Skocz do zawartości

Rowery i masy krytyczne


Tokar

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Wincenty napisał:

Odświeżam temat:)

Po latach śmigania na freeridowej Konie przesiadam się na 29era w wersji hardtail. W przyszłym roku może szosówka, ale do tego trzeba zbubić balast:)

Ja od kilku miesięcy również śmigam na 29 kołach , nawet nie myślę o powrocie do 26 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Embassy of Elegance napisał:

Sam zastanawiam się nad przesiadką na 29era, ale nie miałem jeszcze okazji testować, więc nie wiem czy nie będzie to zbyt "duży krążownik" :).

Mi przy wzroście 181 odpowiada,  to chyba kwestia przyzwyczajenia  , teraz 26 wydaje się śmiesznie małe ;) 

Wiadomo , jak w przypadku każdego roweru , ważne jest dopasowanie rozmiaru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie, prośba - ponieważ mam pewne plany na przyszły rok, muszę potrenować jazdę na szosówce, więc co byście mi mogli polecić? nie musi być jakiś super carbon itd, ale żeby był w miarę dobry, mógłby być również używany. Budżet max 2 tyś., ale wolałbym mniej - da się w tych pieniądzach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Wincenty napisał:

Tak. Wiosną wymieniam osprzęt na sram eagle xx1 z grip shiftem, karbonową sztycą i kierownicą. Generalnie nie mogę się napatrzeć na ten rower:)

Bardzo , ładny , chciałem się tylko przyczepić do osprzętu :) 

Teraz to widzę  że nawet wyprzedaż mają . 

Dosyć ciężki jest jak na carbon , wymiana osprzętu na pewno da spory zysk  . 

Mój alu waży 11,9  - zbliżenie się do 10 kg będzie mnie kosztowało około 3000 ;)

 

Romet rambler 29r.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wincenty napisał:

Różnica miedzy karbonem a nowoczesnym alu wynosi tylko 300 g w tym modelu. Bardziej zależało mi na sztywności i wytrzymałości ramy. 

Faktycznie niewielka  , sztywność na pewno na + , większa wytrzymałość raczej dyskusyjna zależy do czego porównamy ( wytrzymałość alu w zależności od ilości cieniowania również spada )  , co nie zmienia faktu , że rower naprawdę zacny . 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Przyłączam się do pytania. Ostatnio wracam rowerem do domu z roboty w okolicach 18:00 i robi się miejscami trochę nieciekawie mimo, że to praktycznie ścisłe centrum Zielonej. Miałem różne badziewia made by Lidl mocowane na zatrzask i notorycznie je gubię. Chyba już ze 3 wypięły mi się gdzieś na wybojach/korzeniach i zaginęły w akcji. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.