Skocz do zawartości

Rowery i masy krytyczne


Tokar

Rekomendowane odpowiedzi

Vcore, jeździsz na ostrym kole? Mam pewnego Rometa, który nie ma żadnej wartości historycznej i był w dość opłakanym stanie. W zasadzie, to znalazłem ramę samą z kierownicą podczas spaceru z psem na dzikim wysypisku śmieci i chciałbym go przerobić na ostre koło właśnie. Interesuje mnie jedna rzecz. Gdzie mogę nabyć takie siodełko? Pozdrawiam.

 

Patrząc na geometrię ramy, odległość szytki od rury podsiodłowej i to, że jest w nim hamulec obstawiam, że to single speed.

No chyba, że ktoś do fixa zakłada hamulce. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma geometria ramy i hamulce do rodzaju napędu?

Szytek w tym rowerze nie ma, tak przy okazji.

 

co ma geometria ramy i hamulce do rodzaju napędu?

Dla ludzi budujących fixy ze starych kolarzówek nic. 

Obstawiam, że to single speed z racji tego, że budowanie fixa:

1. Na ramie z pionowymi hakami.

2. Bez napinacza łańcucha

3. Z hamulcami

4. Kierownicą "baranek" lub podobną

5. Mostkiem równoległym do poziomej rury ramy 

Tak jak w tym przypadku nie ma żadnego sensu. 

No chyba, że budujemy ostre ze względu na aktualną modę nie mając świadomości jak jeździ się prawdziwym fixem i jakie znaczenie mają np te drobnostki które wymieniłem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie mieli kasków.

 

- Warszawskie Towarzystwo Cyklistów: http://www.wtc.waw.pl/

- strona o dawnych rowerach, strojach, itp.: http://starerowery.org/index.php?option=com_content&view=article&id=98&Itemid=94

- kilka powiązanych artykułów z bikeBoardu: http://sport-raporty.bikeboard.pl/artykuly,pokaz,sportowy-i-polski-historia-polskiego-roweru-sportowego:4

 

Rowerzystka na granicy RP z Królestwem Rumunii (z FB starerowery.org):

 

1900023_625357387544027_871219980_n.jpg

 

 

 

Pozdr,

 

wojvv

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżając nieco temat, mam piastę flip-flop więc i singiel i ostre w jednym... Hamulce w ostrym kole to dla wielu osób profanacja, ale dla mnie to jedynie względy bezpieczeństwa - jeśli ktoś próbował hamować "nogami" na krótkim dystansie, pedałując z prędkością miksera na pewno wie o czym mowa. Ja w tym żadnej ideologii nie dostrzegam - do jazdy po mieście wyłącznie single lub ostre, przerzutki są tu po prostu bezużyteczne. Szytek oczywiście nie ma - ten rower to totalny mezalians, opony na przykład są trekkingowe bo jeżdżę nim zarówno po szosie jak i szutrze. Ostre koło w terenie to dopiero zabawa :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo.

Zresztą nie potrafię zrozumieć po co się robi te pokraczne imitacje motocykli? Jak się na tym jeździ?

 

Pozdr,

 

wojvv

 

to co powiesz na to:

20140325131625138_s.jpg

 

Posiadanie takiego rowera nie obliguje do jeżdżenia na nim. Raczej chodzi tu o stworzenie czegoś takiego i radowania się z tego faktu.

Gdybym miał coś takiego tworzyć, pewnie zacząłbym od tego poniżej (a chodzi mi to po głowie od jakiegoś czasu, przy wykorzystaniu roweru z początku 20 wieku, który znalazłem kiedyś na strychu)

20140325131624968_s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

jako, że łatwo łapię przeziębienia podczas jazdy przy niewielkich temperaturach, w szafie mam jedynie odzież do jazdy w lecie: koszulka i spodenki z wkładką.
Chciałbym w tym sezonie zacząć jeździć trochę wcześniej (może z kominem) ale brak garderoby skutecznie mi to uniemożliwia.
Co ze spodenek i koszulek polecilibyście na górala do jazdy w takie dni jak obecnie (późne popołudnia i wieczory kiedy temperatura jeszcze niewiele powyżej zera)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam termoaktywnych kaleson i zwykły spodenek z jakiegoś riboka czy innej biedronki. A na mrozy ktoś wrzucił tutaj kiedyś link do :

http://endura.co.uk/product-detail.asp?ProductID=105 , i serdecznie polecał, nawet na ujemne temperatury, więc pewnie warto. Może kiedyś zakupię, na pewno dobrze się sprawdzają na 0-12 stopni w sezonach wiosna-jesień.

 

A na górę t shirt i  kurtka wiatrówka. Mam też szalokominiarki (czy, jak kto woli - komin, buff) - jedną z hiteca, a drugą kontraktową armii polskiej i sprawdzają się całkiem nieźle. Są bardzo uniwersalne :

 

buff-ideas.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.