Skocz do zawartości

Spodnie idealne...


preux

Rekomendowane odpowiedzi

Mam propozycję, stworzenia małego kompendium szczegółów spodni bespoke.

Chodzi mi dokładnie o szczegóły, które podkreślą szlachetność produktu stworzonego zgodnie z naszymi wymaganiami i jednocześnie.

Określenie tych parametrów, nie tylko umożliwi lepszą komunikację z krawcem, ale nam pomoże sklasyfikować poszczególnych krawców - jakość usługi/cena.

Nie chciałbym tu omawiać kroju spodni, gdyż to w żaden sposób nie sprawdza umiejętności krawca.

Macaroni, chciałbym Cie prosić od wrzucenie szczegółowych fotek spodni od Ambrosi'ego, szczególnie zdjęcia dziurek, rygielków i innej ręcznej roboty, coś jak na zdjęciach poniżej.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dopasowanie jest ważne, ale bardzo dobrze jeżeli idzie w parze z dobrym wykończeniem szczegółów. Bo jednak co innego, jeżeli kieszeń spodni po prostu jest, a co innego kiedy jest starannie wykończona. Taka radość chociażby dla samego właściciela. A spodnie to na tyle prosty element ubioru, że można poeksperymentować z wykończeniem odpowiednim.

"Dodatki" w spodniach naprawdę fajne i cieszące oko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopasowanie jest kwestią oczywistą, ale jednocześnie jest rzeczą bardzo indywidualną - kwestia stanu, szerokości nogawek, konstrukcji - z zaszewkami bądź bez itd.

Ale samo wykończenie ma niebagatelne znaczenie, i moim zdaniem powinno mieć zależność z ceną. Takie porównanie polskich rzemieślników pozwoliłoby ocenić ich fach i ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś próbował zainstalować w pasie taki gumowy pasek? W zamierzeniu ma zapobiec wyciąganiu się koszuli ze spodni przy pochylaniu się, podnoszeniu rąk oraz siadaniu.

Kruszewski standardowo takie wszywa. Czy pomagają? Moim zdaniem jeśli tak to niewiele, w każdym razie mają zbyt niski współczynnik tarcia względem siły wiercenia się w fotelu ;) Ale oczywiście bez nich w normalnych warunkach koszula bardziej lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja również miałbym pytanie, czy gurta w waszym przypadku cokolwiek dają? Ściągają spodnie o dobre 2-4 cm, ale jeżeli spodnie wymagają ściągania w takim zakresie, to kwalifikują się już na wizytę u krawca. Może w przypadku wyższego stanu lepiej się sprawują? Ja spodnie noszę dość nisko i aktualnie już rezygnuję z gurtów przy zamawianiu spodni. A jakie jest wasze doświadczenie w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ze dopasowanie to podstawa w przypadku calego bespoke, mozliwe, ze OP zalozyl, ze porownujemy tutaj krawcow, ktorzy podstawy maja opanowane? To w sumie pytanie do niego, nie bede zgadywal. Milo jednak bedzie zobaczyc i porownac wyroby roznych krawcow, chociazby w celach poszerzenia wiedzy.

@Caporegime: wydaje mi sie, że będą się lepiej sprawowały w spodniach z wyższym stanem.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem te "gurta". Macaroni też używa tej formy na blogu. Nie jest to jednak pozostałość po liczbie podwójnej (vide: tamtymi czasy (nie: tamtymi czasami), sukinsyny (nie: sukinsynowie), oka w rosole, itd.). Jest to rzeczownik rodzaju męskiego. Poprawna odmiana:

l. p.

l. m.

M.

gurt

gurty

D.

gurtu

gurtów

C.

gurtowi

gurtom

B.

gurt

gurty

N.

gurtem

gurtami

Ms.

gurcie

gurtach

W.

gurcie

gurty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preux, zdjęcia spodni od Ambrosiego wstawię w wolnej chwili.

Spodnie to temat też moich ostatnich przemyśleń. Oczywiście ważniejsze od "wodotrysków" jest dopasowanie i krój.

niedawno uczestniczyłem w przymiarce w Gest Modzie (w ramach "asystenta bespoke") nie mogłem się nadziwić spodniom. Muszę chyba stwierdzić, że Gest robi najlepsze spodnie w Warszawie. Robią je na miejscu a nie podzlecają spodniarzowi. Proporcje... to jak się układają, jak leży kant. Idealne.

Zresztą niedługo zobaczycie na blogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś próbował zainstalować w pasie taki gumowy pasek? W zamierzeniu ma zapobiec wyciąganiu się koszuli ze spodni przy pochylaniu się, podnoszeniu rąk oraz siadaniu.

Mam taki ficzer w kilku spodniach i cenię sobie. Nie dorabiałem, krawiec sam zaproponował.

Tak samo u mnie. IMO w dobrze dobranych do pasa spodniach jednak mocno przytrzymuje koszule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie od biznesowej dwurzędówki z Savile Row w zbliżeniu: kieszeń tylna z patką, zapinana na guzik, zamek błyskawiczny, szlufki, białe, estetyczne wykończenie bez ogumienia w pasie, które w czasie użytkowania albo w pralni chemicznej będzie się zużywało. Malcolm Plews, to legenda krawiectwa na Savile Row, współwłaściciel Welsh & Jefferies, przepracował w zawodzie 51 lat i w tym roku przeszedł na emeryturę.

post-387-13658920946326_thumb.jpg

post-387-13658920946656_thumb.jpg

post-387-13658920946997_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macaroni, chciałbym Cie prosić od wrzucenie szczegółowych fotek spodni od Ambrosi'ego, szczególnie zdjęcia dziurek, rygielków i innej ręcznej roboty, coś jak na zdjęciach poniżej.

Nie do mnie, ale chciałeś zdjęcia:

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 624&type=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie od biznesowej dwurzędówki z Savile Row w zbliżeniu: kieszeń tylna z patką, zapinana na guzik, zamek błyskawiczny, szlufki, białe, estetyczne wykończenie bez ogumienia w pasie, które w czasie użytkowania albo w pralni chemicznej będzie się zużywało. Malcolm Plews, to legenda krawiectwa na Savile Row, współwłaściciel Welsh & Jefferies, przepracował w zawodzie 51 lat i w tym roku przeszedł na emeryturę.

Temat będzie przydatny jeśli omówimy kilka par spodni na przykładzie zdjęć. Proponuję zamieszczać ich więcej.

Spodnie ze zdjęć wyglądają przyzwoicie, ale na co zwracać uwagę?

- szczególnie ważne, kiedy spodnie mają deseń w paski - wykończenie pasa - zaprasowanie i szycie wzdłuż linii wzoru

- zaprasowanie kantów - na 1 zdjęciu widać, że kant na 1 spodniej nogawce idzie prawie wzdłuż linii, natomiast na drugiej jest przesunięty o kilka mm. (może to efekt prasowania, na zdjęciu nie widać czy szew wchodzi na szew, więc nie da się stwierdzić)

- patka na kieszeni, wygląda na niespasowaną, a powinna pasować z dolną częścią nogawki (może to wynik zdjęcia)

- spodnie mają tzw. fartuch (tutaj wszyty pod workami kieszeniowymi, u Ambrosi'ego jest na wierzchu) - zapewnia on komfort w użytkowaniu

- szlufki - każda jedna uszyta idealnie - prążek na środku

Spodnie wyglądają na szyte całkowicie maszynowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zaskoczyło, że w spodniach wstawionych przez Uxkulla fałdki są na zewnątrz, a więc odwrotnie niż tradycyjnie robią Anglicy.

W sprawie gumy- nie znoszę tego ficzera. Moim zdaniem gryzie w skórę, przy upałach "odparza". Ta taśma nadaje spodniom jakiejś sztywności. Spodnie od Ambrosiego wykonczone są w pasie bawełną koszulową. Te z Gest Mody i od Zaremby materiałem z jakiego zrobione są spodnie.

Nie zauważyłem różnicy w kwestii wychodzenia koszuli i tego jak trzymają się spodnie w pasie. To kwestia dopasowania spodni i koszuli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem różnicy w kwestii wychodzenia koszuli i tego jak trzymają się spodnie w pasie. To kwestia dopasowania spodni i koszuli...

Ditto, koszula zdecydowanie mniej wychodzi ze spodni gdy okolice pach sa odpowiednio dopasowane i rozmiar klatki jest dobrze dobrany. Zbyt duzy obwod klatki + olbrzymie otwory na pachy to efekt nietoperza i wyciaganie sie koszuli przy kazdym praktycznie ruchu ramion.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie gumy- nie znoszę tego ficzera. Moim zdaniem gryzie w skórę, przy upałach "odparza". Ta taśma nadaje spodniom jakiejś sztywności. Spodnie od Ambrosiego wykonczone są w pasie bawełną koszulową. Te z Gest Mody i od Zaremby materiałem z jakiego zrobione są spodnie.

Prawdę powiedziawszy nigdy nie zauważyłem podobnych objawów. Inna sprawa, że gumka nie jest szeroka, płaska i jednolita, ale zastosowane są dwie oddzielne, cienke, zrobione ze splecionych około 3 pomniejszych, tworząc kształt "liny".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Znalezione dzisiaj:

http://parisiangentleman.co.uk/2011/07/ ... ifference/

niewiele zdjęć, ale jednak coś.

niedawno uczestniczyłem w przymiarce w Gest Modzie (w ramach "asystenta bespoke") nie mogłem się nadziwić spodniom. Muszę chyba stwierdzić, że Gest robi najlepsze spodnie w Warszawie. Robią je na miejscu a nie podzlecają spodniarzowi. Proporcje... to jak się układają, jak leży kant. Idealne.

Zresztą niedługo zobaczycie na blogu.

Macaroni napiszesz cos wiecej na temat tych spodni? jest pewien rozdzwiek, miedzy tym, co piszesz, a co widac na zdjeciach (co zreszta podkreslilem na blogu).

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione dzisiaj:

http://parisiangentleman.co.uk/2011/07/ ... ifference/

niewiele zdjęć, ale jednak coś.

Na zdjęciach poniżej:

- sportowe spodnie na miarę Cifonelli

- purpurowe skarpety Gammarelli

- golfy Corthay

Więcej zdjęć Hugo JACOMETa (Parisian Gentleman) na FB:

http://www.facebook.com/pages/Parisian- ... 0841661701

post-387-13658921106345_thumb.jpg

post-387-13658921106915_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.