mayor
Użytkownik-
Postów
1 000 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
8
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez mayor
-
Skóra końska z zadka to nie "Genuine" tylko horse hindquarter, a shell jest niewielka czescia tego zadka i pozyskiwany jest z tkanki miesniowej,ktora znajduje sie wewnatrz tej skory,Oczywiscie wiem,ze Horween jest jedna z wielu garbarni zajmujacych sie wyprawa konskich skor nie tylko na swiecie ale tez w Ameryce Pln.,Zreszta skora z koni ma bardzo szerokie zastosowanie(akcesoria strzeleckie ,pasy ,kabury ,kurtki motocyklowe) i trudno sobie wyobrazic ,zeby jedna mala garbarnia zatrudniajaca 130 pracownikow zaspokoila popyt na skore w kraju gdzie obywatele posiadaja ponad 200milionow sztuk broni(zarejestrowanej) Co do jakosci to Horween nie jest absolutnym liderem.Japonskie garbarnie robia najlepsze skory konskie na kurtki i akcesoria bejsbolowe wystarczy porownac ceny topowych kurtek amerykanskich Buco ,Shott, Mc Coy,Langlitz(od$400 do $1500) z cenami kurtek japonskich Mastermind ,Visim czy Julius(od$4500 do$7500) koledzy z forum uzywajacy kurtek skorzanych na pewno wiedza jak kolosalna jest przewaga japonskich kurtek z konia nad reszta swiata.Japonski shell cordovan jest tez najlepszym materialem na strops-ostrzalki do brzytew i innych precyzyjnych narzedzi,ale nie ma juz takiej pozycji w przemysle obuwniczym.Powod japonskie garbarnie wyprawiaja skory z koni hodowanych i ubijanych dla celow spozywczych(konina jest tam cenionym miesem),sa to przewaznie mlode zwierzeta z chowu klatkowego.Ich skora jest bardzo miekka i doskonale nadaje sie na kurtki,ale nie ma mocnego shellu jak u starszych ciezko pracujacych koni(w Ameryce prawo zabrania zabijania koni dla przemyslu i wszystkie przerabiane skory pochodza z koni starych padlych z przyczyn naturalnych)
-
-
Kamil nie chodzi o slownikowe znaczenie przymiotnika genuine,tylko o aspekty prawne i konsekwencje jego zastosowania przy opisie towaru w USA.Trudno mi to dokladnie wytlumaczyc - nie jestem prawnikiem,ale zawsze mozesz spytac kogos kto zna prawo handlowe i patentowe w US( tylko godzina rozmowy z takim prawnikiem kosztuje minimum$700).Mozesz tez wpisac w wyszukiwarke jakas fraze z tym zwiazana np.-liability for genuine issue of material,czy- risk of side effects,products liability i jak znasz troche angielski to zrozumiesz o czym pisalem.
-
Pewnie jedno i drugie.Nie sadze aby japonskie garbarnie obrabialy tylko skory z japonskich koni,tak samo jak Horween nie bazuje na amerykanskich skorach(wiekszosc skor sprowadza z Kanady).Tym bardziej ,ze w Japonii konie na ulicach sa raczej rzadkim widokiem-w Tokio policja ma do dyspozycji jedynie 15 rumakow ,a w N.Y.P.D pracuje ponad 800 koni.Mangani widocznie ma racjonalne powody ,zeby nie stemplowac butow jako "genuine shell cordovan" jak to czynia inni producenci. Bulshit, że japońskie garbarnie używają japońskich koni, czy bulshit, że Magnanni używa japońskiej skóry? Jak już cytujesz moją wypowiedź, to doprecyzuj.
-
Z tymi japonskimi konmi to raczej bullshit.W Bergdorfie buty Magnanni sprzedaja jako wloski cordovan i material opisany jest nie jako "genuine shell cordovan" tylko"premium shell cordovan"(moze jankesi pomni wydarzen z Pearl Harbour ukrywaja fakt o japonskim pochodzeniu skory?) .....http://www.bergdorfgoodman.com/p/Magnan ... d80120077/.
-
Niekiepskie buty gratulacje.Mierzylem Mangani SWB z cordo w Bergdorfie Goodmanie,ale nie moglem dopasowac rozmiaru.Szkoda bo byla naprawde dobra oferta($250 za buty z cordovanu i to przy 5-th ave!!).Ciekawy jestem ile w Warszawie taka przyjemnosc ?
-
Moje ulubione ultralekkie Hanovery Saddle -shell cordovan versus najmniej lubiane superciezkie Hanovery PTB(obie pary w kolorze#8) . Pierwsze bardzo intensywnie uzytkowane nabraly odpowiedniej patyny,drugie zaledwie po kilku dniach na nogach dostaly groteskowych deformacji(zbyt dlugie buty z cordovanu nadmiernie sie roluja i wygladaja jak kark Shar Pei)
-
Magnanni Lorca??
-
Dwa w jednym prawdziwy gangster Lenny Montana-(trigger rodziny Colombo) jako Luca Brasi w filmie GF. ............Jesli chodzi o kostiumy to dla mnie GF jest obrazem kultowym,tym bardziej ze mial bardzo niski budzet.
-
Johnyboy w rzeczywistosci i w filmie (Armand Assante).Ciekawe jak wypadnie Travolta w nowym obrazie o Gottim?
-
Johnyboy w rzeczywistosci i w filmie (Armand Assante).Ciekawe jak wypadnie Travolta w nowym obrazie o Gottim?
-
W polowie lat siedemdziesiatych uslyszalem ten numer w radiowej trojce niestety nie zapamietalem wykonawcy i tytulu.Przez 35 lat mialem w glowie ten riff,szukalem gdzie sie tylko da, ale z zapowiedzi P.Marka Gaszynskiego zapamietalem tylko ze nazwa zespolu jest dosyc krotka.Dwa lata temu w antykwariacie muzycznym na Park Slope wpadl mi w rece ten winyl, wydalem 2 dolary bo zaitrygowala mnie grafika na kopercie.Wrocilem do domu wrzucilem winyl na turntable i bingo:https://www.youtube.com/watch?v=kRmmori7CT4
-
Pozostajac w klimacie recyclingu czy tez odzysku i w duchu programow"Zrob to sam" Moj statyw do konserwacji podwozia butow i pomysl na wykorzystanie empty metrocards. Kolejny owoc walki o ocalenie planety przed zawaleniem wysypisk smieci zniszczonymi butami z shell cordo-drugi pasek z cordovanu dla tow. Komandira,(jeszcze z pierwszego buta) Przy dobrych wiatrach ze zniszczonej pary Florsheim wyjdzie 5 w porywach do 6 paskow
-
Buty z cordowanu niby niezniszczalne,czasem jednak pekaja.Mam pewne podejrzenia co do przyczyny ,ale chcialbym poprosic o opinie kolegow z wiekszym doswiadczeniem. Najwiecej wygral na tym moj Komandir ma nowe wdzianko i kilka kolejnych w drodze
-
Sklepy w Polsce: jakość, kompetencje sprzedawcy
mayor odpowiedział(a) na gribojedow temat w Męska elegancja
Poza tym chciałbym jakieś wyniki badań bądź jakieś inne dowody. Może się mylę ale Mensa chyba nie jest klubem milionerów... Wyniki badan,dowody - Starsi Bracia w Wierze -0,25%populacji globu zdobylo ponad 20% nagrod Nobla , wg. badan CENSUS 47% osob pochodzenia semickiego zarabia w USA ponad $100 tys. przy sredniej krajowej 17%. -
Sklepy w Polsce: jakość, kompetencje sprzedawcy
mayor odpowiedział(a) na gribojedow temat w Męska elegancja
Ubolewam nad tym, ale po rozmowach na temat ze znajomymi (prowadzącymi sklepy z obuwiem sportowym) - muszę potwierdzić. Zastanawiam się jednak, czy klient poszukujący jakości i butów z wyższej półki nie charakteryzuje się nieco innym profilem osobowościowym? Tu o uczciwość powinno być łatwiej pozdrawiam Dobra rada dla twoich znajomych to zrobienie takiej gablotki:https://www.youtube.com/watch?v=q9ut3jdWBVc...Pracowalem przez kilka lat jako sales associate w kilku sklepach z meskimi ubraniami w NY i tutaj zwrot towaru to norma(bez podania jakiejkolwiek przyczyny).I nikt nie ma watpliwosci co do uczciwosci klienta ,po prostu sprzedawca wykonal niedobrze swoja prace i sprzedal klientowi nieodpowiedni towar- period...Masz racje klient poszukujący jakości i towarów z wyższej półki charakteryzuje się nieco innym profilem osobowościowym- po prostu nie jest debilem(trudno tak okreslic kogos ,kto zarabia rocznie powiedzmy ponad $400G) ma tez wyrobiony gust i przewaznie spora wiedze.Dlatego osoby z manierami bazarowej przekupki powinny dalej prowadzic slepy z obuwiem sportowym.Wysokiej klasy towary powinny byc sprzedawane przez profesjonalistow z pozytywnym i przyjaznym nastawieniem do klienta(zobacz jako przyklad zachowanie i reakcje panow z Herringa) -
Ciekawy link i cala prawda o pielegnacji butow z cordovanu-"less is more". Od siebie moge dodac-"less expensive is more effective" najtanszy specyfik do cordovanu Venetian Shoe Cream jest moim zdaniem najlepszy(zreszta zalecany przez Horween).Przy bardzo glebokich rysach stosuje kremy z pigmentami A.Edmondsa,a przed zima i po zimie pasty woskowe do cordovanu Aldena.Efekt widoczny na zdjeciach.Prezentowane buty Hanover Masterflex saddle sa dosyc wymagajace w pielegnacji ze wzgledu na dwa kolory cordovanu #4 Oxblood i czarny,dodatkowo maja ok.40 lat i sa uzytkowane przez 12 lat.Pomocne urzadzenia uchwyt wall bracket i niezawodny rekaw od starego welnianego swetra.
-
Najmniej cenione przez jankeskich wielbicieli butow z Cordovanu Bostoniany LWB.Dla porownania powszechnie uznawane za najlepsze na swiecie cordo Aldena SWO w tym samym kolorze#8. Co ciekawe ,kiedy pytalem moich znajomych fanatykow i kolekcjonerow butow z Sh Cordo,czemu uwazaja Aldeny za najlepsze cordovany na swiecie odpowiadali zgodnie:"Alden szyje z najlepszych skor"-period
-
Koledzy z forum preferuja do jeansow buty Za Mszowe- ja wole Za Swoje.Gunboats Bostonian Shell Cordovan (lepsze fotki postaram sie zamiescic w "buty ze skory shell cordovan")
-
Gunboats Florsheima cordo w kolorze #6 Cherry po odbudowie podwozia.Trudno znalezc w NYC szewca,ktory potrafi zrobic obcasy z V-cleats, aby uratowac oryginalne "suicide soles".Najwyzej rankowany nowojorski szewc B.Nelson-http://bnelsonshoes.com/ winszuje sobie za taka usluge bagatela......$285 Ja znalazlem na Queens szewca za $65 efekty na zdjeciach
-
Gunboats Florsheim Imperial cordovan color#6 z kultowymi "suicide soles"(V-Cleat ),odebrane dzisiaj po recraftingu.Spodnie garnitur Raffaele Caruso.(Wiecej zdjec postaram sie umiescic w watku " buty ze skory shell cordovan")
-
Wybrany przeze mnie model monkow Carminy nie egzystuje na kopycie Simpson.Musialbym uruchomic procedure MTO i zaplacic 50procentowa nacenke. Mierzylem kilka par butow Carminy i nie zaliczylbym Rain do kopyt smuklych raczej kombinacja -waski toe box+szerszy instep+sredni obcas.Nie znajduje w ofercie Carminy kopyt tak jednoznacznie szerokich jak Barrie czy Trubalance (angielskiej firmy Alden,ktora na wytwarzaniu butow z shell cordovan"zjadla zeby")
-
Dzieki Kamil.Te buty kupilem w zasadzie tylko dlatego,ze Ty wyslales mi adres sklepu Carminy na Orchard St.Wczesniej Monki wogole nie chodzily mi poglowie ,ale jak tylko tam wstapilem to byly wyeksponowane na pierwszym planie i juz w tym momencie wiedzialem jaki bedzie moj zakup. Z Carmina tym razem nie wyszlo mimo,ze mierzylem podobno najszersze na kopycie Rain nie chcialem na sile kupowac zbyt dlugich bo Cordowany szczegolnie Plain Toe maja tendencje do zbytniego rolowania sie i wygladaja jak Shar Pei(lepiej kupic lekko za szerokie niz zbyt dlugie).Z nastepnym zakupem przymierze sie znowu do Carminy(wingtips,albo medalion cap toe)
-
Zdecydowalem sie na Edmondsy.Po pierwsze Carmina ma tylko jedna szerokosc i zeby dopasowac buty musialbym nabyc poltora numeru wieksze,albo cierpiec przy rozchodzeniu(niestety nie mam kamerdynera ani lokaja,ktory by za mnie buty rozdeptal).Po drugie bardziej podoba mi sie u Edmondsa instep support-prosty pasek z klamra w kolorze gunmetal i do tego skorzana beltloop o ile caly but Carminy jest zgrabniejszy to zapiecie wyglada Queerific(mam nadzieje,ze nie urazilem zadnego z forumowiczow)Po trzecie podeszwa u Edmondsa wyglada o wiele solidniej. O cenie zakupu i kosztach recraftingu juz nie wspomne.
