Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Te koszule z nowej kolekcji, które mnie interesują, są w cenie 399. Więc trzeba zapłacić 800 zł za trzy sztuki, co daje ponad 250 zł za jedną. To najmniejszy poziom przeceny w Vistuli, a do tego etapu przetrwają wszystkie modele w pełnej rozmiarówce. Zresztą zaraz będzie 30% na wszystko, czyli ten sam poziom przeceny bez zobowiązania do zakupu minimum dwóch sztuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się tak zastanawiałem i po lekturze wątków forumowych wybrałem Luxire. Wyszedłem z odczuciem że Luxire więcej zrobi i ma więcej podejścia "can do" - z którego się nawet wywiązuje.

O materiałach z C. Olga jest trochę napisane w dedytkowanym wątku o tym producencie - rzuć okiem.
@Xune dziękuję za pomoc :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osovski - reaktywacja :)

Już się pojawiają nowe modele w szerokiej rozmiarówce z lepszych niż ostatnio tkanin. A rozmawiałem dziś ze sklepem i powiedzieli, że dostawy przychodzą co parę dni i do kilku tygodni będzie w sumie kilkadziesiąt nowych model, w tym sporo pasków i kratek Vichy.

Czyli nasze proroctwa o bankructwie się nie sprawdziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie, jak pisałem poprzedni post, było 8 modeli 38-176/182, teraz jest 9 modeli. To też mój rozmiar - więc stanowimy dla siebie zagrożenie :-D

A ten rozmiar w przedostatniej kolekcji był bardzo rzadki, bo im ponoć źle schodzi - i nawet się zastanawiali, czy go całkiem nie wycofać. Więc na pewno nie wszystkie nowe modele będą w 38. Tyle wiem z rozmów telefonicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1/31/2018 o 13:29, Miro napisał:

Osovski - reaktywacja :)

Już się pojawiają nowe modele w szerokiej rozmiarówce z lepszych niż ostatnio tkanin.

A guziki wciąż plastikowe? Na stronie chwalą się, że guziki z masy perłowej, a w sklepie okazało się jak byłem ze 2 tygodnie temu, że to guzik prawda ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne guziki te same. Pisali gdzieś w opisach, że perłowe? Przy niektórych modelach nic nie pisali i nie piszą, przy niektórych wzmianka, że guziki z certyfikowanego włoskiego surowca (czyli po polsku: z żywicy galanteryjnej syntetycznej - czyli po naszemu: z lepszego plastiku ;)

Ale też mi się cos przypomina, że cs kiedyś pisali o guzikach perłowych. Moze mieli na myśli perłowy kolor ;)

Ja ma wiele ich koszul - i tylko te z PIERWSZEJ serii Mr Vintage wyglądają na naturalne perłowe. Jutro z ciekawości sprawdzę je testem temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak się jeszcze podzielę opinią.

W ostatnich tygodniach kupiłem parę koszul z pierwszej serii Lancerto/Mr Vintage  - wszystkie z kołnierzykami button down - te kołnierzyki i wysokie stójki były tu ostro krytykowane.
A ja po kupnie pierwszej od razu zamówiłem dwie kolejne - kołnierzyki są mniej proporcjonalne niż button downy Osovskiego (i za wąsko rozstawione w górnej wewnętrznej części - zaciskają węzeł krawata), trochę brzydko się też łamią boki stójek. Lecz w sumie wyglądają BARDZO ciekawie (ale z wyraźną szczyptą niezamierzonego przerysowania) - przypominają mi styl retro Simona SJC :)

Dodam, że je noszę z krawatem.

Szczególnie w najmniejszych rozmiarach 38-39 występuje to "rasowe przerysowanie" - bo kołnierzyk wydaje się tu szczególnie duży w stosunku do całej koszuli i noszącego.

A te wysokie stójki są doskonałe na chude czy wysokie szyje.

W barkach rzeczywiście wąskie, pod pachami niby 104 (Osovski i Lambert 100) - lecz pachy są wysokie - więc realnie w klatce są prawie takie same jak u wspomnianych marek (w barkach zauważalnie węższe). Same rękawy też wyraźnie węższe.

Jest też ciekawy i ładny "szczegół" - bardzo małe guziki.

W sumie koszule na pewno nie dla każdego - ale dla niektórych b. szczupłych osobników mogą być bardzo dobre.

Ja żałuję, że drugą serię Mr Vintage już "ucywilizował" - czyli zmniejszył wyłogi i obniżył stójkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem @Wodzu, teoretycznie masz całkowitą rację :)

Ale to stereotyp optyczny, nietwórcza poprawność :)

Np. są dwie szkoły. Jedni mówią, że szczupłym osobom dobrze pasują szerokie klapy marynarek, bo kompensują ich chudość. Inni powiadają, że klapy korespondują z wątłą posturcą.

Tak naprawdę wszystko zależy od konkretnego zestawiani i oczywiście stylistycznych preferencji.

Np. mało na tym forum ceniony Simon SJC bardzo szczupłych modeli ubiera w ubrania totalnie niezgodne z powszechnymi obecnie regułami. A wg mnie efekt jest fantastyczny i odświeżający. Oczywiście nie mam tego talentu Simona, zaś jego pomysły są kontrowersyjne i na granicy rekonstrukcji czy nawet groteski.

Można wpisać w Google np: Simon sjc shirt.

W każdym razie czasem nieprzesadne przerysowanie ubrania, wyolbrzymienie może odwracać uwagę NIE od twarzy, lecz np. od mankamentów postawy czy sylwetki (które niezatuszowane same mogą odwracać uwagę od twarzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/26/2018 at 11:27 AM, P.Pawel said:

Dla mnie 42 extra slim z CT spełnia te warunki. 42 slim z Lamberta też są blisko, ale więcej luzu w talii i bicepsach zostawiają. 

A co do poprawek, to też dobry pomysł, bo taliowanie to dość prosta przeróbka i nie powinna kosztować zbyt wiele.

Pochodziłem po stronach internetowych i wyszło mi że najwęższe w talii są slim fity od Milera (100cm), dalej Bytom z Osovskim (102cm) i zaraz za nimi CT (super slim fit, 103cm) - oczywiście na tyle na ile rozmiarówki są porównywalne. Ogólnie, to ile tam powinno być luzu. Mam w talii 96cm (czyli i tak jakieś6 za dużo) to ile powinna mieć koszula? +5cm? +10cm?

Co do przeróbek krawieckich to zmniejszenie talii to nie problem ale jak z klatką piersiową? Da siętam zwęzić czy zostanie balon?

Przy okazji, skoro mowa o CT. Jaka jest długość tych koszul? Na stronie internetowej nie podają, w przeciwieństwie do rodzimych producentów nie pozwalają dobrać koszuli do wzrostu, za to pozwalają wybrać długość rękawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CT masz jeszcze extra i super slim, więc naprawdę jest w czym wybierać. Przeróbki koszuli zarówno w talii jak i wyżej to raczej prosty zabieg. 

Są dość długie, ale dokładnie nie powiem, bo akurat żadnej przy sobie nie mam ;) w razie potrzeby można skrócić - to też bardzo proste. Prostsze niż skracanie rękawa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za długie to chyba nie problem, i tak koszula ląduje w spodniach. Bardziej się obawiam że wyjdąza krótkie. Zmierzyłem się metrem krawieckim i wyszło mi długość rękawa 33 cale, podczas gdy strona sugeruje że dla mojego kołnierzyka stadnardowo jest 35". Więc obawiam się czy poza rękawem nie skrócą też samej koszuli;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za długie to chyba nie problem, i tak koszula ląduje w spodniach. Bardziej się obawiam że wyjdąza krótkie. Zmierzyłem się metrem krawieckim i wyszło mi długość rękawa 33 cale, podczas gdy strona sugeruje że dla mojego kołnierzyka stadnardowo jest 35". Więc obawiam się czy poza rękawem nie skrócą też samej koszuli;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mnie pamięć nie myli to TM Lewin ma chyba nawet węższe koszule w super slim fit od CT. Niestety problemem są kołnierzyki. W slim fitach tych najweższych chyba i TM Lewin i CT mają jeden krój kołnierza. Nazywają to business kent, czy jakoś tak. Jest mikroskopijny i nie ma mowy, żeby się chował pod klapy marynarki. Po namowach pozytywnych opiniach na forum w zeszłym roku przy okazji wizyty w Londynie się wybrałem do TM i CT i byłem dość rozczarowany. 

Natomiast potwierdzam, że Miler ma bardzo wąskie koszule. Dzisiaj odebrałem paczkę. Pierwszy raz zdarzyło mi się, żeby koszula w moim kołnierzyku była na mnie za wąska w brzuchu. Osovski również jest mocno dopasowany, trochę mniej od Milera. 

Z innych wąskich koszul są jeszcze Olymp Level 5. Kiedyś je bardzo lubiłem, dopóki nie zobaczyłem jak wygląda dobra koszula ;).

No i jest jeszcze marka Jake w peek and clopenberg (albo w Royal Collection - nie pamiętam). Też robią mocno taliowane koszule i co zaskakujące na ten przedział cenowy potrafią nawet sensowny kołnierzyk zrobić. Materiały jednak mają dość słabe, więc koszule z mojego doświadczenia się dość szybko niszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/9/2018 at 9:03 PM, Konrad S. said:

No i jest jeszcze marka Jake w peek and clopenberg (albo w Royal Collection - nie pamiętam). Też robią mocno taliowane koszule i co zaskakujące na ten przedział cenowy potrafią nawet sensowny kołnierzyk zrobić. Materiały jednak mają dość słabe, więc koszule z mojego doświadczenia się dość szybko niszczą.

Mam jedną koszulę Jake's z P&C. Faktycznie, dobrze leży, jedna z moich ulubionych gdyby nie to że czarna. Opinię o jakości materiałó potwierdzam.

 

Z innej beczki. Przerabiał ktoś temat zwrotów w CT? Czy fakt płacenia PayPalem ma jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach koszulowych łowów i testów wpadł mi w ręce (czy raczej na korpus) OCDB Drake’s (Made in England). Materiał to lekki oxford, taki w letniej odmianie, w dość śmiałym miętowym kolorze. Wrażenia są następujące: koszula jest uszyta starannie, ma dużo fajnych detali, „smaczków”: mały guziczek w kołnierzu, mankiety uszyte pod skosem (tulipan) i przeciwstawne zakładki przy mankietach, kołnierzyk i mankiety nieusztywniane, buton-down relatywnie spory, ale nie karykaturalny. Materiał po jednym praniu wygląda OK, acz jeszcze za wcześnie wyrokować, guziki to co prawda masa perłowa, ale raczej z niższej półki (cienkie), szwy równe i gęste. Rozmiarówka na stronie producenta odpowiada stanowi faktycznemu. Jeśli chodzi o krój, jest on nieco podobny do koszul Brooks Brothers, czyli niezbyt szeroki i niezbyt wysoki, niedzielony karczek, co mi akurat bardzo pasuje. Koszule te wyjściowo są drogie (135 funtów) i za tę cenę bym się nie decydował, ale już np. przy 50% wyprzedaży rozważyć IMHO warto.

Kolor w rzeczywistości jest odrobinę żywszy, aparat mi strasznie wariował z bilansem bieli, usiłując wykalibrować materiał na szaro - może algorytmy są przesadnie konserwatywne i nie akceptują takiego koloru w męskie koszuli  :-D

drakes1.jpg.09a7e00fa2c82f55baf3cd2781681946.jpg

Co ciekawe, listwa nie ma guzika, ale to raczej zabieg stylistyczny, bo koszule eleganckie tego producenta guziczek mają. Podobne podejście (brak guzika w OCBD, choć jest w innych koszulach) stosuje Marks & Spencer. Przeciwstawne zakładki bardzo mi się podobają.drakes2.jpg.63e45ef4176f9ade915319f094789aa6.jpgb

Ładnie wyprofilowany dół, przy czym tył dłuższy niż przód - to chyba również element tradycyjnego brytyjskiego kroju.

drakes3.jpg.4aeb3825dc38ea94a72dda9b5360786b.jpg

Rzadko spotykany detal - zapięcie kołnierza na mały guzik. Kołnierz ma też guziczek z tyłu (to z kolei wydaje mi się akurat amerykańskim wynalazkiem). Guziki to masa perłowa, ale bardzo cienka.

drakes4.jpg.56bc9559ff40546d2e54f013ad50ab0b.jpg

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem moją pierwszą koszulę z CT z tkaniny oxford.

Jaka ta tkanina gruba! Do ciężkiej roboty się nadaje.

W lato to pewnie się w niej ugotuję. Tylko nie piszcie mi o luźnym splocie - nie wierzę że to coś zmieni przy tak grubej tkaninie.

Sama tkanina dość dobra jakościowo, ale głowy nie urywa.

Wykończenie koszuli mocno na plus.

Co do rozmiarówki CT. Regular fit jest dla osób bardzo otyłych. Sam mam brzuszek, ale zwykły slim byłby pewnie lepszy. W polskie slimy się nie mieszczę.

Inny duży plus tej koszuli, to jej długość. XL jest naprawdę długa. Z racji tego, że ja noszę spodnie biodrówki, to jest mi to na rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, który kołnierzyk Waszym zdaniem lepiej pasuje do muchy, ten od Szarmanta czy od Poszetki?

https://www.poszetka.com/product-pol-4381-klasyczna-koszula-z-plisa-kryta-i-mankietem-na-spinki.html
https://zackroman.com/koszula-do-muchy


I czy obydwa te kołnierzyki będą też wyglądać w porządku z krawatem?
Zastanawiam się nad zamówieniem u źródła i nie wiem który wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.