Skocz do zawartości

Cordovan Boots


soho

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Przymierzam się do zakupu butów z cordovanu kolor cognac/cuero. Kontaktowałem się z C&J, ale zapraszają do swoich sklepów poza Polską. Model Harlech mnie urzekł. Czy macie doświadczenie, które firmy jeszcze warto wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu wysokich trzewików z cordovanu? Yanko, TLB nie mają już cordovanu w ofercie. Z góry dziękuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinieneś chyba w tym temacie umieścić ogłoszenie:

 

Co do meritum: alden specjalizuje się w butach z kordowanu juz od 100 lat. Ich indy boot są legendą, również w cordovanie. 

Minusem jest fakt, że tych butów nie zamówisz w polskim sklepie, a nawet w Europie dostępność jest b. mała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, soho napisał:

Cześć. Przymierzam się do zakupu butów z cordovanu kolor cognac/cuero. Kontaktowałem się z C&J, ale zapraszają do swoich sklepów poza Polską. Model Harlech mnie urzekł. Czy macie doświadczenie, które firmy jeszcze warto wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu wysokich trzewików z cordovanu? Yanko, TLB nie mają już cordovanu w ofercie. Z góry dziękuje. 

Nigdy tu nie kupowałem, ale Mr Vintage pisał, ze ten sklep jest ok, może mają Twój rozmiar:

https://www.showroom.pl/p-27326792-harlech/Brown?gclid=CjwKCAjw-ZCKBhBkEiwAM4qfFzqXvppa3D19bC0rFNLMGXeEYUnaLMtPTSyygSgArGn92_Ex9rz_DBoCvTEQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VelahrnJa kupowałem i polecam. Sklep, który sprzedaje buty CJ to Fulham.es z Hiszpanii. Ma dobre oceny w internecie. Niestety z uwagi na niepasujący rozmiar musiałem zwrócić.Showroom jest tylko pośrednikiem. Zamówienia od nich to komedia, ale mimo wszystko co jakiś czas są promocje i można kupić -20% taniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

https://www.herringshoes.co.uk/herring/cromer_boots/burgundy-cordovan-crup
 

Czy Cordovan crup ( w opisie tych butów)jest tożsamy z shell Cordovan? 
Cena za te buty jest dość atrakcyjna gdyby to był „ ten Cordovan”

I jeszcze jedno  pytanie, czy macie jakieś doświadczenie, lub wiedzę na temat obszerności kopyta Janosh?

https://www.mybudapester.com/heinrich-dinkelacker-businessschuhe-derby-9699-4318-cordovan-11160008

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lubo69 napisał:

Moim zdaniem crup to skóra końska, natomiast cordovan nie jest skórą sensu stricto:
„the shell is a membrane in the middle of two epidermis layers in the rear portion of a horse butt” (za gentlemansgazette).

Cordovan jak najbardziej jest skórą. Epidermis po angielsku mizdra/miazdra, czyli wewnętrzna warstwa skóry. Końska skóra jest unikalna, bo w niektórych jej częściach środkowa część mizdry jest niezwykle zbita, a odpowiednio wygarbowana - niezwykle piękna i błyszcząca. Tym właśnie jest cordovan. 

Tutaj masz histologiczny obraz skóry końskiej i zaznaczone, gdzie jest cordovan. Widać, jak gęsto są upakowane włókna kolagenowe.

screen-shot-2013-12-13-at-1-40-09-pm.png

Podsumują, przy produkcji cordovanu, z całej grubości skóry usuwa się części oznaczone jako E, P i R, i S pozostawia zaś CL oraz ew T.

Polecam również lekturę:

https://stridewise.com/is-cordovan-leather/

 

  • Like 6
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Velahrn napisał:

Końska skóra jest unikalna, bo w niektórych jej częściach środkowa część mizdry jest niezwykle zbita

Dodam, że te niektóre części to tylko dwa kawałki z części zada i nie z każdego konia. 

Jeden koń = jedna para butów.

4 godziny temu, Czarrek napisał:

https://www.herringshoes.co.uk/herring/cromer_boots/burgundy-cordovan-crup
Czy Cordovan crup ( w opisie tych butów)jest tożsamy z shell Cordovan? 
Cena za te buty jest dość atrakcyjna gdyby to był „ ten Cordovan”

Na Styleforum wyczytałem, że w obuwniczym zagłębiu Northampton używa się sformułowania "crup" zamiast "shell".

A cena atrakcyjna, ponieważ to prawdopodobnie cordovan japoński lub włoski.

Mam Meerminy na japońskim i nie polecam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest skórą w rozumieniu lekarza;), jedną z warstw skóry, ale nie wierzchnią. Doczytałem, że termin crup jest używany szczególnie w kręgach Northampton jako synonim shellu, a że Herring to brytyjski sklep… Z doświadczenia polecam jednak uważać na cordovan. Dla tych butów daleko lepiej byłoby, żeby były ze skóry końskiej (nie cordovanu) z Horween, niż cordovanu podejrzanej proweniencji. Być może użycie terminu crup jest właśnie takim wybiegiem, żeby nie kojarzyć tego z Horween. Te buty nie są z shellu z Horween, co Herring wprost oświadczył na swoim FB.
Edit: Kolega powyżej potwierdza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.