Skocz do zawartości

Ciekawe buty - fotografie, opisy ...itp,itd


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo jest takich przykładów w Internecie. Poza tym samo występowanie w nazwie modelu butów gatunku zwierzęcia nie sugeruje automatycznie, że z butami wykonanymi z jego skóry mamy do czynienia. Najczęściej wystarczy wziąć pod uwagę cenę, choć oczywiście zdarzają się i od tego odstępstwa.

Tutaj np. mamy do czynienia z butami wykonanymi z bardzo dobrej jakości skóry krokodyla za jedyne 300 USD:

http://www.riderbootshop.com/products/1 ... strap.html

Rozumiem, że podana w linku RRP bardziej odpowiada cenom rynkowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że podana w linku RRP bardziej odpowiada cenom rynkowym.

Za 300 USD to ciężko w hurcie dobrą skórę krokodyla na 1 parę butów kupić. A cena podstawowa mniej więcej odpowiada średniej. I to tylko i wyłącznie dlatego, że manufaktura, która wykonała te buty jest powszechnie nieznana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej podoba mi się kolor przed impregnacją (nie wiem czy to właściwe określenie dla tego procesu).

Czy takie buty, tj. bezszwowe można wykonać tylko z tego rodzaju skóry?

Czy ktoś w PL byłby w stanie je wykonać? Pytam poważnie.

Wykonywali już takie buty Kielman oraz Kamiński, szewcy z Warszawy.

Przeczytaj dokładnie ten temat:

viewtopic.php?f=8&t=929&hilit=lotniki+bezszwowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej podoba mi się kolor przed impregnacją (nie wiem czy to właściwe określenie dla tego procesu).

Czy takie buty, tj. bezszwowe można wykonać tylko z tego rodzaju skóry?

Czy ktoś w PL byłby w stanie je wykonać? Pytam poważnie.

Wykonywali już takie buty Kielman oraz Kamiński, szewcy z Warszawy.

Przeczytaj dokładnie ten temat:

http://forum.bespoke.pl/viewtopic.php?f ... +bezszwowe

Dziękuję, właśnie czytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny marker.

A nie ślad po naciąganiu skóry na kopyto? Jeśli dobrze pamiętam, zapytany o to samo na SF właściciel zacytował wypowiedź Tonego Gaziano, który tak właśnie wytłumaczył obecność dwóch dziurek z tyłu buta. Dodał też, że w produkcie końcowym były już całkiem niewidoczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny marker.

A nie ślad po naciąganiu skóry na kopyto? Jeśli dobrze pamiętam, zapytany o to samo na SF właściciel zacytował wypowiedź Tonego Gaziano, który tak właśnie wytłumaczył obecność dwóch dziurek z tyłu buta. Dodał też, że w produkcie końcowym były już całkiem niewidoczne.
Mógłbyś podesłać link do tego tematu na SF? Jestem bardzo ciekawy w jaki sposób skóra została naciągnięta na kopyto przy użyciu tych dziurek jeżeli rzeczywiście to są małe otwory. Jeżeli to prawda to zapewne użyto w tym celu specjalnych szczypiec. Chętnie dowiedziałbym się również jak owe otwory zostały później zamaskowane, bo zwykła farba smolna używana do podkładów farbujących przed nałożeniem koloru zmieniającego barwę butów w tym wypadku chyba by nie wystarczyła.

Jeżeli to są dziurki to sprawa jest o tyle ciekawa, że nie widziałem tego na żadnych innych wholecutach od G&G. Polscy szewcy naciągają skórę w tego typu butach zazwyczaj przy użyciu prostych przyrządów, ale nie naruszają struktury skóry. Kilka razy debatowałem o tym np. z Kamińskim.

Jedyne co przychodzi mi w tej chwili do głowy w kwestii tych dziurek to, że po kilku próbach nabicia cholewki na kopyto zdecydowano nie ryzykować i pomóc sobie poprzez większe rozciągnięcie tylnej części cholewki. Dla mnie jest to niepojęte jak w ogóle ze skóry bawolej można zrobić takie buty i to był główny powód zamieszczenia tych zdjęć. Być może ze względu na ograniczoną plastyczność skóry, taki zabieg był nieodzowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliska mi osoba wróciła właśnie z Kirgistanu, przywożąc m.in. "trochę" miejscowych kapci na prezenty dla rodziny i znajomych. Wszystko to hand made z wojłoku, zdobione tradycyjnymi kirgiskimi motywami, w sam raz do chodzenia po domu w coraz chłodniejsze jesienne wieczory.

post-146-13658920781143_thumb.jpg

post-146-13658920781713_thumb.jpg

post-146-13658920782263_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliska mi osoba wróciła właśnie z Kirgistanu, przywożąc m.in. "trochę" miejscowych kapci na prezenty dla rodziny i znajomych. Wszystko to hand made z wojłoku, zdobione tradycyjnymi kirgiskimi motywami, w sam raz do chodzenia po domu w coraz chłodniejsze jesienne wieczory.

Oczami wyobraźni widzę rodzinną imprezę. Wszyscy w tych kapciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podesłać link do tego tematu na SF? Jestem bardzo ciekawy w jaki sposób skóra została naciągnięta na kopyto przy użyciu tych dziurek jeżeli rzeczywiście to są małe otwory. Jeżeli to prawda to zapewne użyto w tym celu specjalnych szczypiec. Chętnie dowiedziałbym się również jak owe otwory zostały później zamaskowane, bo zwykła farba smolna używana do podkładów farbujących przed nałożeniem koloru zmieniającego barwę butów w tym wypadku chyba by nie wystarczyła.

Jeżeli to są dziurki to sprawa jest o tyle ciekawa, że nie widziałem tego na żadnych innych wholecutach od G&G. Polscy szewcy naciągają skórę w tego typu butach zazwyczaj przy użyciu prostych przyrządów, ale nie naruszają struktury skóry. Kilka razy debatowałem o tym np. z Kamińskim.

Jedyne co przychodzi mi w tej chwili do głowy w kwestii tych dziurek to, że po kilku próbach nabicia cholewki na kopyto zdecydowano nie ryzykować i pomóc sobie poprzez większe rozciągnięcie tylnej części cholewki. Dla mnie jest to niepojęte jak w ogóle ze skóry bawolej można zrobić takie buty i to był główny powód zamieszczenia tych zdjęć. Być może ze względu na ograniczoną plastyczność skóry, taki zabieg był nieodzowny.

Znalezienie tego posta na nowym SF troszkę trwało, lecz proszę bardzo:

W tym miejscu zaczyna się dyskusja.

Swoją drogą, znalazłem w relacji gazmana iście przepiękną parę:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za link.

The pin holes at the back are for lasting reasons. If we don't secure the backs when we last the front of the shoes, they will slide down, giving a low back height.

Przyznam, że nie rozumiem tej argumentacji.

I am exploring a different way of doing it, so as to hide them.

Polscy szewcy doszli już do wniosków i rozwiązań, do których G&G jak widać dojdzie dopiero za jakiś czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne może Ci uszyć każdy dobry szewc. ;) Chyba, że Twoim marzeniem są buty tylko od Lobba...

Jeśli chodzi o "buty moich marzeń":

1. Dołączona grafika

2. Dołączona grafika

3. Dołączona grafika (podobne do Twoich).

Wszystkie oczywiście z lakierowanej skóry. ;)

Pozdrawiam, Dr

Jeśli jeszcze marzysz o takich butach jest okazja nabyć je na ebayu :

http://www.ebay.co.uk/itm/190577484631? ... 500wt_1202

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.