Skocz do zawartości

Rudolf

Użytkownik
  • Postów

    204
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Rudolf

  1. Panowie, poszukiwana koszula RTW z pojedynczym mankietem na spinkę - przy czym najlepiej w paski, w każdym razie nie biała/ecru. Przy okazji warto, żeby cenowo plasowała się poniżej koszul MTO - w takim przypadku po prostu uznam, że takie koszule będę musiał szyć na zamówienie i tyle.
  2. Oto jest. Przy okazji - but jest strasznie kapciowaty.
  3. Uczciwie przyznam, że kupiłem jedną parę loafersów na gumie. Są dosyć toporne, ale muszę przyznać, że KH uczciwie się ceni - w niskiej cenie dostaje się buta... No, w niskiej cenie. Gumowa podeszwa KH wykazuje podobną odporność na ścieranie, co skórzana Barkera, tj. można przechodzić 200-300 km, potem zużycie robi się nieprzyjemne. Zamsz w jakości wyższej, niż Massimo Dutti, ale niższej niż jakakolwiek uznana marka - nawet najniższa linia Loake. Niemniej nie miałbym nic przeciwko, gdyby KH pojawił się w centrach handlowych zamiast Ryłko, Wojasa czy innego Badury.
  4. Prawdę mówiąc... Dziwne. Bardzo dziwne. Raz osiągnąłem taki stan w butach, ale to było zamierzone, a zaraz potem nabrały odpowiedniego koloru po pierwszej warstwie kremu. Chyba nie obejdzie się bez wizyty u kogoś zajmującego się tym zawodowo.
  5. Tak, pod warunkiem, że czyszczono papierem ściernym. A trochę poważniej. Jakie środki chemiczne zostały użyte przy czyszczeniu? Mógłbyś wrzucić jeszcze jakieś zdjęcie, z innej perspektywy?
  6. Aż sprawdziłem. Wygląda na to, że praktycznie wszystkie ich buty ze skórzaną podeszwą są szyte blake rapid. Zwykły blake to niektóre loafersy i buty na gumie.
  7. No to tak... Bexley, niektóre Shoepassion, Partenope, Velasca - przy czym to Blake Rapid. Edit: jeszcze Rancourt.
  8. Przy czym ponoć ta informacja występuje tylko na ulotkach dołączanych do butów z cordovanu.
  9. Czekam, aż jakiś sklep spożywczy odpowie na reklamację: "Szanowny panie, pleśń na sprzedanej panu kiełbasie dowodzi jakości produktu - jak wiadomo, na kiełbasie, do której produkcji użyto konserwantów pleśń nie pojawia się." A tak poważniej. Co się dzieje z KB? Kiedyś nie miałem z nimi problemów, a teraz mylą nawet proste zamówienia i odstawiają takie coś, jak powyżej.
  10. Jeśli dobrze rozumiem to, co jest napisane na pokwitowaniach (a tego nie jestem pewny, pismo jest raczej lekarskie) to jest 10 zł za zelowanie + 25 zł za zelówki.
  11. Bardziej cieszą mnie te gumki pod stopę. Jak w "cudownym" wz. 127A.
  12. Drewno lepiej się rąbie z muchą. Krawat podskakuje do góry przy opuszczaniu siekiery i czasem zasłania pieniek.
  13. Rudolf

    Klubowe pogawędki

    Coś trwałego. To znaczy coś, co wytrzyma zdecydowanie dłużej niż 2 lata regularnego używania. Z takich najbardziej podstawowych rzeczy to zegarek albo pióro. Jeśli czas nie goni można spojrzeć w kierunku obrazów, np. na aukcjach młodej sztuki (w Desie jest dzisiaj o 19). Mógłby być też portret, przy czym nie brałbym pod uwagę chałturników robiących takie zamówienia masowo. I jeszcze taka mała uwaga. Prezent nie musi się podobać teraz. Prezent ma się kiedyś w końcu spodobać. Nawet, jeśli teraz nie będzie zachwycona - za 5, 10, 15 lat może docenić.
  14. Chyba rzeczywiście pójdę w tym kierunku, przynajmniej dla najbardziej opornych par.
  15. Może ja dorzucę swoje trzy grosze w temacie zelowania. Zelowałem na Urzędniczej i u p. Staniosa. Szewc z Urzędniczej zrobił to całkiem dobrze, tylko szybko dopadł mnie problem - zelówka wytarła się na czubku i zaczęła się kawałkami odrywać. Do p. Staniosa przychodzę częściej i mam ambiwalentne wrażenie. Z jednej strony nie mam u niego problemów z czubkami, z drugiej strony dosyć często wymagane są poprawki. Dodam jeszcze, że potrafi doradzić i wskazać, kiedy coś będzie niepotrzebnym wydatkiem albo po prostu głupim i niepraktycznym pomysłem.
  16. Ekspertem nie jestem, ale wygląda mi to na zakorek. Prawidła nie należą do elementów przenoszących duże obciążenia, więc nie powinno być w praktyce problemów. Ale jeśli Cię to niepokoi albo nawet po prostu Ci się nie podoba - wymieniaj.
  17. Rudolf

    Podeszwa skórzana vs. zwykła

    Oczywiście chodziło o boki podeszwy.
  18. Rudolf

    Podeszwa skórzana vs. zwykła

    Wodą można się nie martwić, o ile zelówka będzie dobrze przyklejona. Sól to prawdziwy problem. Można ją wytrzeć 5 razy i zapastować tyle samo, a i tak ciągle będzie wychodzić. Mimo wszystko nie zauważyłem żadnych trwałych uszkodzeń. Kiedy sól przestanie już wychodzić po 1-2 pastowaniach podeszwa wygląda normalnie.
  19. Rudolf

    TK Maxx

    Kraków, M1 Dwie pary Testoni, brązowe derby 6,5H na bardzo grubej podeszwie i brogsy w rozmiarze 8G. Brogsy za 550, derby - zerwana cena.
  20. To, że dress code pozwala na krótkie spodenki nie oznacza, że muszę od razu je nosić. Chodziło mi tylko o to, czy same tassel loafersy nie będą zbyt lekkimi butami w zimie - nie wiedzieć czemu mi kojarzy się z latem. Niemniej dziękuję.
  21. Bosmanka. Oraz - ale to już moja prywatna opinia - jakieś cięższe buty, takie przeciwieństwo Carlos Santos. Jako dodatek dla palących fajka z prostym cybuchem.
  22. O wypraszam sobie. Przypuszczam po prostu, że @Haz podchodzi do sprawy ze swojego punktu widzenia - tj. ocenia zjawisko z perspektywy jego prawdziwości i użyteczności (która tutaj jest żadna), natomiast dla mnie o wiele ciekawszy jest proces powstawania i zakorzeniania się takich bzdur w powszechnej świadomości. To może prowadzić do takiego wrażenia. To jeszcze nic. Są tacy, którzy za to płacą! W 2012 roku 100 mln zł w całej Polsce.
  23. Jak pisałem - interpretując same zjawiska na podstawie cząstek, w oderwaniu od ogólnej wiedzy podstawowej, możemy jasno stwierdzić, że: rozpuszczenie substancji czynnej w wodzie powoduje zmianę drgań cząstek wody, rozpuszczenie wody z substancją czynną w czystej wodzie powoduje zmianę drgań cząstek wody czystej. Tworzy to spójną całość, kiedy spojrzymy na to w taki, dosyć wąski, sposób. Dopiero mając wiedzę, że to proces zmiany temperatury, możemy uznać, że to zjawisko nie może być nośnikiem żadnych własności leczniczych. Ale! Działa to wyłącznie dla osób posiadających tę wiedzę. W praktyce, możemy mieć do czynienia z tym dosyć popularnym zjawiskiem "nowych odkryć" w oparciu o wiedzę cząstkową. Ktoś znajduje coś takiego, publikuje, informacja trafia do mas, część osób traktuje to poważnie, w oparciu o jednostkowy przypadek ("bo szwagrowi pomogło") utwierdza się w przekonaniu i tak oto tkwimy z kolejnym mitem. To tylko taki opis mechanizmu rozpowszechniania tego typu rewelacji. Jeśli chodzi o wodę w cukierkach (bo nie wiem, jak inaczej nazwać te tabletki sacharozy) - zdaje się, że w procesie produkcji są one skrapiane "leczniczym roztworem".
  24. Chodziło mi raczej czy ze względu na pogodę za oknem nie będą trochę za lekkie. Dress code mówi, żeby nie nosić spodni krótszych niż do kolan. Może dla dalszego uściślenia: wolałbym zamszowe, ale jeśli skóra licowa będzie pasować wyraźnie lepiej nie będzie problemu.
  25. Powoli zbliża się czas noszenia trzewików. Jako, że średnio uśmiecha mi się noszenie ich w biurze pojawia się pytanie - tassel loafersy dadzą radę jako buty na zmianę, czy zostać w okolicach monków?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.