Skocz do zawartości

[LONDYN] Bespoke, MTM, RTW


zinkar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

z przyjemnością bym skorzystał, ale ceny są zaporowe :evil: :

Anderson Sheppard - bespoke 3900

Huntsman - RTW 1550, MTM 2400, bespoke 4474

Norton - bespoke 3450

ceny w funtach, za garnitur dwuczęsciowy, stan na luty 2012 (za Hugo Jacomet, Parisian Gentleman)

Ceny Huntsmana juz nieaktualne. Garnitury bespoke od £4608, a marynarki od £3616. Oczywiście z materiałem ;) Wychodzi £1000 za spodnie. Ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przyjemnością bym skorzystał, ale ceny są zaporowe :evil: :

Anderson Sheppard - bespoke 3900

Huntsman - RTW 1550, MTM 2400, bespoke 4474

Norton - bespoke 3450

ceny w funtach, za garnitur dwuczęsciowy, stan na luty 2012 (za Hugo Jacomet, Parisian Gentleman)

Ceny Huntsmana juz nieaktualne. Garnitury bespoke od £4608, a marynarki od £3616. Oczywiście z materiałem ;) Wychodzi £1000 za spodnie. Ładnie.

Kiedy zaczynałem się interesować tematem (w okolicach 2005) dwuczęściowy garnitur w A&S kosztował jakieś 2200. O ile mnie pamięć nie myli Tom Mahon za to samo brał wtedy 1600 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno porównywać ceny z SR z polskimi dlatego, że u nas w ogóle nie ma odpowiedników dla takich firm jak A&S czy Huntsman. To wyższa półka, niż nasi rodzimi krawcy, plus nieporównywalnie większy prestiż. Dlatego ceny nawet proporcjonalnie do zarobków są tam wyższe, niż tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

http://www.szarmant.pl/anderson-sheppard

"Styl A&S wywołuje od lat kontrowersje. Na Savile Row są najmniej lubianym domem przez osoby z branży. Po wizycie u nich inni pytali mnie, co o nich sądzę. Pozostałe pracownie mówią, że firma ta robi po prostu ubrania za duże. Sprawa jest kontrowersyjna i pewnie nigdy nie zostanie rozstrzygnięta."

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

http://www.szarmant.pl/meyer-and-mortimer#more-2689

"W stylu pracowni Meyer & Mortimer można wyróżnić następujące cechy:

Wysoko podkrojna i wąska pacha wysmuklająca sylwetkę

Wysoko położona talia

Uśmiechające się poły marynarki u dołu

Wysoko położone kieszenie, które dodają wzrostu

Długie szlice z tyłu ułatwiające poruszanie się

Wysoko położona kozerka wydłużająca sylwetkę

Naturalne ramiona z wałeczkiem

Wydłużona marynarka"

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

http://www.bownsbespoke.com/bespokesuits.htm - dosyć ciekawa strona. Niestety z trudem ją przeglądam, przez jej fatalne wykonanie. Nie podoba mi się też kategoryczny ton wypowiedzi autora, ale wydaje mi się, że warto przejrzeć.

Z osobistych doświadczeń odwiedziłem ostatnio sklep Rubinacci'ego, mijając Luca prawie, że w drzwiach. Jakby ktoś był w Londynie to polecam odwiedzić. Mają fantastyczny wybór przepięknych krawatów i innych jedwabnych dodatków. Dodatkowo bardzo mała kolekcja RTW. Co ciekawe jako jedno z nielicznych miejsc w Londynie oferują klasyczne płaszcze przeciwdeszczowe z "rubberized cotton". Wykonane są bardzo solidnie, a cena bardzo konkurencyjna.

Przymierzyłem też marynarkę, ale co ciekawe 48 okazało się na mnie solidnie zbyt obszerne. Muszę przyznać, że oferowany krój bardzo dobrze trafia w mój gust. Muszę przyznać, że jak będę chciał uszyć coś miękkiego bez konstrukcji, a mam taką marynarkę w planach, to poważnie rozważę zamówienie właśnie u Rubinaccich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem bladego pojecia, ze Rubinacci maja sklep w Londynie, zawitam przy okazji kolejnej wycieczki. Jak wygladaja cenowo przykladowo marynarki?

Pozdrawiam,

dsc.

Mają na Mount Street, bardzo przyjemna okolica, polecam po wizycie u nich przejść się na koktajl do Connaught Bar. ;)

O ceny marynarki nie spytałem (w sklepie raczej nie ma metek), bo rozmawiałem głównie o bespoke. Ale myślę, że RTW będzie w granicach ~1000 funtów. Płaszcze przeciwdeszczowe, o których pisałem kosztują ~700.

Co ciekawe na tej samej ulicy jest sklep firmowy Mackintosh. Pani ekspedientka, która próbowała mi wmówić, jak ekskluzywmnym towarem są płaszcze przeciwdeszczowe, podobno szyte ręcznie w Szkocji. Mogłem to skomentować jedynie uśmiechem - wszystkie szwy maszynowe, plastikowe, guziki z wielkim kontrastowym logo przyszyte najprostszą maszynową techniką. W dodatku produkują tylko po jednej sztuce w każdym rozmiarze i pozycjonują się w półce cenowej dobrze powyżej 1000 funtów. Bardzo niemiłe zaskoczenie. Szkoda, że kolejna brytyjska firma oferująca użyteczne produkty, próbuje robić z siebie markę modową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie bezpośrednio w temacie bespoke :-)

Czy możecie mi polecić jakiś hotel albo apartament w centrum w West End, okolice pomiędzy Kensington, Oxford Circus, Picadilly w cenie najlepiej do 100 funtów za noc. Jeśli coś fajniejszego to może być trochę drożej. Na razie wszystko co znalazłem to 150-170 i w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.