Skocz do zawartości

Płaszcz, kurtka, itd. - dyskusje i porady


jachobs

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o skórzanych płaszczach? Oczywiście nie do garnituru, tylko typowo casualowego zakładanego na koszulę i 5-pocket

Rozumiem, ze chciales ten plaszcz zestawic z butami, ktore wrzuciles w innym watku?

Kusi mnie coś takiego:

Uwazam, ze powinienes oprzec sie tej pokusie.

post-270-13658920791929_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są moje buty, a jedynie podobne pod względem kopyta. I oczywiście chciałem go nosić z brązowymi butami. (aczkolwiek niekoniecznie z tymi)

Dlaczego skórzane płaszcze są według was nieakceptowalne przy casualowym stylu? (zwłaszcza, że kurtki są już tolerowane) Mógłbym prosić o jakieś argumenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie czy orientujecie sie moze w markach, ktore robia plaszcze (przeciwdeszczowe oraz welniane pea coats) w wersjach long?

Nie powiem czego mozna dostac podczas wedrowek po sklepach, prawie wszystko ma za krotkie rekawy:( a jak nie ma, to otwory na rece sa tak olbrzymie, ze rozmiarowo dopasowane okrycie jest strasznie niewygodne (przy ruchach rekoma wszystko sie rusza).

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy budrysówka i pea coat będą się nadawały do noszenia na garnitur?

Nie mam wątpliwości, że świetnie zagrają z trochę mniej formalnym zestawem koordynowanym (ostatnie zdjęcia kolegi Type), ale zastawnawiam się, czy nadają się do garnituru.

Czy ortalionowa parka to już klasyka casual'u?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy budrysówka i pea coat będą się nadawały do noszenia na garnitur?

Nie mam wątpliwości, że świetnie zagrają z trochę mniej formalnym zestawem koordynowanym (ostatnie zdjęcia kolegi Type), ale zastawnawiam się, czy nadają się do garnituru.

Czy ortalionowa parka to już klasyka casual'u?:)

Wg GQ, jeśli dla kogoś jest on autorytetem, nadają się.
Jeśli chodzi o moje zdanie: parka nie, budrysówka do czegoś mniej formalnego - tak (jak ktoś lubi styl preppy). Bosmanka (pea coat) raczej tylko do samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

U mnie jest tak

Koszule sięgają do nadgarstka

Marynarki są krótsze o średnicę cygara

Płaszcze sięgają, tak jak koszule, nadgarstka

Bo, kiedy mamy koszulę + marynarkę + płaszcz, to rękaw płaszcza podwija się wyżej, więc i widać koszule i nie widać marynarki. Proste

A co do alternatyw do płaszczy, to tylko Barbour, wosk lub pikowanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

W temacie z drugiej strony tego wątku - lubię, gdy rękawy płaszcza są minimalnie dłuższe od rękawów marynarki tak, że spod rękawów płaszcza wystaje kawałeczek mankietu koszuli. Dałem do skrócenia w ten sposób wszystkie moje płaszcze i jestem zadowolony z efektu - nie tylko stylistycznego, ale i praktycznego. Często zerkam w biegu na zegarek, więc teraz nie muszę się przekopywać przez kilka warstw odzienia; wystarczy szybki ruch nadgarstka i już wiem, która godzina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie, dla tych, co szukają sprawdzonej, "nieażtakdrogiej" propozycji.

Christian Berg w Peek and Cloppenburg. Pół roku temu kupiłem sobie kurtkę (świetny rudy kolor, brązowa podszewka i kołnierz). Troszkę bałem się koloru, ale z perspektywy uważam zakup za rewelacyjny. Wczoraj kupiłem sobie drugi egzemplarz (granatowa kurtka, kołnierz, brązowa podszewka). Świetne jest to, że rękawy są dość długie i zmuszony jestem je podwijać, co jest dobrym pretekstem pokazania współgrającej kolorystycznie podszewki.

Cena 299. Żadnego logo na zewnątrz. Moim zdaniem bomba, szczególnie, że kolory są zabójcze. Od standardu czarny, granat, po kapitalną zieleń i rudy. Zakrywa marynarkę w całości, z tyłu dwa rozcięcia, na zewnątrz 2 kieszenie otwarte, wewnątrz dwie kieszenie na zamek. Lekko taliowana, ale facet z brzuszkiem też dobrze wygląda. Jak nie ma rozmiaru, można zamówić. Polecam.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.