Skocz do zawartości

Lotniki bez szwu na cholewce


slamacek

Rekomendowane odpowiedzi

Zakład Brunona Kamińskiego specjalizował się kiedyś w obuwiu damskim, więc know-how o bezszwowych lotnikach nie pod tym adresem. ;)

i z tego co widzę – dalej tak jest. Swoje zamówienie realizuję u JK trochę pod wpływem Immune, a trochę dlatego, że BK w pierwszym trzech miesiącach tego roku nie znalazł skóry na buty dla mnie.

I to co na pewno cenię u JK – to zdolność przyznania się do błędu i chęć nauki u, było nie było, uznanego szewca.

Jeżeli mogę publicznie zapytać - czy nie jesteś do końca zadowolony z bezszwowych lotników od TJ? Czy sprawdzasz po kolei Kielmana, Januszkiewicza, Kamińskiego, a teraz Kurkusa w poszukiwaniu optimum?

To chyba nieporozumienie - TJ nie uszyl nikomu bezszwowych lotnikow, a przynajmniej do niedawna odmawial takiego zlecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z lotnikami od Kurkusa. Jakość skóry bardzo dobra. Kształt kopyta też bardzo udany, ale dopasowanie... słabe. Już 2 razy rozbijałem i nic. Będę pewnie musiał znowu powtórzyć, ale już przestałem wierzyć, że te buty mogą być wygodne.

Ja tez, jak juz tu kilka razy pisalem, bylem bardzo zadowolony z jakosci uzytej przez BK skory cholewkowej i bardzo niezadowolony z dopasowania (buty po dwoch rozbijaniach sa tak niewygodne, ze w ogole przestalem w nich chodzic) oraz z bardzo niskiej jakosci kruponu, ktory sciera sie jak papier.

Mozna sie tez zastanawiac, w jakich warunkach w warsztacie BK przechowywane sa materialy (futrowka, podpodeszwa i in.), skoro w butach co najmniej dwoch nie majacych problemow z higiena stop uzytkownikow tego forum pojawil sie osad przypominajacy wygladem plesn. I tylko z butami od BK te osoby odnotowaly taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

W temacie cisza, więc zamieszczam zdjęcie bezszwowych lotników od Kielmana, wykonanych na smukłym kopycie ze specjalnej skóry przeznaczonej do ręcznego barwienia dopiero po zakończeniu prac szewskich, przez co każda para butów jest absolutnie niepowtarzalna.

 

attachicon.gifLotniki_Kielman.jpg

To podejście zakładu do lotników jest o wiele bardziej udane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kielman, Kamiński i Kurkus (work still in progress B) ) porwali się w Warszawie na bezszwowe lotniki. Ciekaw jestem czy Pan Jacek Okułowicz z Białegostoku podjąłby się takiego zlecenia? Dla porównania tegoroczny przykład  "one-piece beauty" z wideńskiej pracowni Alexandru Maftei.

 

post-202-0-47239300-1374432686_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Kielman ogłosił dzisiaj pierwszą część tutorialu na temat procesu powstawania lotników bezszwowych na fb:

https://www.facebook.com/#!/jk.kielman

 

Pozostali panowie BK i JK nie wyszli z fazy testów? Nadzieja pozostaje wciąż w namówieniu TJ do projektu, dostarczając włoską, rozciągliwą skórę.  :)

 

post-202-0-24000000-1377003577_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kielman ogłosił dzisiaj pierwszą część tutorialu na temat procesu powstawania lotników bezszwowych na fb:

https://www.facebook.com/#!/jk.kielman

 

Pozostali panowie BK i JK nie wyszli z fazy testów? Nadzieja pozostaje wciąż w namówieniu TJ do projektu, dostarczając włoską, rozciągliwą skórę.  :)

 

attachicon.gifKielman.jpg

Ale przecież JK zrobił te lotniki Kamilowi long time ago...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.