Skocz do zawartości

Velahrn

Moderator
  • Postów

    4 159
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    296

Treść opublikowana przez Velahrn

  1. Ciekaw jestem, jak płaszcz z Chin prezentuje się na żywo - czekam na recenzję! Co do N1 Jacket - powinna dać radę, chyba że jesteś strasznym zmarzluchem.
  2. Brzmi to jak byś miał po prostu niewygodne buty, zapewne dlatego, że w złym rozmiarze.
  3. W sumie to za 450 żł masz jeszcze https://vistula.pl/plaszcz-welniany-w-krate-o-luznym-kroju?gad_source=1&gclid=CjwKCAiAmMC6BhA6EiwAdN5iLWpC4VfRp_9-mY2Nv0mJwzt0fw708dykqR_z4QU664QPeeIiMYcqKRoCXd4QAvD_BwE I nawet 100 % wełna!
  4. Czekaj, za chwilę przyjdzie jakiś spec od marketingu i wytłumaczy Ci, że Polacy TAK LUBIĄ! Podobnie jak lubią rozcieńczone proszki do prania, stare samochody, małe mieszkania itd.
  5. Czemu trudna?
  6. Jasne, teraz już rozumiem. Rose Anvil zrobił nawet dwa (!) filmy na temat rozbijania martensów
  7. Całość Twojego posta sugeruje, że wszystkie pytania dotyczą impregnacji otoku buta. Jeśli jednak dalsze pytania dotyczą impregnacji skóry samego buta: zestaw, który podałeś, to będzie zdecydowanie zbyt dużo. Stosowanie aż takiej ilości kosmetyków do nowych butów nie jest konieczne. IMO za zupełnie wystarczający uznałbym czarny krem do butów, może być Saphira, to bardzo dobra firma. Skóra stosowana przez Dr Martens jest mocno korygowana, tzn. mocno wykończona pigmentami. Z jednej strony, na takiej skórze łatwiej uzyskać połysk i jest łatwa w utrzymaniu, z drugiej - trudno przyjmuje kosmetyki i może brzydko się starzeć. Myślę, że nawet dubbin by nie odebrał jej połysku.
  8. Martensy mają pas/otok (welt) z tworzywa sztucznego. Nie zaimpregnujesz tego niczym, bo to plastik.
  9. Velahrn

    Proper Cloth

    Moze spróbować suszenia w suszarce? Rzeczy z takiego suszenia zawsze są bardziej miekkie niz takie co schły na powietrzu
  10. Tak, choć pierwszą taką koszulę (również z wełny od Redy) kupiłem w Zack Roman (mieli taką opcję bardzo krótko). Obecnie jednak u Romana tak odjechali z cenami (np. za tkaniny od Somelos wołają ponad 2k, w Proper Cloth masz za 450 zł), że pożegnałem się z kupowaniem na Niecałej i przeszedłem na online MTM.
  11. Ja z powodzeniem używam takich z 100 % welny merino (producent tkaniny to Reda) i to moje ulubione koszule.
  12. https://www.perlinger-leder.de/en/, dzięki uprzejmości kolegi @torunianin
  13. Velahrn

    Buty, trochę taniej

    Mi też nie. Rysy były, są i będą, natomiast są pewne rzeczy (bp. luźne włókna - po angielsku loose grain), wady szycia, które buty po prostu dyskwalifikują... Co Patine - są to dobre buty, zaś sklep ma wyjątkowo dobry support.
  14. Gustowna kurtka puchówka oraz czapka z choinką nieodłącznym elementem stroju wierzchniego do smokingu
  15. Skóra z pekari już czeka na wizytę u pana Jamrozińskiego
  16. Kratka jest bardzo trudna do znalezienia. Jeśli może być jodelka, to https://www.olderbest.com/collections/annual-ring/products/1920s-brown-herringbone-tweed-balmacaan-coat https://www.olderbest.com/collections/new-arrivals/products/lot-320-herringbone-wool-balmacaan-long-coat
  17. Rozumiem, że to nadaje głównie kolor? Czy też zabezpiecza/impregnuje, tudzież nadaje połysk?
  18. Zabezpieczacie jakoś krawędzie skórzanej podeszwy/obcasa? Czy używacie do tego specjalnych wosków? Ja po prostu leciałem zwykłym woskiem bezbarwnym od Saphira raz na ruski rok, ale może są lepsze metody? Woskowanie na gorąco np?
  19. I dwie recenzje na youtubie, jeśli ktoś by chciał posłuchać:
  20. Na Bronson/Olderbest promocja do 20 % na wszystko oraz darmowa dostawa od 59 dolarów. Jeśli ktoś chce się skusić na swoją pierwszą chińszczyznę, to dobra okazja.
  21. Velahrn

    Suit Supply

    Ja nadal nie widzę Susu po zmianie kraju na "UE".
  22. Ja bym spokojnie nosił bordowe jak wyżej. Nawet powiem więcej - kiedyś miałem takie spodnie, miarowe, od pana Tadeusza Basia, i tak je lubiłem, że zajechałem je na amen. Zapięcie ze zdjęcia jest bardzo ładne i klasyczne. Natomiast KARMAZYN jako taki żywy kolor - nie.
  23. Kiedyś miałem sweter właśnie od John Smedley z SIC - był bardzo fajny i miły w dotyku, ale bardzo bardzo cienki i prześwitujący. Dlatego go sprzedałem, nawet tu na forum. Natomiast jeśli powyższy opis autor pytanie uważa za zaletę, to niech bierze w ciemno.
  24. Ściana emoji?
  25. Wołałeś, więc jestem. Swoją drogą, jak to co mówisz, ma się do informacji z FAQ? A note for EU Customers following Brexit New rules following the UK’s exit from the EU mean that Woolf customers within the EU will no longer be charged VAT (currently 20%) at checkout. Instead, you will pay VAT at a rate applicable to your country by the company that delivers your goods, along with handling fee. Dalej. Jako, że cię lubię, postanowiłem dokonać pewnych wyliczeń. Zamawiając produkt o nazwie (wziąłem pierwszy z brzegu) Men's Wool Gilet - PureFleece® Merino do Polski zapłacisz 1038 zł (wbrew informacji wyżej, SKLEP NIE ODLICZA VATU - miałeś rację) + 72 zł za przesyłkę +23 % VAT + inne opłaty z dupy (np. opłata za to, że policzyli Ci opłaty - kochane firmy kurierskie) = co najmniej 1365 zł Zamawiając z "paczka z UK" z allegro zapłacisz 195 funtów (według spreadu mojego banku to 1016 zł) +0 zł za przesyłkę na terenie UK + 150 zł za "paczka z UK" = 1166 zł Wnioski pozostawiam Tobie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.