Skocz do zawartości

Płaszcz, kurtka, itd. - dyskusje i porady


jachobs

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowny Panie!

Woskowany barbour powinien śmierdzieć psami, dymem z ogniska, polowaniem. Na tym polega cały jego urok!

Znam człowieka, który ma dziesięcioletniego barboura, nigdy go nie prał.

Co do woskowania: najprościej wysłać do Barboura, oni zrobią Panu reproofing.

Tak, a Baldrick z serialu BBC Blackadder miał przez całe życie jedne majtki i nigdy ich nie prał. Very British?

Pisałem wyraźnie, że woskować nie zamierzam, poza tym Barbour przetrzymuje kurtki miesiącami.

Kurtka jest dla dziecka (pardon, młodego gentlemana) i akurat w tym wypadku jej woskowalność mało mnie obchodzi. Pytanie nie dotyczyło otoczki i filozofii marki Barbour, tylko tego, czy kurtkę, na której metce widnieje przekreślona wanienka, można wsadzić do pralki.

Edit: Mr Vintage, dzięki za konkretną, merytoryczną odpowiedź "bez ideologii". Wyprałem, przeżyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Widzieliście może w jakimś sklepie pikowaną kurtkę na jesień? szukam takowej, ale jedynie znalazłem dość fajną marynarkę pikowaną Massimo, niestety tylko w jednym kolorze który nie bardzo mi pasuje

P&C, Ch. Berg - granatowa, ruda i zgniłozielona, używam od zeszłego sezonu, jestem b. zadowolony

W Peek'u oprócz wspomnianego Berga masz jeszcze trochę droższe McNeal, Paul Rosen i oczywiście Barbour'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 3h spędzonych w Silesia City Center znalazłem kilka Husky:

- Zara - niewymiarowa, M za mała a L kolos

- River Island - nie przekonuje mnie brak krycia "nap" do przymocowania kaptura

- Ralph Lauren -wymiękłem przy cenie 1500

- Tommy - j.w. tylko 1100

- Bytom - nowa kolekcja, jeszcze jej nie mają w sklepie

- Van Graf - nie znalazłem tej o której pisał Filip

- Reserver - kupiłem bo najciekawsza jest, dzięki Mr. Vintage :) cena jest tylko inna niż podana przez Ciebie, bo 229

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zewnętrznej całkiem nieźle, nie ma wystających nitek (jak to w reserved spotykałem), pod guzikami jest jeszcze zamek który jest lekko pofalowany, ale na szczęście go nie widać. "Stylista" niepotrzebnie dał kieszonkę bardzo wysoko po prawej stronie, oraz koszmarny kawałek quasi skóry ze srebrnym logo na lewym rękawie - ale to jest możliwe do usunięcia.

Z tyłu po bokach przy rozcięciu jak w marynarce są napy do ew. zwężenia i usunięcia ogona, co jest ciekawym rozwiązaniem.

Od środka ogólne wrażenie trochę gorsze, podszewka nie złapana w wielu miejscach, ale to od wewnątrz i nie widać.

W skali 1-10, dałbym jej z 8 punktów. W moim przypadku idealnie dopasowanie w ramionach i na długość przekonuje mnie że to był dobry zakup.

w niedzielę rano chyba ją założę na spacerek, więc wrzucę fotki

ps. na stronie cena też już jest zmieniona:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się czepiać, ale to 230 zł ;). a opis nie jest mimo wszystko zachęcający... Ale cieszę się, że podoba się nowemu właścicielowi. :) Swoją drogą był pomysł, żeby zespoł z forum wertował półki sklepowe i oceniał produkty... jestem przekonany, że ta kurtka dostałaby bardzo zróżnicowane oceny. Po prostu mamy różne oczekiwania i trudno to zunifikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mierzyłem tą kurtkę. Zdanie podobne mam do Krzyśka. Szkoda tej kieszeni wysoko na piersi. Ten suwak też nie najwyższych lotów. Rozmiar S już całkiem spory ale to chyba zaleta bo marynarkę można spokojnie zmieścić :]

Ja dzisiaj poszedłem ją zakupić, a w końcu wyszedłem z zupełnie innego sklepu z pea coatem, no cóż..

Kurtka nie była zła, choć ta kieszeń i logo na rękawie tragiczne. Poza tym podczas szukania rozmiarów okazało się że jedna z kurtek ma wychodzące nitki na plecach a druga zdeformowaną wspomnianą kieszeń na piersi, więc cudownie z jakością nie jest.. Wydaje mi się też odrobinę zbyt krótka, ale jak na 230 zł w porównaniu z resztą sztuk które dziś mierzyłem (Zara, McNeal i coś tam jeszcze w P&C za ponad 6 stów) to relacja cena/jakość wydaje się uczciwa, warto sprawdzić jeśli ktoś szuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panonowie czy ta kurtka a'la burdysówka będzie pasowała do spodni garniturowych?

http://allegro.pl/nowa-kurtka-futuro-ro ... 61802.html

Co sądzicie o fasonie oraz o składzie procentowym?

Dziękuję za wszelkie porady.

No właśnie, zastanawia mnie sens łączenia poliamidu z wełną i kaszmirem.

btw. to ta kurtka wyglada jak filcowa

Z kurtek na zime polecam Barbour ventile, na jesień te woskowane.

Mam egzemplarz pełnoletni, wszystkie szwy całe, suwak działa jak trzeba, żaden guzikm się nie odpruł, żadna gumka nie straciła nic ze swojej 'sprężystości', nawet

Wcześniej w temacie było pytanie o woskowane barbour, śpiesze poinformowac Panów, że w internecie, nawet na allegro, można kupić wosk barbour do uzupełniania drobnych braków/przetarć wosku na kurtce. Na polskim portalu widziałem po 65 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.