Skocz do zawartości

Jak Elegancko MTM


kamizelka

Rekomendowane odpowiedzi

Jest fajnie. Mam dwa zastrzeżenia dotyczące marynarki. Mianowicie łamie się przód, czy ciut luźniej guzik nie powinien być. Razi mnie też "wchodzenie zakładki w kieszeń, czy to coś nie tak, tego nie wiem, wrażenie tylko optyczne. Natomiast z tylu marynara wygląda bardzo fajnie, ładne też linia klap, brustasza, ogólnie ładny krój i dobra miara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie opinie i dobre słowa. Myślę, że cześć uwag może wynikać z kwestii sztucznego światła (takie oświetlenie potrafi podkreślać wszystkie fałdy i załamania, którzy na żywo za bardzo nie widać), perspektywy zdjęć i pozowania klienta, który w niektórych momentach dosyć nienaturalnie prostował się do zdjęć.

Odnosząc się do poszczególnych uwag:

  • załamania na froncie nie są jakoś specjalnie widoczne na żywo, chociaż pewnie dodatkowy centymetr albo pół by nie zaszkodził - klient był zadowolony z dopasowania i po poprawkach przymiarkowych nie chciał wprowadzać dalszych zmian,
  • nie zauważyłem żeby coś nie tak działo się z zakładkami na spodniach,
  • wydaje mi się, że guzik jest w dobrym miejscu (i tak starałem się go umieścić :D) - poniżej zdjęcie z trochę innej perspektywy i mniej "pozowane",
  • @KIERMAN.pl ma rację, życzeniem klienta były spodnie na pasek,
  • co do balansu to na żywo nie zauważyłem żeby marynarka jakość specjalnie uciekała do tyłu, ale na pewno zwrócę na to uwagę w przyszłości ;)

Poniżej dorzucam jeszcze zdjęcia z kamizelką wykonaną z niebieskiej flaneli od Vitale Barberis Canonico.

JE_06_01.20-181.thumb.jpg.636db756cd3cbbfb07b7762a2a85fc56.jpg

JE_06_01.20-184.thumb.jpg.4b4a4bcdee535fc9aafa7dc5058b4e66.jpg

JE_06_01.20-189.thumb.jpg.6534424d1d2cfa47b6586317949b72b7.jpg

JE_06_01.20-192.thumb.jpg.193512b674ad4b91f7643a9dcfc15fdd.jpg

  • Like 7
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Poniżej kilka fotek kolejnej realizacji. Niestety tym razem okazało się, że większość zdjęć została zrobiona w ruchu, także wrzucam to co mam (oczywiście zdaję sobie sprawę, że przez to ciężko jest ocenić kwestię dopasowania).

Klient zamówił denimową koszulę z dodatkiem stretchu (materiał od Tessitura Monti) i kołnierzykiem cutaway. Do tego marynarka w klasyczną kratę windowpane (materiał to wełna 120s od Vitale Barberis Canonico). Dodam jeszcze to czego aż tak nie widać na zdjęciach - klient ma dosyć trudną, szczupłą, ale atletyczną sylwetkę (treningi i starty triathlonowe).

JE_06_01.20-209.thumb.jpg.5df85ea939efa80ec8cbb6de7a4c39bc.jpg

JE_06_01.20-208.thumb.jpg.b2fd59a283c7e7db8094c7b0be9a97fa.jpg

JE_06_01.20-215.thumb.jpg.59fe5d7a1ab55123421b129634b2822d.jpg

JE_06_01.20-222.thumb.jpg.7a53d9d484c3976bbb044e650c90cd7b.jpg

JE_06_01.20-226.thumb.jpg.e9a2d832fd11ee4ca1dd4ae4a9d2af90.jpg

 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapy według mnie mają niezbyt dobre proporcje, są trochę za szerokie a kozerka jest zdecydowanie zbyt wysoko. Poprzednia marynarka wygląda na zdjęciach lepiej. Dopasowanie wyglada dobrze na tyle na ile da się ocenić po tych zdjęciach. Koszula jak na mój gust odrobinę zbyt obcisła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zajac Poziomka dzięki za opinię! O ile dobrze pamiętam to klapy w tej marynarce miały 9,5 cm (jak dla mnie wygląda to dobrze, ale ja ogólnie lubię dosyć szerokie klapy). Patrząc na zdjęcia również odnoszę wrażenie, że kozerka powinna być niżej. Co do koszuli, to życzeniem klienta było mocne dopasowanie, dlatego też wybraliśmy dosyć elastyczny materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2020 o 16:09, kamizelka napisał:

klient ma dosyć trudną, szczupłą, ale atletyczną sylwetkę (treningi i starty triathlonowe).

To mocno nadużywane słowo w prawie każdym przyjmowaniu zlecenia bespoke lub mtm. Z punktu widzenia zakładu
na wejściu już przerzuca ewentualne niepełne dopasowanie kroju na klienta, bo przecież ma trudną, cokolwiek miałoby to oznaczać :),
sylwetkę.
Klient ma wręcz figurę modela. Trudna figura to wady budowy, wyraźne skrzywienia kręgosłupa, asymetria, budowa pykniczna.
Dodawać należy, że trudna dla krawca, bo każde niedopracowanie będzie widoczne mocniej.
Piszę ogólnie, bo stosowany skrót myślowy w branży jest nieścisły, moim zdaniem nieścisły nieprzypadkowo.

 

Marynarka wyszła dobrze, wysoka kozerka w tym stylu marynarki wygląda bardzo ciekawie.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej się temu przyglądam, tym bardziej przyzwyczajam się do tej wysokiej kozerki. Przy tym linia kołnierzyka koszuli koresponduje ładnie z linią klapy marynarki. O tym mówi i pisze B. Roetzel. Spodnie tutaj są zapewni przypadkowe, bo stylistyka góry je dla mnie wyklucza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2020 o 11:16, kamizelka napisał:

@Zajac Poziomka dzięki za opinię! O ile dobrze pamiętam to klapy w tej marynarce miały 9,5 cm (jak dla mnie wygląda to dobrze, ale ja ogólnie lubię dosyć szerokie klapy). Patrząc na zdjęcia również odnoszę wrażenie, że kozerka powinna być niżej. Co do koszuli, to życzeniem klienta było mocne dopasowanie, dlatego też wybraliśmy dosyć elastyczny materiał.

 

Cóż, uroki MTM, kozerki nie obniżysz łatwo. :)

 

Ja miałbym jeszcze zastrzeżenie do balansu przód/tył, to samo co widać w poprzedniej realizacji. Miałem okazję sporo pracować na systemie MTM MT i mogę podpowiedzieć, że w tym wypadku i konkretnie tym systemie pomogłoby pobawienie się zmienną opisującą szerokość przodu w biodrach, odjęcie w tym wymiarze. ;) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr B

Nie zgadzam się z Twoimi stwierdzeniami, przy czym piszę to jako osoba stosująca konkretny system MTM. Z moich obserwacji wynika, że łatwiej jest popracować nad wadami postawy czy asymetriami (nie mówię oczywiście o skrajnych przypadkach), bo na to są przewidziane konkretne zmienne. Trudniej jest z klientem, który ma mocno rozbudowane partie mięśniowe (np. charakteryzujące się bardzo dużą różnicą pomiędzy wymiarem klatki i talii - u tego, konkretnego klienta to było 20 cm różnicy) i ogólnie sztywniejszą sylwetkę. I to też nie jest tak, że na wejściu mówię klientowi, że jeżeli po realizacji coś będzie na nim źle leżało, to będzie to tylko wina jego sylwetki. Ale z drugiej strony trzeba mieć na uwadze, że system MTM ma pewne ograniczenia i są klienci, na których marynarka (właśnie z powodu tych ograniczeń) nie będzie leżeć idealnie. W tym zakresie, uczciwe wydaje się poinformowanie klienta co jestem w stanie zrobić, a co nie.

Dzięki za opinię!

@Midlife-Crisis

Tak, klient miał na sobie te spodnie, gdy zapytałem o możliwość zrobienia zdjęć.

@MateuszT.

Dzięki, na pewno pokombinuję ;)

Odnosząc się jeszcze krótko do kwestii wysokości kozerki, to specjalnie napisałem, iż patrząc na zdjęcia wydaje mi się, że powinna być niżej. Natomiast zarówno w momencie przymiarki, jak i odbioru zamówienia, nie zauważyłem żeby coś było nie tak z proporcjami klap.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.