Skocz do zawartości

Spodnie idealne...


preux

Rekomendowane odpowiedzi

Są w próbnikach miękkie, ale dość grube wełny, fakturą przypominające bawełnę. Idealnie nadają się na takie spodnie bo zachowują plusy wełny - lepsze układanie i niepodatność na łapanie zapachów.

Nie bójmy się tego powiedzieć ;) : większy jest wybór wełen na spodnie jeśli chodzi o sploty, faktury czy gramatury niż tkanin bawełnianych. Choć jeśli chodzi o kolory, szczególnie te odjechane to bawełny chyba górą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie przepadam za bawełną. Spodnie gniotą się straszliwie, a nie są to fajne zagniecenia jak na lnie.

Bawełna tak, jak lubisz machać często żelazkiem przed wyjście z domu ;)

Najmniej gniecie się wełna, szczególnie ta z dodatkiem moheru, który nadaje tkaninie sprężystość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moherem mam do wyboru dwie tkaniny, 30% Mohair and 70% Super 150’s Wool - 215 grammes albo 60% Mohair and 40% Wool - 330 gramme.

To są bardzo różne tkaniny. Ta pierwsza po kilku założeniach byłaby przetarta przeze mnie (tak podejrzewam). Druga, biorąc pod uwagę grubość lepiej nadaje się na spodnie. Uwaga, moher może 'gryźć', niektórym się to nie podoba.

Ale takie spodnie z moherem będą chyba bardzo ciepłe?

Mam jeden garnitur z mieszanki wełna/moher (70%/30%) i mimo tego, że materiał nie jest gruby (nie wiem jaka jest gramatura), to bardzo ciepły.

Niekoniecznie. Jeśli jest to gruba barathea to zapewne będzie tak jak mówisz. Do tego pozostałe 'składniki' tj. podszewka, konstrukcja też mogą się dołożyć do "grzania". Za to np. moher 54% i len 46% (próbnik mersolair z Harrisons of Edinburgh) to bardzo fajna tkanina na letnią niezobowiązującą marynarkę, bez podszewki. Podobnie rzecz się ma z cienkimi tkaninami z moherem (w różnych kombinacjach) od Johna Fostera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, w nogi gryzie. Da się wytrzymać (inaczej bym spodnie wywalił), ale jest nieprzyjemne i na dłuższą metę wkurza. Nie z każdą wełną tak mam. Najprzyjemniejsza jest cienka bawełna, letnie spodnie, których w ogóle nie czuć na nodze (tak bywa i z cienką wełną, o ile właśnie nie gryzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moherem mam do wyboru dwie tkaniny, 30% Mohair and 70% Super 150’s Wool - 215 grammes albo 60% Mohair and 40% Wool - 330 gramme.

A któryś to Summer Kid Mohair? Tylko taki bym wybrał. Moher z koźlęcia jest stosowany na letnie tkaniny i jest zdecydowanie mniej gryzący, niż moher z dorosłego zwierzaka.

Moim zdaniem najlepsze na lato są tropiki, ale te z bardziej wysublimowanym finiszem. Fresco na spodnie tylko dla koneserów :)

W zeszłe lato używałem Mystique Harrisons i Frontier Harrisons. Ten pierwszy zdecydowanie lepszy i nie gryzący, mimo że wełna. Drugi potrafił łaskotać po nogach. Można to zresztą wyczuć dotykając tkaninę.

Dla bardzo przewrażliwionych ciekawym wyjściem jest tropik z niewielkim dodatkiem kaszmiru. Też takie są. Bardzo przyjemne w dotyku. 1% kaszmiru potrafi zrobić różnicę w komforcie noszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłe lato używałem Mystique Harrisons i Frontier Harrisons. Ten pierwszy zdecydowanie lepszy i nie gryzący, mimo że wełna. Drugi potrafił łaskotać po nogach. Można to zresztą wyczuć dotykając tkaninę.

Mam podobne doświadczenie w porównaniu Mystique i Frontier - Frontier jest zdecydowanie przyjemniejszy w dotyku, mniej szorstki.

hmm podobne czy jednak inne? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie spodni idealnych, chciałbym wnieść na wokandę sprawę guziki vs ekler.

Pojawiło się już kilka opinii w tym temacie, ale chciałbym usłyszeć więcej, zwłaszcza od osób, które mają w szafie (a częściej na sobie) spodnie z guzikami i zamkiem błyskawicznym i mają porównanie: czym rzeczywiście różnią się w codziennym użytkowaniu jedne od drugich?

Dotychczasowe głosy:

- za eklerem: Caporegime i Zaki (jednak bez uzasadnień),

- za guzikami: Bartazz (niezawodność i trwałość, lepiej się układają) oraz Proceleusmatyk (niebezpieczeństwo zabrudzenia kremem/bitą śmietaną z eklera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co tutaj jest do uzasadniania, to jest tak samo jak w przypadku jeansow - kiedys kupilem jeansy z guzikami, bo mialy najlepszy kroj, zalozylem dwa razy, wyrzucilem. Moze sa ludzie co lubia rozporek zapinac dlugo (niektorzy krawcy to wala tam z 6 guzikow), ale dla mnie zamek blyskawiczny jest warunkiem koniecznym dla spodni.

Czyli reasumujac: wedle wlasnych preferencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guziki przy rozporku są upierdliwe - jestem za suwakiem, ale...

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2349 ... t=Abstract.

"RESULTS:

Between 2002 and 2010, an estimated 17 616 patients presented to US EDs with trouser zip injuries to the genitals. The penis was almost always the only genital organ involved. Zip injuries represented nearly one-fifth of all penile injuries. Amongst adults, zips were the most frequent cause of penile injuries. Annual zip-related genital injury incidence remained stable over the study period."

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guziki przy rozporku są upierdliwe - jestem za suwakiem, ale...

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2349 ... t=Abstract.

"RESULTS:

Between 2002 and 2010, an estimated 17 616 patients presented to US EDs with trouser zip injuries to the genitals. The penis was almost always the only genital organ involved. Zip injuries represented nearly one-fifth of all penile injuries. Amongst adults, zips were the most frequent cause of penile injuries. Annual zip-related genital injury incidence remained stable over the study period."

;)

wystarczy założyć majtki... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guziki:

+styl

-szybkość wyjęcia członka ze spodni

Ekler:

+szybkość wyjęcia członka ze spodni

-styl

Ja preferuję styl i guziki. W pewnym wieku wygląd jest ważniejszy niż szybkość - nie śpieszę się aż tak bardzo z wyciąganiem hmm... członka :lol:

Chociaż mam spodnie (5 pockets także) z obydwoma rozwiązaniami. Trudno jest grymasić przy RTW, natomiast gdybym hipotetycznie korzystał z bespoke - guziki bezwzględnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.