Skocz do zawartości

Lotniki bez szwu na cholewce


slamacek

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie bez zdjęć z pracowni i procesu zdejmowania miary - ale wróciłem do mojego idee fixe.

Wczoraj zamówienie zostało przyjęte, skóra wybrana bez specjalnego wydziwiania - naturalny odcień – ale tylko dlatego, że buty zostaną spatynowane, tylko jeszcze nie wiem jaki kolor im nadam :)

Cholewka lekko wybrana na podbiciu, być może lekko asymetryczne kopyto. Podeszwa jasna z delikatnym sztuprem, szycie niemieckie, a więc szew będzie schowany pod cholewkę, glanek sfazowany i lekkie taliowanie. Obcas ścięty. Czyli but nawiązujący do lotników Sikory, ale przyznam się, że podczas kolejnej wizyty w Muzeum Cechu bardziej przykuło moją uwagę kopyto z naciągniętą skórą do bezszwowych lotników. Lotniki Sikory (a właściwie Wielądka) są piękne, ale może na drugi raz :)

Na pierwszy ogień pójdzie taki kształt kopyta:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Do tego klasycznie w moim wypadku pomarańczowa lamówka, z szaleństw zaś: pomarańczowy pasek na pierwszym poziomie obcasa.

I na koniec prawidła, które będą trójdzielne :)

Już się nie mogę doczekać...

PS proceleusmatyk i coście z Panem JK wybrali? ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jakoś się ułożyło.

Gratuluję, jesteś drugi, ja miałem (w sumie nadal mam) zaszczyt przecierać szlak :-). Moje lotniki są w zasadzie gotowe, tylko wymagają jeszcze korekt (wygładzenie skóry) w tylnej części cholewki...

Mnie JK szyje z czarnej polskiej skóry ze starych zapasów, a na jaką Ty się zdecydowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli Twoje na wzór mi pokazywał. To dlatego łatwo było mi objaśniać, co trzeba w moich zmienić :lol:

skóra, tak jak wyżej napisałem, w naturalnym odcieniu, a może nawet lekko odbarwiona, jeśli znasz próbnik Skotana, to bardzo podobna do koloru opisywanego jako Camel. Nie pytałem czy to stare zapasy czy nowe. Kolor skóry dla tych akurat lotników jest dla mnie bez znaczenia, gdyż i tak docelowo zostaną spatynowane. No zapomniałem dodać, że ciut podwyższam obcas, tylko jeszcze nie mogę się zdecydować o ile...

A jeszcze wracając do koloru – wiem tylko, że następne, które także zostały zamówione, będą błękitne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli Twoje na wzór mi pokazywał. To dlatego łatwo było mi objaśniać, co trzeba w moich zmienić :lol:

skóra, tak jak wyżej napisałem, w naturalnym odcieniu, a może nawet lekko odbarwiona, jeśli znasz próbnik Skotana, to bardzo podobna do koloru opisywanego jako Camel. NIe pytałem czy to stare zapasy czy nowe. Kolor skóry dla tych akurat lotników jest dla mnie znaczenia, gdyż i tak docelowo zostaną spatynowane. No zapomniałem dodać, że ciut podwyższam obcas, tylko jeszcze nie mogę się zdecydować o ile...

A jeszcze wracając do koloru – wiem tylko, że następne, które także zostały zamówione, będą błękitne :)

Błękitne??? ......wrrrrrrrrrrr, śnią mi się takie po nocach:)

Fajnie jest oglądać proces powstawania Arcydzieła:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

błękitne lotniki też zostały zamówione, ale czekają na razie na odpowiedni kolor i skórę. Zostaną tylko lekko spatynowane.

Dzisiejsze wiadomości z pracowni JK są takie: pomarańczowy kolor na bizę znaleziony, skóra na odpowiednim kopycie ułożona już od dwóch tygodni (znow zapomniałem zabrać aparat) kształtów nabierała – lotniki przed 16 zajęły miejsce w kolejce do cholewkarza.

A przy okazji zobaczyłem i oczywiście od razu zabukowałem – cudowną skórę na balmorale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

one nie są białe tylko w naturalnym kolorze skóry, do tego skórya nienabłyszczana, dobrze poddająca się patynowaniu – to odpowiedź na pytanie eye_lipa :)

a w takim zestawieniu kolorystycznym mają w sobie coś, co idealnie odpowiada mojemu widzeniu butów na letnie upały, które nie są sandałami. Nawet do krótkich spodenek bym te lotniki założył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.