Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

To uszyj koszulę na miarę z dopasowanymi rękawami - od tej pory wszystkie fabryczne będą Cię irytować jako za szerokie..

:lol:

Nawet wolę nie próbować. Po bardzo fajnym efekcie dopasowania koszul z TM Lewin, muszę przerobić swoje dotychczasowe.

Aż strach się bać co by było, gdybym uszył jedną MTM ;) Nie chciałbym się pewnie pokazać w RTW;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czyżby się coś zmieniło z cenami w Orchidei :o

Ja też czekam na kolejny przypływ gotówki i składam kolejne zamówienie. Tak dobrze uszytej koszuli jeszcze nie miałem, pomijając drobne wpadki opisane wyżej. Jakość i precyzja szycia jest naprawdę niesamowita, w porównaniu do Wólczanki którą wcześniej zawsze kupowałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby się coś zmieniło z cenami w Orchidei :o

Ja też czekam na kolejny przypływ gotówki i składam kolejne zamówienie. Tak dobrze uszytej koszuli jeszcze nie miałem, pomijając drobne wpadki opisane wyżej. Jakość i precyzja szycia jest naprawdę niesamowita, w porównaniu do Wólczanki którą wcześniej zawsze kupowałem. :)

Jeśli możesz to wrzuć jakieś zdjęcia na forum, fajnie będzie zobaczyć jak leży na Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że o taliowaniu rękawów dotąd nie myślałem.

Ja robiłem, sprawdza się, ale trzeba pamiętać, że jak koszula jest szeroka pod pachami i szeroką w rękawach, to zazwyczaj pacha wypada w zupełnie innym miejscu niż w slim ficie. I może się okazać, że przy mocnym zwężeniu klatki rękaw pójdzie za bardzo do góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to wrzuć jakieś zdjęcia na forum, fajnie będzie zobaczyć jak leży na Tobie.

Zdjęcia postaram się zrobić w niedziele i pokazać na forum.

Od dzisiaj próbniki tkanin w orchidei są płatne niestety byłem ostatnim klientem który otrzymał go za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że o taliowaniu rękawów dotąd nie myślałem.

Ja robiłem, sprawdza się, ale trzeba pamiętać, że jak koszula jest szeroka pod pachami i szeroką w rękawach, to zazwyczaj pacha wypada w zupełnie innym miejscu niż w slim ficie. I może się okazać, że przy mocnym zwężeniu klatki rękaw pójdzie za bardzo do góry.

Odebrałem właśnie koszule po taliowaniu w krawieckie.com.

Ciesze się, że to się udało, bo po kupieniu koszul TMLewin fully fitted, w tych czułem się jak w balonie;). A koszule były fajne, myślę, że z dobrej bawełny, więc szkoda gdyby tylko wisiały w szafie.

Koszty:

za taliowanie (zaszywki z tyłu + zwężanie bokami) oraz zwężanie rękawów - 30zł

za to samo + przerobienie mankietu francuskiego na mankiet z guzikami - 50zł

Podsumowując, polecam takie rozwiązanie, ale jednak nie jako podstawowe. Kolejne koszule kupię w TMLewin lub MTM:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tego próbnika z Orchdeii.

Czy chodzi o wycofanie darmowych próbników przed zamówieniem pierwszej koszuli - o ile takowe były, czy chodzi o to że nie dają próbników po zamówieniu pierwszej koszuli.

Noszę się z zamiarem zamówienia koszuli i w sumie wolałbym te materiały oglądnąć na żywo. Ewentualnie gdybym miał otrzymać taki próbnik po pierwszym zamówieniu to byłoby też akceptowalne.

No i pytanie zasadnicze - jeżeli trzeba próbnik kupić to ile on kosztuje - mam nadzieję, że nie (liczba materiałów) x (1zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro to pisać, ale koszula w ogóle nie wygląda na szytą na miarę: za szerokie ramiona, za długie i za szerokie rękawy, za szerokie plecy.

Obawiam się, że dobrze dobrane RTW wyglądałoby lepiej.

W jaki sposób podawałeś miarę? Mierzyłeś najlepiej dopasowaną koszule, czy siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, kilka dni temu napisal:

Akurat będę kopiował swoja ulubiona koszule, ale pewne zmiany wprowadzam w stosunku do oryginału. Na pewno sztywny kołnierzyk, wymienne fiszbiny i dłuższe rękawy o centymetr wstępnie skalkulowali mi to z wybraną tkaniną na 200zł.

Ciekawe czy szyta przez Orchidee na miare wyglada lepiej. Zamowil ktos z was u nich na miare?Mozna zobaczyc fotki?

Rowniez jestem zainteresowany ich oferta.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szycie czegokolwiek na odległość jest ryzykowne, to dość naciągana historia. W szczególności jak osoba ma niestandardową sylwetkę, np. opadające ramiona. Stąd same wymiary to nie wszystko .. Warto zainwestować w koszulę od prawdziwego krawca aby na przyszłość mieć wzorzec, punkt referencyjny.

pozdrawiam

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż pierwsza koszula nigdy nie jest doskonała następna będzie lepsza i postaram się aby krawcowa zdjęła ze mnie miarę.

szycie czegokolwiek na odległość jest ryzykowne, to dość naciągana historia. W szczególności jak osoba ma niestandardową sylwetkę, np. opadające ramiona. Stąd same wymiary to nie wszystko .. Warto zainwestować w koszulę od prawdziwego krawca aby na przyszłość mieć wzorzec, punkt referencyjny.

pozdrawiam

d

Ale firma i tak musi chcieć to skopiować dokładnie a w przypadku mojej i tak wykonali pewne szczegóły inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.