Jump to content

Bespoke Social Club zaprasza na www.butwbutonierce.pl


damiance
 Share

Recommended Posts

Koledzy !

Zgodnie z obietnicą, zapraszam na stronę Stowarzyszenia But w Butonierce - Bespoke Social Club.

http://www.butwbutonierce.pl

Jednocześnie zapraszam na nasz profil na FB: http://www.facebook.com/butwbutonierce

Niniejszym, otwieramy symbolicznie nowy rozdział w historii naszej eleganckiej społeczności!

pozdrawiam w imieniu Stowarzyszenia,

Damiance

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Strona bardzo przyjemna. Przydałaby się może jakaś galeria i jakiś formularz zgłoszeniowy (chyba, że planowany jest inny sposób nadawania statusu członka Stowarzyszenia). Poza tym wszystko jest ok:) Cieszę się, że Stowarzyszenie się rozwija i życzę samych sukcesów.

Link to comment
Share on other sites

Strona bardzo przyjemna. Przydałaby się może jakaś galeria i jakiś formularz zgłoszeniowy (chyba, że planowany jest inny sposób nadawania statusu członka Stowarzyszenia). Poza tym wszystko jest ok:) Cieszę się, że Stowarzyszenie się rozwija i życzę samych sukcesów.

Dzięki, jeśli macie jakieś sugestie to piszcie :)

Wszystko jest jeszcze trochę na wariackich papierach, ale z czasem będziemy dodawać nowe funkcjonalności - teraz działamy w wersji demo.

Nie chcieliśmy Was wszystkich dłużej trzymać w niepewności :)

Link to comment
Share on other sites

Świetna wiadomość! Mam nadzieję, że wszystko będzie zmierzać w dobrym kierunku i już niedługo doczekamy się licznych imprez organizowanych przez stowarzyszenie.

PS. Rozumiem, Damianie, że zostałeś prezesem? Tym większy szacunek za włożoną pracę i wysiłek dla ciebie i reszty!

Link to comment
Share on other sites

Strona bardzo sympatyczna, chociaż spodziewałem się większej objętośći bardzo mile mnie zaskoczyła.

,jeśli macie jakieś sugestie to piszcie :)

Wygląd:

Linki w menu górnym zrobiłbym niebieskie, analogicznie słowa "partnerzy portalu" w kolorze podstawowym czcionki. Chodzi o pewną spójnośc linki na całej strownie w ten sam sposób, tekst w ten sam. Link aktywny można oznaczyć pogrubiając tekst, albo dodając tło. Tak samo na podstronach nie robił granatowych podtytułów, skoro takie już są linki. Słowa "członkostwo zwykłe" itp.

Jeśli chodzi o spójność tak samo obramowałbym zdjęcia na całej stronie. Wszystko jedno czy linia przerywana jak wokół butów na podstronie saphir czy ciągła jak na głównej, ale jeden sposób na całęj witryni.

Na dole podstrony pod tekstem dodałbym jakiś element, zamykający logicznie. Np. but - logo. Podobnie jak zaremba-krawiec.pl

ornament na dole, w kolorze niebieskim jeśli będzie linkiem do strony głównej, lub raczej właśnie szaro dyskretnym. Bardzo ładnie to wygląda np. na stronie milerpije.pl, moim zdaniem to domyka całość.

Loga w miejscu "partnerzy stowarzyszenia" sugerują, że będą tam linki do stron. Przydały by się chociaż na podstronach opisujących firmy. Oczywiście można wygoglować a Saphir ma w logo multirenowacja, ale było by miło. Może loga na stronie opisu powinny być linkami, oprócz linka na końcu/początku opisu.

Dodałbym ikonkę obok adresu. W kodzie strony jest nawet wczytywana:

ale pod tym adresem nie ma jej. Najłatwiej zrobić dwukolorowego gif 16 na 16 px np. granatowy but na szarym tle. A potem skonwertować do rozrzeszenia *.ico w gimpie lub innym programie - używając zapisz jako.

Osobiście usunąłbym granatowy pasek na górze. Ale to już kwestia do sprawdzenia, i tu przydałby się drugi rzut oka po opatrzeniu się już ze stroną.

Kod strony, daleko mu do efektywności (Joomla) i tego się nie przeskoczy ale:

W html 4.0 nie zamyka się pojedyńczych linków. Warto rozwarzyć przesiadkę na xhtml jeśli strona ma być dostępna np. dla użądzeń mobilnych. Wtedy xhtml pokazuje swoją przewagę w innym wypadku html 4.0 zostawiłbym. xhtml i html 4.0 to dwa oddzielne standardy. Znaczniki chodzi mi o:


Na kiedyś - spójność stylistyczna z forum i zmiana adresu na forum.butwbutonierce.pl, bespoke.pl niech dalej sobie działa. Jednak nie znam polityki ani planów, jednak jeden adres dla promowania jest lepszy z wielu względów + bonus lepiej jest to widziane przez google. Z bespoke.pl przekierowanie 301.

Teraz jeszcze zauważyłem tytuły podstron. Mogą być spokojnie dłuższe a więć "oferta, butwbutonierce.pl, but w butonierce", wcale nie jest za długie a wpłynie to pozytywnie na wypozycjonowanie strony dla tych słów. I to właśnie w kolejności od szczegółu do ogółu na forum bespoke np. przy kilku otwartych okanch nie widać tytułu a tylko "Forum o Klasycznej Męskiej Elegancji...".

Co do pozycjonowania, dobrze by było na podstronach pododawać tytułu zawierające najważniejsze słowo o rzeczy o której się mówi w danym tekście. Ubrać je w znacznik h1 (tutuł pierwszego stopnia). Czyli jedno na każdej podstronie h1. Stylistycznie mogą być takie same. Na stronie partnerzy zmieniłbym oprócz kolorów śródtytułów na te w kolorze podstawowym czcionki właśnie to aby jeden najważniejszy był w znaczniku h1.

Narazie tyle, bo co spojrzę na stronę czy już wszystko to znowu bym coś zmienił, ale to już takie moje zboczenie.

ps. kolejna ważna sprawa, dostępność dla osób niepełnosprawnych. Koniecznie dodałbym na dole drugie menu nie oparte na js tak żeby dało się przeskakiwać po nim tab, miły gest.

Link to comment
Share on other sites

Również gratuluję :) PawelR przekazał dużo wartościowych uwag, ja ze swojej strony poprosiłbym o kanał RSS do nowości na stronie. Zauważyłem też, że na iPadzie pojawia się jakaś kreska w lewym dolnym miejscu pod stroną.

Link to comment
Share on other sites

Materiał filmowy widziałem. Jednak tak średnio zostało to przedstawione, ponieważ po obejrzeniu tego, przeciętny mieszkaniec Polski nie pomyśli - O! Ciekawe - wygoogluje i dowiem się jak powinno się coś nosić. Chodzi mi o to, że sam przekaz nie był jasny. Ni to grupa rekonstrukcyjna, ni to grupa fanatyków, która chce zarazić całą Polskę - idea jest, ale brakuje odpowiedniego ubrania jej w słowa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.