Skocz do zawartości

Rudolf

Użytkownik
  • Postów

    204
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Rudolf

  1. Rudolf

    Wymiana podeszwy GYW

    ...albo zelują w pewnym momencie.
  2. Ten z Vistuli jakiś taki krótki jest.
  3. Rudolf

    TK Maxx

    Ciepło. Noszę dopóki uszy nie robią się niepokojąco czerwone, czyli właściwie w zakresie od -2 do 15 stopni. Póki co na zewnątrz nie zdradza jakichś oznak znoszenia, tylko w środku wszywka producenta wyblakła i postrzępiły się jej brzegi.
  4. Rudolf

    TK Maxx

    Failsworth? W zeszłym roku też były, kupiłem wtedy zielonego Gamekeepera w kratę. Normalnie w sklepach kosztują ok. 30 funtów.
  5. To ja powiem z mojego doświadczenia. Tzn. z katedry, której kierownikiem był mój promotor. No to tak, kierownik katedry - jakaś marynarka z Vistuli, podobnież krawat. Koszula - Bóg wie co, buty Geox, spodnie podobnie jak koszula. Bez fantazji, to wszystko na nim to był po prostu "ubiór roboczy". Czyli buty mieszczące się w zakładce "obuwie biznesowe", a reszta jak odznaczona z listy i wybrana na zasadzie: "jest i nie wisi zbytnio". Drugi okaz to, powiedzmy to, doktor obracający się bezpośrednio w okolicy kierownika katedry. Wiek około lat 40. Wszystko z Vistuli lub Bytomia, Raczej dopasowane rozmiarowo, ale brane na zasadzie "skoro to firma [x] to nie może być złe". Przy czym w marynarce widziałem go tylko przy "specjalnych okazjach". Potem całe stadko ludzi kompletnie bylejakich i na koniec perełka... Wiek - około 50 lat. Krawat wiązany na taki sam węzeł, jak mój dziadek - Prince Albert. Widać było to popularne w latach .60 czy .70. Garnitur również wyjęty z tamtych czasów. Facet wyglądał po prostu jak wyjęty z "Przepraszam, czy tu biją?" I poważnie, jestem nim zachwycony. Kompletnie rozmija się ze współczesnymi trendami. Ale według pewnych standardów (i te standardy jestem w stanie konkretnie wskazać) jest doskonale i szykownie ubrany. Jako, że sam preferuję "dziadkowe" ubrania - naprawdę, to jest człowiek na którego stylizacje mógłbym patrzeć godzinami. Krawat z Milanówka, marynarka na trzy guziki, mocno wypełnione ramiona...
  6. Mają chyba łącznie 3 sklepy. Jeden hurtowy, jeden "swój" detaliczny, i drugi "outsource'owany" detaliczny. W każdym razie mam od nich poszewki do pościeli i nie mam zastrzeżeń, poza głupim sztukowaniem szerokości w poszewce na kołdrę przy rozmiarze 200x220.
  7. http://www.andropol.eu/?lang=pl&action=sklep&idm=1&ids=3&idss=177&idsa=1612 Skład: 100% bawełna No nie wiem. Chyba nie po to inwestowali w "barwienie głębokie kadziowe" bawełny, żeby potem robić z poliestru.
  8. To ja zrobię reklamę polskiej firmie. Nie mam od nich żadnego szlafroka, ale z poszewek na pościel jestem zadowolony. Andropol.
  9. W pewnym wieku zdjęcie marynarki to nie faux pas, a luxation de l'épaule. Raczej: ubierając się w ten sposób ma się niemal gwarancję, że zostanie się zapamiętanym. To ma swoje zalety.
  10. To kolejna uwaga. Na ile wybór wymiarów był podyktowany rzeczywistymi wymiarami laptopów? Tzn. jaka część laptopów "wiodących marek" może wejść w dany rozmiar? Rzuciłem okiem i wygląda mi na to, że 15,6'' Thinkpady serii T mogą mieć problemy z największą wersją.
  11. Może w takim razie warto rozważyć pokrycie czymś drewna od środka?
  12. To: https://www.herringshoes.co.uk/search.php?task=search&Types[]=1&nsFrom=0&nsLimit=24&country_id=33&Tags[]=&Colours[]=&Sizes[]=&Fits[]=6&sale_search=0&search_source=normal_search_box i to: https://www.herringshoes.co.uk/search.php?task=newSearch&nsFrom=0&mobile=0&nsLimit=24&sortTag=-1&country_id=33&sortBy=default&sale_search=1&Fits[]=6&Types[]=1&ns_keyword=&submit=Search
  13. Chciałbym uszyć dwa krawaty klubowe w całkowicie wymyślonym przeze mnie wzorze. Orientuje się ktoś, czy jest jakakolwiek nadzieja? Dzwoniłem do Milanówka, tam powiedzieli, że oczywiście - tylko musiałbym zamówić 100 metrów tkaniny. A to "trochę" przekracza moje potrzeby.
  14. Wie ktoś jak wypadają kopyta 955 i 777 przy 962? Widziałem zdjęcia na stronie ale szczerze mówiąc mam wrażenie, że jestem ślepy i nie jestem w stanie jednoznacznie określić różnic.
  15. Rudolf

    Buty, trochę taniej

    Herring ma łącznie 547 modeli w ofercie. KB, Loake, Patine, Nord i Poszetka mają razem 564 modele. Mam szansę na jakiś Laur Trolla?
  16. Rudolf

    Buty, trochę taniej

    Poszetka, KB, Patine, Nord, Miler, Loake też ma swój sklep internetowy. Ha! Jest 6!
  17. Rudolf

    Odchudzanie

    Nie. To tak tylko w kwestii łapczywego łapania tlenu.
  18. Rudolf

    Odchudzanie

    Robiłeś kiedyś martwy ciąg na 90% maksymalnego obciążenia?
  19. Rudolf

    Odchudzanie

    Khe khe. Mój ojciec zaczął biegać w okolicach 50 roku życia. Obecnie biega tak na oko 15 razy lepiej ode mnie. Ostatnio zawiozłem go na półmaraton. Tu nie chodzi o "budowanie mięśni". Dla mnie, jeśli chodzi odchudzanie, siłownia działa o wiele lepiej niż bieganie. Mimo wszystko trzymam się zestawu tygodniowego: 3x siłownia (2x1,5 godziny, 1x2 godziny) 2x basen, 3x bieganie (15 minut). I to, przy minimalnych zmianach w diecie, daje mi 1-1,5 kg tygodniowo. Dzisiaj z resztą byłem na przymiarce spodni, na które miara była zbierana 2 tygodnie temu. Trzeba je zwęzić o 4 cm. Tak jak napisałem: sugerowałbym Ci jakieś FBW. Oprócz tego oczywiście możesz robić co chcesz. Ale siłowni nie trzeba się bać. Dla mnie absolutnie fascynującym doświadczeniem jest obserwowanie lokalnych dresów na siłowni. Tam stają się nadzwyczaj uprzejmymi ludźmi.
  20. Rudolf

    Odchudzanie

    @Aszer A nie próbowałeś poszukać jakiegoś planu FBW dla początkującego?
  21. Mam nienoszone 962G, rozmiar 44. Rozwarcie na dzień dobry jest w okolicach 1-1,5 cm w cienkich skarpetach. Przy czym mam wrażenie, że tutaj obwodu dodaje mi nie tyle wysokie podbicie co wystająca kość łódkowata. Drugi problem to szerokość w palcach - wydaje mi się, że halluksy nie są niczym nadzwyczajnym w przypadku szerokich stóp. Więc warto byłoby to uwzględnić. A jeśli to koncert życzeń, to poprosiłbym coś podobnie obszernego jak 962 (albo odrobinę bardziej), ale jednocześnie krótszego o jakieś 0,5-1 cm. Oczywiście przy zachowaniu rozmiaru stopy.
  22. Jakbym tak zapytał... Co rozumiemy przez "szeroką stopę i wysokie podbicie"? Sytuację, gdzie Yanko 962G jeszcze odrobinę za małe? Czy coś większego?
  23. Rudolf

    Agencja Mienia Wojskowego

    Biorąc pod uwagę stan rzeczy z AMW pasta byłaby w formie absolutnie suchego proszku. W zasadzie AMW jest warta własnego tematu, ale w jakimś dziale o absurdach. Pamiętam, jak kiedyś sprzedawali słupki do ogrodzeń. Razem z betonowym fundamentem, w które te słupki były kiedyś wsadzone. Chociaż trzeba przyznać, że teraz postarali się z opisami.
  24. Kiedyś też byłem na zabawnej rozmowie. Najpierw część ogólna, potem techniczna. Na pierwszej było dwóch ludzi z góry, w tym szef działu, a na drugiej miały być dwie kolejne osoby, bardziej stosowne do zadawania pytań w temacie. I tak na końcu pierwszej części rozmowy zapytałem o dress code. Dowiedziałem się, że raczej nie jest zbyt wymagający, ale krótkie spodnie odpadają. Dosłownie dwie minuty później wszedł człowiek w krótkich spodniach. Zdecydowanie nie wyglądało to dobrze.
  25. Zależy od sezonu, latem polo, zimą codziennie krawat. Komentarze w tym temacie usłyszałem łącznie trzy. Na samym początku: "ty tak sam z siebie się tak ubierasz?", później, kiedy pojawiłem się bez krawata ktoś stwierdził, że czegoś mi pod szyją brakuje, a kiedy ja zdziwiłem się widząc kogoś innego pod krawatem usłyszałem: "przecież ty tak jesteś codziennie". No i tym samym potwierdzam przedmówców. Ludzie reagują na coś nietypowego, a nie na marynarkę/krawat/cokolwiek. Możesz codziennie przychodzić w dwurzędowych garniturach w różową kratę, ale już po drugim dniu staną się normą i nikt nie będzie na to zwracał uwagi. Jakikolwiek dress code mówisz? Mówiący żeby nie nosić spodni krótszych niż do kolan może być?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.