mayor
Użytkownik-
Postów
1 000 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
8
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez mayor
-
czarny ma swój urok - w szczególności w wersji 'gun metal' Super te buty, ale widać, że nowe. Po krótkim użytkowaniu będą wyglądać zupełnie inaczej, co widać na zdjęciach we wpisie powyżej. Racja prezentowanie nowych butow z SC troche mija sie z celem.Rzeczywisty kolor i efekty 3D widac dopiero po przebiegu.Nawet pierwszy kontakt z deszczem dla wielu uzytkownikow jest niespodzianka,a czasem powodem skoku cisnienia krwi.Czesto zdarza sie ,ze po przedeptaniu buty z tej samej pary nie wygladaja jak Jarek i Leszek.
-
Gun metal to jest rodzaj brazu stosowany w rusznikarstwie(miedz+cyna+cynk), a oksydowanie to pokrywanie stali warstwa tlenkow-czernienie stali.
-
Cap Toe na cordovanie wygladaja nieciekawie,gdyz za przeszyciem noska pojawiaja sie fale i na pierwszy rzut oka widac jakby ktos naszyl kolejne noski. Plain Toe po pewnym przebiegu sie marszcza i powstale fale tworza naturalna imitacje przeszycia noska.
-
-
Popieram czarny cordovan to calkowite nieporozumienie.Nabylem AE BRADLEYe split toe z czarnego cordovanu ponad 2 lata deptania i totalna porazka. Zero patyny buty wygladaja jak nowe, blyszcza jak lakierki mimo ze nigdy nie potraktowane kremem. Portfel,pasek do spodni,pasek do zegarka,etui na okulary,ostrzalka do brzytwy czy skorka do procy-TAK,ale buty z czarnego cordowanu odradzam. t
-
Popieram czarny cordovan to calkowite nieporozumienie.Nabylem AE BRADLEYe split toe z czarnego cordovanu ponad 2 lata deptania i totalna porazka. Zero patyny buty wygladaja jak nowe, blyszcza jak lakierki mimo ze nigdy nie potraktowane kremem. Portfel,pasek do spodni,pasek do zegarka,etui na okulary,ostrzalka do brzytwy czy skorka do procy-TAK,ale buty z czarnego cordowanu odradzam. t
-
Kamil dobrze rozumiesz ,okolo polowa moich butow jest z cordowanu i uzytkuje je bardzo intensywnie wlasciwie buty z calfskin zakladam na wyjatkowe okazje,Glownie ze wzgledow praktycznych.SC sa wyjatkowo wytrzymale i ich konserwacja nie jest pracochlonna.Sprobuje cos wrzucic na CMDS ,co do marek to mam od roznych producentow -postaram sie napisac wiecej troche pozniei bo teraz moja nowa ojczyzna mnie wzywa-musze isc do pracy.
-
Chyba z zajaca,ktory uciekl na drzewo w filmie Barei??
-
Na pewno doswiadczenie.Raczej bolesne. Sol zniszczyla mi 4 pary butow z krowiej skory zanim sie o tym przekonalem.
-
Własne doświadczenie czy zasłyszana opinia? Raczej doswiadczenie.Nie wiem czy nadaja sie do pracy w kopalni w Wieliczce albo udeptywania kiszonej kapusty,ale sol z chodnika nie wchodzi w cordovan.
-
Najlepsze lekarstwo na sol-buty z cordovanu.
-
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
mayor odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
Możesz podać konkretnych producentów. W samym Kowloon w Hong Kongu jest ponad 5000 firm zajmujacych sie szyciem na miare garniturow i koszul,wiec trudno by bylo podac konkretnych producentow.Najlepsza reputacje ma Manu Melwani Sam's Tailor, ceny ma 3lub 4 razy wyzsze od konkurencji, ale i tak jest to tylko frakcja cen u krawcow w UK a jakosc porownywalna.Jest tez kilka bardzo dobrych szwalni miarowych w PRC, ale to sa prawdziwe kombinaty.Dwa lata temu uszylem na miare 3 czesciowy garnitur i 5 koszul w jednej z tych szwalni i jestem bardzo zadowolony z jakosci(zreszta firma ta ubierala reprezentacje Chin na Olimpiade w Pekinie). Ostatnio zamowilem dwa garnitury i 6 koszul w Bangkoku.Na pierwszy rzut oka wyglada to nawet dobrze ,ale nie zaczalem jeszcze tych ubran uzywac, tak ze nie mam do konca wyrobionego zdania o jakosci. -
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
mayor odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
Witam. Uzywam ponad 100 koszul i jesli chodzi o marki to dla mnie Turnbull&Asser sa nie do pobicia,na pewno sa drogie ale nigdy nie przeplacone ,odwrotnie niz wloskie koszule za podobna cene (Kiton, Brioni,Zegna ,Canali,Corneliani)Garnitury tych marek sa prawdziwymi klejnotami w mojej szafie, ale koszule sa niskiej jakosci,kiepsko uszyte i nietrwale.Z Jermyn street TM Levin,czy Charles Tewitt to tania masowka,ale troche drozsze jak Thomas Pink sa godne uwagi i za mniej niz 25% ceny T&A mozna miec calkiem dobre koszule. Warte uwagi sa koszule szyte na miare w Azji sa relatywnie tanie(jesli zamawia sie tuzin lub wiecej bardzo tanie),sa nienajgorzej uszyte i mozna wybrac material ze sporej ilosci probnikow,warto tez zamowic z zapasowym kolniezykiem i wydluzyc dwukrotnie zywot koszuli(sama wymiana kolniezyka to koszt ok.$2).Bardzo dobra inwestycja sa koszule od Brooks Brothers, a szczegolnie seria "Non Iron All Cotton", bardzo tanie (za 1 koszule T&A mozna miec 10 B.B.) za to jakosc materialow i szycia naprawde wysoka. Dla mlodszych facetow moge polecic koszule Tommy Hilfiger tanie ,kolorowy i ciekawy design ,bardzo dobra jakosc materialow i szycia. -
Moze trudno sie dowiedziec ,ale latwo sie domyslec- tkaniny konkretnych producentow azjatyckich na 100%( w tym ok 60% chinskich,30% indyjskich a pozostale 10% Tajlandia,Pakistan ,Indonezja)
-
Oczywiscie o gustach sie nie dyskutuje.ja to pisalem w kontekscie wspolczesnego garnituru i przez pryzmat konserwatywnego NY, na pewno te preferencje sa inne w Vegas ,na Florydzie czy w LA.Jesli chodzi o kontrastowe obszycia dziurek to zgadzam sie, ja osobiscie bym tego dla siebie nie zamowil,ale pisze w odniesieniu do reprezentatywnej grupy przedstawicieli plci brzydkiej. Dodam tez, ze zawodowo zajmuje sie spelnianiem marzen moich klientow o modnym, seksownym i profesjonalnym ubiorze ( pracuje jako sales&fashion consultant w branzy bespoke suits& shirts w NY) PS .Pozdrawiam Ostrowiec(super basen na Rawszczyznie ,w NY ciezko znalezc tak dobry obiekt nawet najnowszy FMCP Aqatic Center nie dorasta ostrowieckiej rawce do piet ) mayor
-
[ tak bez "dobry wieczór"? może być po obcemu, coś tam rozumiemy piąte przez dziesiąte ten styl narracji brzmi znajomo i budzi pewne skojarzenia Najmocniej przepraszam ,ze bez "dobry wieczor" ale u mnie dopiero teraz sie zaczyna sciemniac , tak ze teraz "dobry wieczor ' jest na miejscu.I sorry za to ,ze "po obcemu" , pewnie jestem ignorantem ale wiekszosci slownictwa dotyczacego mody czy krawiectwa meskiego po prostu nie znam w Jezyku polskim.
-
Midnight blue garnitur + biala koszula ,najlepiej poszukaj krawata w kolorze maroon lub z przewaga tego koloru ,dobrze bedzie wygladal drobny lub nawet micro design,byle tylko nie polka dots.Wszystkiego najlepszego na nowej drodze .
-
Moim skromnym zdaniem 4 jest to optymalna liczba guzikow na rekawach marynarki wspolczesnego garnituru, 5 guzikow jedynie w wypadku jesli cos bylo poprawiane przy dlugosci rekawow, 1-2-lub trzy guziki wygladaja dobrze jedynie w przypadku plaszcza (overcoat) lub marynarek typu odd jacket,ale juz blazer powinien miec 4 guziki. Jesli chodzi o rozmieszczenie guzikow, mysle ze wszelkie kombinacje typu niesymetryczne rozmieszczenie czy duzy dystans miedzy guzikami wyglada co najmniej niewspolczesnie i lepiej wybrac cos z opcji-( Plain,or overlapping button) w wypadku guzikow przyszytych na stale, lub w wypadku working buttonholes kombinacji powyzszych opcji z roznym ksztaltem dziurek -(straight ,or keyholes),oraz polozenia dziurek wzgledem krawedzi rekawa( plain or slanted).Ostatnio czesto klienci zamawiaja ostatnia dziurke (na dole rekawa) obszyta kontrastowa nitka ,z reguly w kolorze podszewki, co wyglada dobrze w wypadku garniturow z materialow solid,
