Skocz do zawartości

Rowery i masy krytyczne


Tokar

Rekomendowane odpowiedzi

Olgierd podziwiam. Konstrukcja wydaje się lekka - ile waży całość?

A tak OT - odkryłem parę lat temu enduro i od tamtej pory staram się unikać głównych tras. Do szosy zamierzam dokupić używaną kolarkę. Trochę pracy nad nią i będzie bajk:)

Żeby nie było - mając na myśli wyścigówkę chodzi mi o model Speed 5 ze stajni Pashley:

post-3837-0-68711400-1383292916_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olgierd

Dawno ich nie mierzyłem, acz Kobiałka (aka Papamobile) w zestawieniu z 2 hamulcami SLX oraz niewychudzanymi kołami i ogumieniem (miast pogoni za lekkością zawsze w głowie wyżej mam trwałość) ważyła nieco ponad 11 kg. Z jednym hamulcem Avid BB-7 powinno być nieco mniej (strzelam, że teraz może to ważyć jakieś 10,5 kg -- przy czym sama rama to prawie 2,5 kg).

 

Stalinowa Pomarańczka (tak, moje rowerki mają swoje imiona ;-) to już inna kategoria wagowa, no ale nie dość, że to 29er, to jeszcze z przodu naszło mnie na montowanie węża boa zamiast opony; Continental X-King w wersji zwijanej i rozmiarze 29/2.4 to prawie 800 g, ale umówmy się, że coś jednak musi dawać minimum komfortu na wertepach. Razem będzie tego jakieś 12,5 kg.

 

Tak czy inaczej nie da się ukryć, że steel is real, ale na cruisera w życiu bym się nie dał namówić. One fajnie wyglądają na zdjęciach, ale wszystko mnie boli już od samego dłuższego patrzenia ;-)

 

 

BTW, żeby było też troszkę "dżentelmeńsko" i "starodawnie" -- jakiś czas temu rzuciło mi się w oczy ciekawe zdanie Borisa Johnsona, który miał powiedzieć, że jako konserwatysta chciałby, żeby w którymś tam momencie choćby 20% londyńskiego ruchu miejskiego odbywało się na rowerach, bo sto lat temu w Londynie też więcej ludzi jeździło na wielocypedach, niż automobilami -- i było dobrze.
No ale to jest gość, który codziennie do roboty pedałuje rowerem; ba, nawet podczas odwiedzin na No. 10 przypina rower do płotu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne te rowery, w sam raz na coffee brake ride:)

Jako ze temat jest mi bliski postanowiłem pokazać swój rower.

Choć nie tak "klasyczny" jak rowery powyżej.

Rama LOOK wykonana z carbonu

Kola w zależności od konkurencji, tutaj mavic comete track

Kierownica do startu na 1km ze startu zatrzymanego

Zdjęcie zrobione podczas Mistrzostw Europy.

post-3440-0-19072300-1383334882_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super MCsel. Napęd klasyczny :)

Ja mam blisko na tor, w końcu w Pruszkowie mieszkam:

TN6IW2K.jpg

w Żyrardowie też fajnie, tylko ciężki klimat:

9k1Q8zW.jpg

Pierwszym rowerem był Spec:

w9PQlGq.jpg

CTHGcXa.jpg

Później zamieniłem się z kolegą na fixa:

ZGKrneZ.jpg

i spodobało mi się, kupiłem ramę Concorde:

nobPnP3.jpg

6o7mxEm.jpg

i następnego Concorda, szosę na columbusie SLX:

uOsaHMl.jpg

Niestety ostatnio mało jeżdzę i jeden na balkonie niszczeje, a drugi w piwnicy :(

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pokazujemy to i ja wrzucę mojego złomka.

 

To któryś z kolei i obecnie ostatni sprzęt. Zbudowany na bazie Jamis XLT 3.0 z ulepszeniem w formie avid juicy 7, pełny xtr, selle italia xlr, na crossmaxach. Na zdjęciu jeszcze z poprzednim forkiem, obecnie też lisek. Proszę się nie śmiać, to konfiguracja sprzed 8 lat:) Dla wprawnego oka, sztyca zastępcza bo poprzednia się złamała.

Waga 10,5kg.

post-977-0-71771200-1330653924.jpg

 

ale dzięki niemu stałem też 8 lat temu na pudle w MP.

user_1625914_bc77bf_huge.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat obserwuję znaczny wzrost liczby rowerzystów na ulicach Wrocławia, także jesienią jest ich sporo, to wynik bardzo konsekwentnej polityki władz miasta tworzącej ścieżki rowerowe i kontr-pasy a także śluzy rowerowe w każdym możliwym miejscu. Sam często do pracy dojeżdzam rowerem a liczba studentów na rowerach przyprawia o zawrót głowy, tylko trzymać kciuki. 

 

PS. sam uważam że to niezwykle niekulturalnie dzwonić dzwonkiem na przechodniów jadąc chodnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiągnięcia niektórych użytkowników forum robią wrażenie - gratuluję. Wszystkich bikerów zainteresowanych tematem zapraszam na Cyklokarpaty 2014. Sezon trzynastki już zamknięty, więc jest czas na szlifowanie formy na kolejny sezon. Przygotujcie trenażery i inne sprzęty. Mam nadzieję, że zobaczymy się na trasie:

http://cyklokarpaty.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na Górnym Śląsku też wiedzą co to "ostre" ;)

Poszedłem do komisu kupiłem za 40zł rower i zaczęło się... szlifowanie, malowanie, lakierowanie, przerabianie  :)

Tutaj jeszcze zdjęcie bez użytkowych pedałów. Te założyłem bo nie mogłem się doczekać kiedy dosiąde rumaka :)

post-1071-0-62589100-1386662239_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak cicho w temacie? Sezon trwa :D

 

 

 

U mnie nie ma tyle śniegu. W ogóle nie ma śniegu. Właściwie to tylko w piątek do pracy miałem sposobność przejechać się do roboty po lodzie (i z bocznym wiatrem).

 

BTW jak na śnieg to tylko fat-bajkiem:

 

 

CBOOFATX5_P1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szwecji, jest dużo więcej rowerzystów... więcej ścieżek. Ale też oni, pedałując na 2 kółkach - nie wpychają się na jezdnię między samochody.

Po prostu, tu tam gdzie nie ma dedykowanej ścieżki, jeździ się rowerem po chodniku. Nie wiem kto wymyślił, by w Polsce tego zakazać (pomijając już nawet brak dróg rowerowych i ich nieprzemyślane położenie, tam gdzie są).

A tak swoją drogą:

  • Czy elegancki mężczyzna idąc na rower powinien ubrać marynarkę?
  • Nie - powinien ubrać porządny strój rowerowy w stonowanych kolorach, ale z dyskretnie umieszczonymi jasnymi odblaskami, tak by go było widać z daleka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.