Skocz do zawartości

Portfel - dyskusje i porady, regeneracja


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, kriss11 napisał:

Czy znacie/polecacie kogoś kto renowuje np portfele? Mam taki z którego jestem bardzo zadowolony a już się trochę zniszczył ale nie chciałbym się z nim rozstawać.

Sądzę, że każdy kaletnik się tego podejmę, na forum jest np. @JakubPe oraz @Zbyt

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2024 o 09:26, kriss11 napisał:

Czy znacie/polecacie kogoś kto renowuje np portfele? Mam taki z którego jestem bardzo zadowolony a już się trochę zniszczył ale nie chciałbym się z nim rozstawać.

Podeślij, proszę fotki portfela. Zobaczę, czy będę mógł pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzień dobry, 

kupiłam na prezent brązowy portfel z marki betlewski, kozia skóra. 

Razem z kolegą chciałam wypalić na nim wzór, żeby był bardziej spersonalizowany. Kolega już wypalał różne wzorki, ale na takim materiale nigdy nie próbował. 

I teraz pytanie: jak mamy przygotować portfel, co z nim zrobić przed wypalaniem i później, tak aby był jak najbardziej trwały i szybko się nie rozleciał? (Bardzo proszę o brak porad w stylu "lepiej kupić droższy", obecny się rozlatuje, a mój budżet był mocno ograniczony :((( )

Dostałam poradę, aby najpierw go wypastować - wypastowałam, ale mam wrażenie, że teraz wygląda dużo gorzej. 

Błagam, pomocy, załamuję ręce i chce mi się płakać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , że mówimy o dwóch sprawach:

1. co do wypalania nie jestem w stanie doradzić ale pierwszy raz słyszę o wypalaniu wzoru na portfelu. Generalnie kaletnicy robią wzory / logo tłoczone na skórze stalową puncą.

2. pastowanie - galanterii skórzanej nie pastuje się. Pasty są do wyrównania koloru, ukrycia zadrapań lica itp. Jeżeli nie byłą to skóra typu nubuk to będzie to łatwiej wyczyścić. Może roztwór szarego mydła z wodą pomoże, a najlepiej proponuję skontaktować się w pierwszej kolejności z infolinią Renowacja i pielęgnacja butów, preparaty do obuwia - Sklep Multirenowacja

powołać się na forum BwB i poprosić o pomoc :)

 

pozdrawiam

D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.