Jump to content

Szukam materiału jak na zdjęciu


Screat
 Share

Recommended Posts

Hej wszystkim,

 

mam w tym roku wesele i zacząłem poszukiwania garnituru. Wybór padł na kolor ciemnozielony i wtedy zaczęły się problemy. Wszystko, co udawało mi się znaleźć, niespecjalnie mi pasowało, aż trafiłem na pewien sklep internetowy (nie wiem, czy można wklejać linki, jeśli tak, to dajcie znać, zedytuję posta) i na taki oto garnitur:

dark_green_suit.jpg?v=1579609317

 

Jednak w sklepie, w którym go znalazłem, materiał jest poliestrem z domieszką wiskozy, czyli (przynajmniej tak mi się wydaje) nie najlepsza jakość.

W kwestiach garniturowych jestem żółtodziobem i piszę ten post, żeby poprosić Was o pomoc - jak zabrać się za szukanie czegoś podobnego, tylko lepszej jakości? Czy jest to w ogóle możliwe? Na szybko wpadłem na pomysł znalezienia takiej tkaniny, ale szybko zwątpiłem, bo to co znalazłem (internetowo) to jakaś tragedia.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Niestety, przeglądałem już SuSu i niespecjalnie pasują mi te garnitury; ale bardzo dziękuję za odpowiedzi!

Szczególnie chodzi mi o odcień tej zieleni i jej wzór. Bardzo by mi zależało znaleźć coś jak ze zdjęcia w pierwszym poście. Te na SuSu dość się różnią od tego:/

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za niepotrzebny komentarz. Na przyszłość, gdyby ktoś chciał tylko wyrazić swoją subiektywną opinię dotyczącą koloru/fasonu/czegokolwiek szukanego przeze mnie garnituru, to prosiłbym o niezaśmiecanie tego wątku. Szanujmy swój czas.

Tak właśnie przeczuwałem, że Kolega już wszystko wie najlepiej i słusznie uznałem, że pomaganie komuś w poszukiwaniu materiału na ZIELONY ślubny garnitur to właśnie stracony czas
  • Like 1
  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tomasz Fedak napisał:

Wielkie dzięki!

@doinnych

Przepraszam, nie miałem pojęcia, że na tym forum obowiązkowo trzeba wysłuchiwać rad, kompletnie nie dotyczących problemu, z jakim się do Was zwróciłem. Ewentualnie, że złośliwość wobec ludzi z odmiennym gustem jest na topie. Gratuluję życiowej postawy:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mam prośbę do moderatorów - czy zgodnie z podpunktem f), 2giego punktu, 2giego rozdziału regulaminu forum ( II. Ogólne zasady funkcjonowania i korzystania z forum ), można wyczyścić wątek z niepotrzebnych komentarzy? Zrobił się niemerytoryczny śmietnik.

Link to comment
Share on other sites

Kolega OP ma rację i Kolega xkoziol też jak zwykle ma rację. Zaryzykuję jednak OT i wygłoszę apel: potencjalny Użytkowniku, jeśli szukasz czegokolwiek innego niż gładki ciemnogranatowy garnitur i czarne oksfordy, przenigdy nie zdradzaj, że to na ślub! Tu same eksperty od uroczystości rodzinnych i niczego się nie dowiesz poza tym, że Twój wybór stylizacji jest nieprawidłowy.

Co innego jeśli szukasz zielonych adidasków nie na ślub - a, to już wszyscy chętnie pomogą:-)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, xkoziol napisał:

Na zielony, ślubny garnitur też na forum w zasadzie nie ma miejsca - robi się nam niemerytoryczny śmietnik. To co, niepotrzebny wątek do kosza?

To jest Twoja subiektywna opinia, do której masz prawo. Stwierdzenie, że teksty, w stylu 'zielony to kolor nadziei' itd. są niemerytoryczne, bo nie dotyczącymi problemu, w celu rozwiązania którego został założony ten wątek, jest jak najbardziej logicznie prawdziwe.

Gdyby jednak pójść Twoim tokiem rozumowania, powinna zostać wyznaczona jakaś 'rada strażników mody' na tym forum, która ma prawo decydować, które wątki, jeśli nie spełniają subiektywnych kryteriów modowych, lądują do kosza, a które można zostawić. To jest jakiś nonsens, polecam zająć się swoimi sprawami. Jeśli nie interesuje Cię pomoc, to po co tracić czas na niemerytoryczne komentarze?

15 minut temu, pablocito napisał:

No i moim zdaniem dużo też zależy od tonu w jakim reaguje się na „złośliwą” krytykę.

Częściowo masz rację, mogłem zareagować zbyt oschle na komentarz moderatora @mosze, za co przepraszam. Zdziwiło mnie jednak mocno, że moderator tak stanowczo narzuca swoją opinię, co z racji jego funkcji mogło sprowadzić wątek na niepotrzebny, offtopowy tor (co niestety się stało, prawdopodobnie również przez to, że ja zareagowałem na ten komentarz).

Chciałbym jednak skończyć te dywagacje, rozumiem i szanuję, że macie inne zdanie modowe, niż ja, ale to na prawdę nie jest miejsce na tego typu rozmowy. To nie dotyczy meritum problemu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Screat napisał:

rozumiem i szanuję, że macie inne zdanie modowe, niż ja, ale to na prawdę nie jest miejsce na tego typu rozmowy

Ależ to jest miejsce na tego typu rozmowy. Zgodnie z regulaminem forum: "II. 1. Tematyką forum jest klasyczna elegancja.". Zielony garnitur na ślub po prostu wykracza poza klasyczną elegancję. Inna sprawa, czy wykracza w ogóle poza elegancję czy tylko klasyczną i o tym już nie ma miejsca w tym wątku.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Bacio napisał:

Ależ to jest miejsce na tego typu rozmowy. Zgodnie z regulaminem forum: "II. 1. Tematyką forum jest klasyczna elegancja.". Zielony garnitur na ślub po prostu wykracza poza klasyczną elegancję. Inna sprawa, czy wykracza w ogóle poza elegancję czy tylko klasyczną i o tym już nie ma miejsca w tym wątku.

 

Rozumiem, że to forum, a zaraz każdy w nim otwarty wątek, ma na celu (między innymi) poddawanie w ocenę, czy jakakolwiek zawarta tu treść, nawet jeśli dotyczy to prośby o pomoc w znalezieniu materiału/garnituru na określony wzór, spełnia subiektywnie określone normy modowe? To brzmi trochę jak absurd, ale okay, jeśli tak jest, to zapraszam Panów do swobodnej dyskusji, ja po prostu nie będę w niej uczestniczył. Miłej zabawy.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.