Skocz do zawartości

Ciekawe buty - fotografie, opisy ...itp,itd


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na całą resztę, nosek to chyba najmniejszy problem. Choć nawet ten przykład nie zmieni mego zdania na temat Japonii i tamtejszej celebracji odważnego, lecz gustownego ubioru (co prawda tylko w pewnych kręgach).

Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli. Chodzi Ci o to, że Japończycy mają ekstrawagancki gust? Jeżeli tak jest to na pewno nie przekłada się to w jakiś specjalny sposób na ich przemysł obuwniczy bespoke. Mogę wrzucić tysiąc przykładów kilkunastu zakładów, pracowni i manufaktur.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli. Chodzi Ci o to, że Japończycy mają ekstrawagancki gust? Jeżeli tak jest to na pewno nie przekłada się to w jakiś specjalny sposób na ich przemysł obuwniczy bespoke. Mogę wrzucić tysiąc przykładów kilkunastu zakładów, pracowni i manufaktur.

Nie ekstrawagancki, a właśnie 'odważny'. Przez 'odważny' gust rozumiem bardziej wymyślne propozycje Gaziano & Girling czy Johna Lobba, na które ponoć najwięcej zamówień składa się właśnie w Japonii. Odwaga bije też z dzieł takich pracowni, jak Saion, którą zapewne znasz.

Dołączona grafika

Z drugiej strony Men's Ex, dostępny w niemal każdej księgarni, uznaje Dover i Chelsea Edwarda Greena za najbardziej stylowe fasony i 'buty, które każdy szanujący się elegant posiadać powinien.' Ekstrawagancja to dla mnie określenie dość pejoratywne i pasuje mi bardziej do stylizacji prezentowanych przez większość gości Pitti Uomo, niż do Japończyków. Tak, jak Włosi lubią się bawić ubiorem, gdy tylko mają ku temu okazję i odpowiednią dozę wyobraźni, lecz efekty są w moim skromnym mniemaniu zawsze mniej 'cool', a bardziej... 'dandy'. Wystarczy spojrzeć na takich panów, jak choćby Yasuto Kamoshita:

Dołączona grafika

(uwieczniony tutaj, swoją drogą, w salone JL.)

W swoim poprzednim poście miałem na myśli, że Japończycy, którzy mogą sobie pozwolić na decydowanie o własnym ubiorze, robią to chętnie i ze świetnymi efektami, bez względu na przedział cenowy. Mam o nich przez to bardzo wysokie mniemanie i para butów wysadzana kryształami z czerwonym noskiem nie zmieni tego na gorsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz gustu. Gdyby te kryształki zamienić na ćwieki to wyglądałyby jak eksponat sado-maso z sexshopu ;)

Temat brzmi "Ciekawe buty - fotografie, opisy ...itp,itd". Wrzuciłem, ale nigdzie nikt nie napisał, że to buty dla normalnych śmiertelników. Abstrahuję już od tego którego z nas byłoby na nie stać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie buty powstają zazwyczaj w liczbie co najwyżej kilku sztuk lub na indywidualne zamówienie. Nie można tego nawet nazwać limitowaną serią. U nas, w Europie, najszybciej można tak zdobione buty (kamienie szlachetne, kryształy, pozłacane/platynowane elementy) zamówić w Chorwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taki sam sposób przykleja się wszelkiego rodzaju ozdoby we wszelkiej maści biżuterii. Zauważ na zdjęciu, że kryształki są umieszczone w zagłębieniach pozostałych po wyciętej skórze na pasku ażuru. W takich miejscach but nie pracuje, bo ażur jest naszyty na cholewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo jest takich przykładów w Internecie. Poza tym samo występowanie w nazwie modelu butów gatunku zwierzęcia nie sugeruje automatycznie, że z butami wykonanymi z jego skóry mamy do czynienia. Najczęściej wystarczy wziąć pod uwagę cenę, choć oczywiście zdarzają się i od tego odstępstwa.

Tutaj np. mamy do czynienia z butami wykonanymi z bardzo dobrej jakości skóry krokodyla za jedyne 300 USD:

http://www.riderbootshop.com/products/1 ... strap.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.