Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

post-2191-0-49380700-1370691742_thumb.jp

 

Wybrałbym G&B, Bexley ma najbardziej intuicyjną numerację, a Loake najlepszy serwis posprzedażowy. W zestawieniu oczywiście porównywana była seria Shoemakers. W przypadku G&B trzeba natomiast rozróżnić buty sprzedawane przez producenta na stronie od tych, które wciąż są dostępne w outletach i magazynach w Niemczech - w przypadku tej drugiej grupy wciąż można znaleźć egzemplarze o wiele lepiej skonstruowane i wykonane z lepszej jakości materiałów (sic!).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem wczoraj garnitur z wełny z domieszką kaszmiru (5%), podszewka 100% wiskoza. Niestety nie było więcej informacji na metce. Materiał wydawał się w miarę przewiewny.

 

Czy taki skład nadaje się na obecną porę roku?

to zależy jaka pogoda będzie w "obecnej porze roku " ... jak lato ma być takie jak początek czerwca to spoko , jak cieplejsze - powinieneś dać radę , jak upalne - też pewnie dasz radę ( ale : patrz post constantina :) )

aczkolwiek forum i logika poleca raczej  len / mieszanki lnu i garnitur najlepiej bez podszewki

wiskoza jako podszewka nie jest bardzo  tragiczna ( ale nie jest też ideałem ... polecam poszukanie postów vislava albo poczytanie jego bloga ... on to dość przejrzyście wyjaśnia ) - natomiast gdybyś w "garniturze letnim " zobaczył jako podszewkę poliester ( nawet jeśli garnitur jest z super przewiewnej takaniny wierzchniej ) -  uciekaj ze sklepu

 

ja mam z kolei takie pytanko do Szanownych Kolegów :

poszetka i okulary ... jak to razem zmieścić ??? często używam w ciągu dnia 2 par okularów korekcyjnych ( w zależności od natężenia światła na ulicy : jasne i bardzo mocne ciemne - bo jestem po operacji zaćmy i mocne światło słoneczne mnie razi a w pomieszczeniech zamkniętych w ciemnych okularach widzę średnio ) ... czy można wypychać brustaszę dodatkowo okularami , czy trzeba je nosić w wewnętrznej kieszeni , czy odpuścić w ogóle poszetkę i nosić tam tylko okulary ???

 

help me !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy jaka pogoda będzie w "obecnej porze roku " ... jak lato ma być takie jak początek czerwca to spoko , jak cieplejsze - powinieneś dać radę , jak upalne - też pewnie dasz radę ( ale : patrz post constantina :) )

aczkolwiek forum i logika poleca raczej  len / mieszanki lnu i garnitur najlepiej bez podszewki

wiskoza jako podszewka nie jest bardzo  tragiczna ( ale nie jest też ideałem ... polecam poszukanie postów vislava albo poczytanie jego bloga ... on to dość przejrzyście wyjaśnia ) - natomiast gdybyś w "garniturze letnim " zobaczył jako podszewkę poliester ( nawet jeśli garnitur jest z super przewiewnej takaniny wierzchniej ) -  uciekaj ze sklepu

 

ja mam z kolei takie pytanko do Szanownych Kolegów :

poszetka i okulary ... jak to razem zmieścić ??? często używam w ciągu dnia 2 par okularów korekcyjnych ( w zależności od natężenia światła na ulicy : jasne i bardzo mocne ciemne - bo jestem po operacji zaćmy i mocne światło słoneczne mnie razi a w pomieszczeniech zamkniętych w ciemnych okularach widzę średnio ) ... czy można wypychać brustaszę dodatkowo okularami , czy trzeba je nosić w wewnętrznej kieszeni , czy odpuścić w ogóle poszetkę i nosić tam tylko okulary ???

 

help me !!!

zerknij na moje zdjęcie "profilowe":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie Panowie:

 

Co sądzicie o marce Calver, ktoś ją zna? Znalazłem sobie takie oto buty:

 

http://www.zalando.pl/calver-clamart-eleganckie-buty-czarny-c7712a00h-909.html

http://www.zalando.pl/calver-clifford-eleganckie-buty-czarny-c7712a00k-909.html

 

Ich wygląd przedstawia się przyzwoicie, w przeciwieństwie do ceny. 

 

Hm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beżowa, bawełniana, sportowa marynarka z nakładanymi kieszeniami + chinosy o "jeansowym" kroju w identycznym kolorze - czy taki zestaw ma rację bytu i stworzy luźny sportowy garnitur, czy spodnie jednak muszą mieć prawdziwie garniturowy krój?

 

Chcesz coś takiego sobie uszyć czy skompletować? Bo jeśli to drugie, to przecież marynarka i spodnie nie będą z tego samego materiału, a góra i dół w podobnym (ale nie identycznym kolorze) wygląda zazwyczaj bardzo, bardzo źle. Sam pomysł jest bardzo osobliwy (lub bardzo oryginalny). Garnitury takie po prostu nie bywają  - i nie bywały, gdy służyły za strój sportowy, wykonywane je z tkanin wełnianych o wzorze typu herringbone czy glen check. Trudno skategoryzować taki ubiór.

 

Btw, takie spodnie to chyba po prostu 5-pockets, a nie chinosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar skompletować. Zauważyłem w marynarkę w dziale odzieżowym w Tesco i przyłożyłem do spodni - w sztucznym świetle wyglądały tak samo, ale rzeczywiście chyba naiwnym byłby zakładać, że będą do siebie idealnie pasować. Argument dotyczący kroju też do mnie przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, chciałbym Was prosić o poradę - jakiś czas temu w artykule z cylku "The Getup" wpadł mi w oko pasek. Bardzo podoba mi się kolor i jasne przeszycie. Wydaje mi się, że pasek jest uniwersalny (oczywiście w ramach szeroko pojętego casualu) i będzie pasował do wielu innych elementów garderoby. Niestety, zapas na stronie firmowej już się dawno skończyć. Może wpadł Wam w oko podobny egzemplarz gdzieś na naszym podwórku, ewentualnie w sklepie wysyłkowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vistula stoi przed Tobą otworem. Ogólnie, to w sieciówkach z RTW trudno jest dostać koszmary. Gorzej z dopasowaniem i indywidualnymi rozwiązaniami.

 

http://eu.suitsupply.com/suits/Suits,en,sc.html#suitsupply

http://prochnik.pl/

http://www.bytom.com.pl/index.php

http://sklep.vistula.pl/?gclid=CM6FsJyq7bcCFUhb3god4ggA3w

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dopiero raczkuję w świecie męskiej elegancji i chciałem dopytać o kolor krawata i poszetki do granatowego garnituru z szarymi butami i szarą koszulą. Jaki kolor polecicie mi Panowie ?

 

Chciałbym wziąć białą poszetke i jakiś odcień granatowego krawata. Czy takie rozwiązanie będzie dobre ?

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dopiero raczkuję w świecie męskiej elegancji i chciałem dopytać o kolor krawata i poszetki do granatowego garnituru z szarymi butami i szarą koszulą. Jaki kolor polecicie mi Panowie ?

 

Chciałbym wziąć białą poszetke i jakiś odcień granatowego krawata. Czy takie rozwiązanie będzie dobre ?

 

Pozdrawiam

Adam

 

Granatowy będzie ok, ale - przepraszam za uwagę nie na temat - szara koszula to marny pomysł. Marny w ogólności, bardzo ciężko ją sensownie z czymś zestawić (im ciemniejsza, tym gorzej). Moja, sama w sobie całkiem ładna, głównie się kurzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.