Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Caporegime

No proszę Cie.. nie rób ze mnie już takiego bezguścia.. chyba wiem, że bezwzględnie trzeba pilnować zasady wkładania koszuli w spodnie przy noszeniu marynarki :D

Znajomej raczej nie zmienię i grupy także bo tak się składa, że zarówno ona jak i ja mamy wspólnych znajomych ;)

A propo Macaroniego i jego wyjętej koszuli.. czy ktoś z was oglądał dr. housa? tam Laurie ciągle chodzi w wyjętej i nieuprasowanej koszuli, jednak hitem było dla mnie założenie "resorowych" adidasów do garnituru! :D

Ogólny wniosek można tak sformułować: nie ubieraj się z myślą o kobiecie, bo ona i tak wytknie ci błąd.

ależ można poznać i stworzyć wiele prawd życiowych opiewając je w maksymy i sentencje przez jeden głupi epizod związany z opinią znajomej na temat koszuli.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiająca widoczny fragment rękawa koszuli przy jego odpowiedniej długości

Mało precyzyjnie się wyraziłem: załóżmy, że mowa o przypadku w którym marynarka występuje w połączeniu z t-shirt'em?

Jeśli znajdziesz marynarkę, która spełnia zarówno Twoje upodobania (t-shirt), jak i zastrzeżenia xkozła (ok. 3/4 cala wystającego mankietu koszuli), jestem skłonny obejrzeć zdjęcie takiego zestawu i polubić je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, czyli podsumowujac, na tym forum nie można się dowiedzieć, jak długi (inaczej ujmując: do którego miejsca nadgarstka powinien sięgać) powinien być rękaw marynarki przy założeniu, że marynarka jest założona na podkoszulek z krótkimi rękawami (czyli bez koszuli)?

Podstawowe pytanie to: po co ci taka informacja? Jesli chcesz wiedziec dokad ma siegac rekaw aby bylo klasycznie i zgodnie z "zasadami", to dostales odpowiedz. Marynarka na podkoszulek jest sama w sobie niezgodna z zasadami, wiec prawdopodobnie nie istnieja "zasady" robienia czegos niezgodnie z "zasadami". Noszac luzacko marynarke na podkoszulek mozesz nawet podwinac jej rekawy niczym w koszuli - wtedy dlugosc rekawow zupelnie cie nie obchodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz wiedziec dokad ma siegac rekaw aby bylo klasycznie i zgodnie z "zasadami", to dostales odpowiedz. Marynarka na podkoszulek jest sama w sobie niezgodna z zasadami, wiec prawdopodobnie nie istnieja "zasady" robienia czegos niezgodnie z "zasadami". Noszac luzacko marynarke na podkoszulek mozesz nawet podwinac jej rekawy niczym w koszuli - wtedy dlugosc rekawow zupelnie cie nie obchodzi :)

Karczmarz, Twoja odpowiedź rozwiązała pewne dylematy, które nie do końca były poukładane u mnie w głowie. Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poza powitaniem się, to mój pierwszy wpis. I od razu mam pytanie:

Gdzie mogę zdobyć podobnego rodzaju marynarkę? Ew uszyć na miarę - jeżeli polecacie tą wersję, to jakich krawców we Wrocławiu polecacie? Z jakiego materiału myślicie jest ta marynarka? Co mówić krawcowi? itp itd - przepraszam, jeżeli pytania są banalne, ale znawcą jeszcze nie jestem, a że mnie kręci niemal na zasadzie obsesji moda, to wolę zapytać.

Dzięki z góry.

post-5316-13658923433641_thumb.jpg

post-5316-13658923433966_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poza powitaniem się, to mój pierwszy wpis. I od razu mam pytanie:

Gdzie mogę zdobyć podobnego rodzaju marynarkę? Ew uszyć na miarę - jeżeli polecacie tą wersję, to jakich krawców we Wrocławiu polecacie? Z jakiego materiału myślicie jest ta marynarka? Co mówić krawcowi? itp itd - przepraszam, jeżeli pytania są banalne, ale znawcą jeszcze nie jestem, a że mnie kręci niemal na zasadzie obsesji moda, to wolę zapytać.

Dzięki z góry.

Kolegę "kręci" moda czy elegancja? Bo to, zdaje się, 2 różne rzeczy :)

Klubówka bardzo ciekawa, ale pilnowałbym zapięcia guzików na rękawach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

Mam takie pytanie: Czy jasne spodnie pasują do czarnego zimowego płaszcza? Chciałem ubrać na imprezę do znajomych granatową marynarkę, jasne beżowo/jasno szare spodnie i brązowe półbuty. W lecie ten zestaw wyglądał bardzo dobrze, ale teraz zmieniła się pora roku (więc nie wiem czy wypada w takich jasnych rzeczach chodzić), no i jest chłodniej, zacząłem więc nosić zimowy płaszcz (na długość do kolan) i zastanawiam się, czy to się nie będzie gryzło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma do tego jak większość wygląda w czarnym płaszczu. Gdybym w nim wyglądał źle, to bym go nie kupował. Pytanie było, czy jasne spodnie rażą w takim zestawieniu. No i nomen omen to jeszcze nie zima, mamy jesień.

Co do brązowych butów - to może i fakt, chociaż okazja jest zupełnie nieformalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.