Jump to content

o brodaczach dla brodaczy


lodzermensch
 Share

Recommended Posts

Panowie,

Pomimo wielu wątków o fryzurach, czy wąsach, nie natknąłem się na temat poświęcony jednemu z najbardziej męskich atrybutów męskiej "urody" :) - brodzie. I choć barba crescit, caput nescit :( podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami co do pielęgnacji, form strzyżenia, czy długości bród; oczywiście w ramach klasycznej męskiej elegancji. Pozdrawiam wszystkich brodaczy! lodzermensch

Link to comment
Share on other sites

A tak na poważnie Panowie to możecie polecić jakieś pomady do brody, odżywki, żele czy sposoby pielęgnacji?

Jkiś czas temu starałem się nosić brodę długości około chyba 12mm. Jak się okazało było co przy niej robić, żeby jako tako wyglądała. W każdymm bądź razie więcej czasu spędzałem na pielęgnowaniem brody niż nad zwykłym goleniem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ja chadzam do męskiego fryzjera. Koszt niewielki, czasu też wiele nie zajmuje, a efekty znakomite. Rozważam jednak zakup trymera do wąsów, bo z nimi mam najwięcej kłopotów. Polecam też codzienne czesanie brody (zwykła szczotka lub grzebień). Wiem, że brzmi to zabawnie ale pomaga utrzymać włosy we właściwym porządku.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Temat brody jako nowego spojrzenia na modę i modeling jest już trochę przeterminowany, ale rozumiem, że artykuł mr.vintage traktuje o naszym rodzimym podwórku. Rzeczywiście brody można dostrzec u modeli Vistuli czy Bytomia, natomiast już 2 lata temu modelem marki Czapula-Rage Age był obficie zarośnięty mężczyzna. Apogeum przypadło chyba na zeszły sezon, kiedy to z każdej niemal kampanii modowej biło brodaczami. Co do inspiracji... high fashion od jakiegoś już czasu patrzy na ulicę, ulica w wersji luxury patrzy na młodych. Prędzej czy później musiało to zaskoczyć i tak też się stało. Jednak hipsterzy to pokolenie antyfashion, więc szybko im minie, natomiast promowanie zarostu jako atrybutu męskości może się zadomowić na dłużej.

Rickie Hall jak dotąd na brak pracy narzekać nie może:)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.