Skocz do zawartości

Pudełka itp na kosmetyki do pielegnacji butów


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Czy korzystacie z pudełek do przechowywania akcesoriów i kosmetyków do pielęgnacji butów?

Z moich obserwacji wynika, że oferta tego typu rzeczy jest bardzo ograniczona a najwięcej jak na razie można zobaczyć i kupić u kol. Saphira

np.

Dołączona grafika

może macie jakieś własne patenty na przechowywanie rozrastającej się kolekcji past, szczotek, balsamów, renowatorów itd, itp ...

A może ktoś z Was natrafił na interesujący model z niepowtarzalnym designem?

pozdrawiam

D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystałem do tego celu dużą, zamykaną skrzynię na płytę ze sklejki, którą kiedyś kupiłem w IKEA. Jest dużą (plus) i trudno w niej utrzymać porządek (minus), ale mieści się w niej więcej niż standardowych (plus). I tak jest za mała (minus).

Na etapie planowania szafy przedpokojowej/gospodarczej zaplanowałem na te akcesoria szufladę.

To jest kolejny etap, to pudło jest większe niż szuflada. Ale zaczyna być małe. To na środki do butów moich i żony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyprowadzce współlokatora akcesoria do butów zajęły poczesne miejsce w przedpokoju (pierwsza szuflada szafki). Wyeksmitowałem stamtąd niepotrzebne bibeloty, w miejsce których trafiły przedmioty pierwszej potrzeby, z których korzystam kilka razy dziennie. Z przedpokojowych wnęk wyleciał z hukiem odkurzacz oraz jakieś szmaty, ustępując miejsca BUTOM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którym zebrała się spora kolekcja kosmetyków proponuję gablotę z Ikei, albo firmowy ekspozytor ;)

Pięknie będzie się prezentował w przedpokoju ;) A jak gablotę podświetlimy ledami to już w ogóle odjazd ;)

Dołączona grafika

A tak na poważnie, warto poszperać na aukcjach. Czasem fajne drewniane pudełka w dobrej cenie można trafić, a poza tym coś czuję, że Damiance też ma tu dla nas jakąś pudełkową sugestię, tylko buduje napięcie ;)

Kiedyś szukaliśmy producenta drewnianych skrzynek i nawet miałem kilka fajnych namiarów, ale coś nie mogę odkopać. Jak znajdę, to wrzucę. Może się komuś przyda.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystałem do tego celu dużą, zamykaną skrzynię na płytę ze sklejki, którą kiedyś kupiłem w IKEA. Jest dużą (plus) i trudno w niej utrzymać porządek (minus), ale mieści się w niej więcej niż standardowych (plus). I tak jest za mała (minus).

Ja też używam "systemu przechowywania rzeczy" z Ikei. Konkretnie - skrzynki z wysuwanymi szufladkami. Jest spora, ma trzy mniejsze szufladki, dwie średnie, i jedną dużą. Ja mam to podzielone tak:

1 mniejsza: rzeczy do butów brązowych i pokrewnych

2 mniejsza: rzeczy do butów czarnych

3 mniejsza: rzeczy do butów innych (czyli pasty/woski itp. bezbarwne)

1 średnia: cleanery, odsalacze, czyściki itd.

2 średnia: dubbiny, oleje, tłuszcze

1 duża: szczotki, ścierki, szmatki, zapiętki, podpiętki, wkładki, spray z nano-protectorem, półlitrowa butelka płynnego oleju do skór

Bardzo polecam takie rozwiązanie, wszyscy się mieści i jest, że tak powiem, na wyciągnięcie ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla estetów ze skłonnościami do własnoręcznej customizacji kupionych gadżetów całkiem ciekawą alternatywą może być przejście się po tych strasznie kolorowych i ukochanych przez kobiety sklepikach, w różnych galeriach handlowych, oferujących całą masę bzdetów do domu. Np. Nanu Nana i podobne. Można tam często dostać najprzeróżniejsze (w tym drewniane) pudła, puzderka, szkatułki itp. W Empiku też się coś podobnego pojawia zwykle cyklicznie przed wszysktimi możliwymi świętami. A później farba, lakier i do dzieła ;)

Może za jakiś czas ktoś założy na forum temat: Repatynacja pojemników na pasty i kremy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..............

A tak na poważnie, warto poszperać na aukcjach. Czasem fajne drewniane pudełka w dobrej cenie można trafić, a poza tym coś czuję, że Damiance też ma tu dla nas jakąś pudełkową sugestię, tylko buduje napięcie ;)

....................

pozdrawiam

nie ukrywam.

Lubię indywidualne rozwiązania, można też je, jak kolega powyżej, nazwać estetycznymi :)

Nie ma to być rozwiązanie budżetowe, ale równocześnie na kieszeń posiadacza kilku dobrych par skórzanych butów.

model już ustaliłem, produkcja w toku. Przewiduję pełną "customizację" wnętrza, czyli full bespoke w ramach pojemności skrzynki. Wszystko pod forumowych shoe aficionados, wykończenie skóra w opcji podstawowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby niektóre z nich można było posiadać i używać, to najpierw trzeba by sobie wielgachny dom dookoła takiej szafy wybudować.

Najbardziej urzekła mnie wizja związana z okrągłym pudłem na pierwszym zdjęciu. Otwieramy wieko, a tam jeden wielki zbiornik z kremem do pielęgnacji skór :) Żelazny zapas na 25 lat :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.