcza tych którzy znają Londyn, o informacje na temat lokalizacji sklepów z obuwiem męskim, godnym polecenia zarówno ze względu na jakość oferowanych towarów jak i przedziałów cenowych. Wybieram się tam w wakacje i chciałbym nabyć buty, których marki lub konkretne modele przewijają się wśród forumowych wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.