Skocz do zawartości

mayor

Użytkownik
  • Postów

    1 000
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    8

Treść opublikowana przez mayor

  1. Kiedy czytam te wszystkie "Fakty i Mity" na temat pielęgnacji zamszu to czasem nie wiem czy się śmiać czy płakać. Może nie jestem żadnym fachowcem od skór czy pielęgnacji obuwia tylko w miałem kilkadziesiąt par butów z zamszu i dosyć intensywnie je użytkowałem, przez co wymagały czasem pielęgnacji/czyszczenia.Moim zdaniem zamsz to skóra niemal bezobsługowa (w porównaniu do licowej) do pielęgnacji nie potrzeba żadnych środków za wyjątkiem szczotki z krepy i porządnej szczotki z gęstego krótkiego naturalnego włosia.Do czyszczenia zabrudzeń najlepszym specyfikiem jest Woolite (detergent do prania wełny i delikatnych tkanin), który można z powodzeniem zastąpić szamponem dla dzieci Baby Johnson. Jeżeli chodzi o nano spraye to zrezygnowałem z pryskania zamszaków,gdyż zauważyłem że taka protekcja zamyka pory w zamszu i pryskane buty mają gorszą cyrkulacje wilgoci.Zdarza mi się także sprzedawać używane buty na eBay i zauważyłem ,że kiedy w opisie aukcji podam info że buty nigdy nie byly traktowane nano to kupujący biją się o buty jak Trojanie z Grekami i często sam jestem zaskoczony rezultatem aukcji,.Kilka razy udało mi się sprzedać noszone zamszowe buty za ponad $400 (co dla mnie jest całkowitym absurdem) ,podejrzewam że głównie przez to że nigdy nie były pryskane nano.
  2. Przeciwnie jest unormowane tylko wielu producentów tnie koszty i robi buty tylko w jednej tęgości Medium
  3. Nie nadgarstek/przegub tylko napięstek, chociaż jeżeli ktoś ma drobne dłonie to te dwa wymiary mogą być zbliżone.
  4. Chciałbym mieć jednego dolara za każdy komplement jaki dostałem od nieznajomych osób na ulicach/w metrze i innych miejscach ubrany w rudym sztruksie, a nosze tą kurtkę od kilkunastu lat (kurtka trochę młodsza ode mnie ,gdyż ma ok 50 lat)*Wysłane z laptopa HP za pomocą palców i okularów do czytania za 99 centów
  5. Jest zawsze szansa, że powstanie kiedyś prequel/sequel The Fugitive albo US Marshals z Tommy Lee Jonesem, W takim wypadku producenci mogą potrzebować kostiumów dla Samuela Gerarda ,żeby go przebrać za bezdomnego/alkoholika/żebraka, you name it
  6. Tak jak kolega @Velahrn napisał na spacer z psem najlepszy wybór to kurtka puchowa albo z polarnych tkanin "technicznych".Jeżeli chodzi o klasyczne wełniane płaszcze to dodałbym jeszcze alpakę a najlepiej mieszanki typu alpacuna(50-60% alpaki).A facet w futrze nie tylko wygląda ekscentrycznie ale może mieć kłopoty.Problemy Franka Lucasa zaczęły się w momencie kiedy OG założył długie futro z szynszyli na walkę Ali-Frazier w MSG
  7. Strata czasu.W anglosaskich systemach rozmiaru butów(barleycorn sizing),opartych na wymiarze ziarna jęczmienia 1/3" nie ma żadnej różnicy w tęgości/szerokości butów w połowie rozmiaru tęgość 7.5 UK jest taka sama jak 7 UK jedynie buty są dłuższe o pół ziarna 1/6".
  8. Jeżeli ktoś się ośmieszył/został wyśmiany podczas tego szczytu w Londynie to ewidentnie nie PM Trudeau "za brązowe buciki" ,tylko Putin's Little Helper. Zresztą po tym jak wideo z rozmowy trzech najbliższych sojuszników USA zostało opublikowane w pośpiechu odwołał wszystkie zaplanowane wystąpienia i wrócił do Domu(Białego)
  9. mayor

    Jakie buty mam dziś na sobie

    Generalnie nie polecam. Jeżeli miałbym wymienić 1000 powodów dla których warto "wyprawić" się do NY to zakupy obuwia/odzieży nie zmieściły by się na takiej liście.Chyba że ktoś ma na drugie Kulczyk i chciałby szybko wydać na ubrania powiedzmy $250 K to wtedy zgoda, tylko musi mieć jeszcze jakiś margines w budżecie ,gdyż w ferworze gorączki zakupowej może mu trochę zabraknąć.
  10. mayor

    Jakie buty mam dziś na sobie

    Koledzy wszystko jest do zrobienia, tylko Wasze pokolenie jest przekonane ,że bez internetu i Iphone nie da się przeżyć.
  11. mayor

    Jakie buty mam dziś na sobie

    Chociaż nie jestem z Poznania to także lubię zapolować na okazje.W piątek kupiłem sporo rzeczy,wyszedłem o 8 rano,a wróciłem po 10 wieczorem z przebiegiem na activity trackerze 27 000 kroków ok 13 mil.Jeszcze wszystkich toreb nie rozpakowałem, ale kilka najlepszych okazji .Torba GB z ciemnozielonej skóry przeceniona na $12 ze względu na brak paska i kilka zadrapań,buty J&M Aristocraft Hyde Park II z 1992 roku i z kosza "wszystko po 2 dolary" Polo RL Made in Japan bawełniany cable knit tenis sweater (w Angli znany jako Cricket jumper)
  12. Są marki o których się nie "mówi na forum", a które robią doskonałe buty w bardzo przystępnych cenach.Tak samo są marki "o których się mówi na forum" a nawet nie zawracają sobie głowy robieniem butów tylko budują pozytywny PR przez obecność na forach i rozdawanie darmowych fantów blogerom.Nie zawsze krowa która głośno ryczy daje dużo mleka.
  13. mayor

    Jakie buty mam dziś na sobie

    Trudno mnie zaszufladkować czy przykleić etykietę z napisem:"gentleman",bardziej relikt z minionej epoki,odmieniec który zamiast kupować jak normalni ludzie w sieci łazi po sklepach. Jeżeli chodzi o mały biznes i lokalnych przedsiębiorców to tu także masowo znikają sklepy i mikroprzedsiębiorstwa, ale moim zdaniem to nie jest przyczyna tylko skutek nawyków zakupowych młodej generacji konsumentów
  14. mayor

    Jakie buty mam dziś na sobie

    Świetne trzewiki.Gratulacje. Robiłem kilka podejść do Islay, gdyż ten styl bardzo mi się podoba ale kopyta 365/325 nie są stworzone na moje stopy a we flagship C&J mają na stanie tylko buty w tęgości E .Jeżeli chodzi o kupowanie obuwia za regularną cenę to być może na tym forum takie postępowanie jest naganne i uznawane za występek niegodny gentlemana ,ale nie jesteś odosobniony.Mnie się często zdarza kupić buty za pełną cenę zazwyczaj Aldeny gdzie nie można liczyć na żadne przeceny ani promocje .Nie jestem także wielkim fanem cyber zakupów szczególnie odzieży i obuwia.Staram się kupować lokalnie co daje nie tylko możliwość przymiarki ,ale także wspiera okoliczny mały biznes. W temacie czarnopiątkowych super okazji to w sieci trudno znaleźć takie, które by dorównały tym jakie można tradycyjnie uchodzić.
  15. mayor

    Humor

    Szczerze mówiąc to ja nie widzę nic zabawnego w butach De Niro ,ale możliwe że mam wypaczone poczucie humoru.Jest prawda czasów i prawda ekranu Sheeran miał 6ft4" wzrostu a Hoffa 5ft5" -11 cali różnicy, De Niro ma 5ft10" a Pacino 5ft7" tylko 3 cale różnicy,.Co innego mogli zrobić ? Ubrać De Niro w pruski mundur wojskowy?
  16. Koszt wykwalifikowanej pracy zależy nie tylko od kraju ,ale także od regionu gdzie manufaktura jest zlokalizowana.W koszulach z północnych i centralnych Włoch ręczne szycie występuje bardzo rzadko i to nawet w klasie premium $500 plus wyjątkiem są koszule Truzzi, gdzie można znaleźć 5 -6 aplikacji ręcznego szycia.Za to w koszulach z południa Włoch 6-8 aplikacji to niemal norma nawet w koszulach za ok $200 .Na południu nie tylko koszty pracy są niższe, ale rząd Włoch subsydiuje przedsiębiorstwa dotacjami i ulgami podatkowymi w ramach wyrównywania szans z uprzemysłowioną północą. Trochę inaczej jest w Stanach Brooks Brothers ma szwalnie koszul w Garland NC nie z miłości do Północnej Karoliny tylko ze względu na koszty pracy . W NY wykwalifikowany krawiec/szwaczka zarabia $30-35 za godzinę pracy w NC na takim samym stanowisku $12-15. Dodatkowo w Stanach rządzonych przez czerwonych jest kapitalizm w drapieżnej bezwzględnej konserwatywnej wersji i pracownik nie ma za wiele praw , a w Stanach gdzie rządzą niebiescy jest "kapitalizm z ludzką twarzą" , są Unie i pracownik ma wiele benefitów kosztem pracodawcy np .płatny urlop.ubezpieczenie zdrowotne,więcej dni wolnych itp
  17. Ja nie odróżniam.Dla mnie bloger/jutuber/influencer modowy to ten sam gatunek.Osobnik który krąży po firmach związanych z modą i zbiera darmowe fanty w zamian za pochlebne wpisy czy innego rodzaju przekazy zachwalające wyroby lub usługi darczyńców.
  18. Jeżeli post kolegi @eye_lip łamał regulamin, to autopromocyjne komercyjne wpisy biznesmenów w temacie o koszulach gwałcą ten regulamin. Mało tego to jest gwałt perwersyjny z wyjątkowym okrucieństwem, gdyż zdjęcia promujące te produkty są wykonane w żenująco podłej jakości (Straż Miejska robi lepsze fotoradarem).Ale podwójne standardy i dzielenie użytkowników forum na równych i równiejszych to znak firmowy Moderatora Mosze. Nie jest dla mnie zaskoczeniem ,że tak wielu wartościowych użytkowników przestało się udzielać na forum.
  19. Rozumiem ,że ja jestem traktowany przez Moderatora Mosze jako "gorszy sort" i nawet się pogodziłem z hurtowym usuwaniem przez tegoż moderatora moich wpisów. Ale czemu post kolegi @eye_lip w temacie "Buty trochę taniej" został usunięty to nie mam pojęcia. Wiadomo że władza deprawuje ludzi i od tej odrobiny władzy czasami niektórym się klepki w głowie przestawiają.
  20. Jeżeli chodzi o recykling wełny to być może nie każdy zdaje sobie sprawę ale większość tkanin garniturowych jest produkowana z udziałem włókien z recyklingu i to nawet w renomowanych tkalniach . Liderem w recyklingu wełny są tkalnie włoskie.Ja nie widzę w tym nic złego, przeciwnie jest to działanie pozytywne z korzyścią dla środowiska naturalnego.Nie ma także powodu żeby takich materiałów unikać, gdyż są to pełnowartościowe produkty o parametrach zbliżonych do virgin wool a nierzadko lepszych. Zabobony i gusła nie powinny być ważniejsze niż przyszłość planety.Natomiast miejsce dla dzieci to jest szkoła a nie k***a szwalnia Esquela
  21. Prawdę mówiąc to dziwi mnie także to zamiłowanie do nano protectorów wszelkiej maści,Miałem wiele butów/trzewików z zamszyku i nigdy nie pryskałem ich tymi środkami, zwyczajnie przy niekorzystnej pogodzie zakładam buty za swoje a kiedy pogoda na to pozwala to buty za mszowe. Czasem zdarzy się nieprzewidywana zmiana pogody i zamszaki się ubłocą albo przemokną ale to także nie jest koniec świata,Wystarczy trochę wody(nie musi być święcona,kranówka daje rade) szczotka i kilka kropel Woolite albo szamponu Baby Johnson
  22. mayor

    Buty, trochę taniej

    Możesz żyć spokojnie i dalej oddychać. Jeżeli Ci pomoże odzyskać równowagę to brogue punch pattern nie ma zbyt wiele wspólnego z angielskim stylem tylko pochodzi z Irlandii
  23. Z założenia zamsz to jest cienka delikatna skóra pozbawiona lica.Raczej na delikatne buty , trzewiki tropikalne lub Desert Boots.Na mocne zimowe trzewiki zamsz się nie za bardzo nadaje. Często trzewiki robione są ze skóry typu Rough Out, którą można pomylić z zamszem, gdyż wygląda podobnie, ale to jest pełna skora licowa tylko odwrócona licem do wewnątrz.Na przykład cholewki kultowych Boondockers US Marines z WW2 były robione ze skóry Rough Out , a podeszwy ze zmielonych opon
  24. Przecież to oczywiste z Chin, Indii ,Wietnamu czy innych ciepłych krajów gdzie głodne dzieci szyja to badziewie jest do Polski bliżej niż do UK.Mniejszy dystans i niższe koszty transportu przekładają się na tańszy wyrób koszulopodobny.
  25. Z tą świetnością bym raczej nie przesadzał.W mojej ocenie te buty są co najwyżej przyzwoitej jakości. Nie wiem jakie standardy wykończenia oferuje AS , ale barwiona podeszwa i kryty kanał szycia sugeruje że buty te aspirują do poziomu spotykanego w C&J handgrade, ale niestety pomiędzy jakością butów C&J a AS jest przepaść i moim zdaniem Sargenty nie dorównują nawet butom Crockett&Jones z podstawowej linii benchgrade. Według mnie to przyzwoicie zrobione buty , które można umieścić gdzieś pomiędzy butami Allen Edmonds Indepedence a Carmina
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.