Skocz do zawartości

Loafersy od Kielmana


Bacio

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję! Bardzo ładne połączenie loafersów z "lazy man shoes". Przyglądałem się kiedyś podobnym u Kielmana - muszą być bardzo wygodne.

1 godzinę temu, Bacio napisał:

... Czy komfort użytkowania Kielmana spowoduje, że przestanę kupować od różnych producentów, co jest swego rodzaju grą poznawczą, czy też będę dalej badał świat...

Jestem wielkim fanem loafersów i kupowałem ich całkiem sporo. Mam kilka wygodnych par RTW, np. Cheaney. Pamiętam jednak, że osiągnięcie wysokiego poziomu komfortu zajęło im kilka miesięcy. Mam też takie, które łatwiej się układały na nodze, ale za to po dwóch sezonach wyglądają całkowicie bezkształtnie.

Buty od Kielmana zawsze pasują rewelacyjnie, a pewność jakości skóry daje większą szanse na długowieczność. Czasem więc skuszę się na ciekawie wyglądającą parę RTW, ale szczerze mówiąc, coraz częściej myśląc o nowych loafersach, mam w głowie jeden adres. ;) 

P.S. Pisząc tego posta zdałem sobie sprawę, że przez Kielmana prawie całkowicie przestałem kupować drogie RTW.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Futerały" pasuje tu perfekcyjnie, "lazy man shoes" również... i choć sam jestem fanem loafersów to te mi wyjątkowo nie leżą. Może to kwestia ostatniego zdjęcia (mocno niefortunnego, nie oszukujmy się), ale mam tez wrażenie, że buty trzymają/opinają stopę dużo wyżej niż standardowe loafersy i bliżej ich linii do kobiecych "botków" kończących się niewiele poniżej kostki, a które dla mnie zamieniają stopę w "raciczkę". Oczywiście jeżeli się mylę to przepraszam. Na pewno przydałby się lepsze zdjęcia poglądowe, prezentujące jak buty leżą na stopie i w odpowiednich spodniach.

Dnia 10.07.2017 o 11:13, Bacio napisał:

Pan Pucybut w Galerii Mokotów powiada anegdotycznie "Gdybym chciał mieć gumowe podeszwy to bym sobie kupił gumofilce".

Jeżeli to taki Pan w okularach to ja bym go nawet tutaj nie przywoływał, wyjątkowo złe mam na jego temat zdanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Wczoraj minęła pierwsza rocznica mojego pierwszego zakupu butów bespoke. Zamówiłem u Kielmana i było to dla mnie oczywiste miejsce - nie rozważałem innej opcji. Takie futerały - połączenie loafersów z butami leniwca (lazyman shoes).

To zdecydowanie najdroższe buty jakie w życiu kupiłem. Dlatego też pierwotnie planowałem wykorzystywać je tylko na wybrane okazje.

Dosyć szybko okazało się, że są to najwygodniejsze moje buty z całej kolekcji i wspaniale nadają się na moje częste wyjazdy na imprezy targowe, gdzie każdego dnia robię ponad 20.000 kroków. I w ten sposób z „butów na specjalne okazje” stały się butami „do ciężkiej pracy”. Takich „dni marszowych” przez ten rok zrobiłem co najmniej 20, a do tego jakieś 30 dni normalnego noszenia.

Czyli - moim zdaniem - używam niezbyt często, ale jak używam to intensywnie.

 

W jednym miejscu wytarła mi się farba, a wydaje mi się, że w rozmowie przed zakupem farba miała być tak nałożona, że wytarcie powinno być co najmniej trudne. A jest zbyt łatwe.

 

Mam pewien problem ortopedyczny z tymi butami po trzech dniach noszenia (20.000 kroków dziennie), czwartego dnia bolą mnie stopy i muszę na co najmniej jeden dzień założyć inne (dowolne) buty. Nie doszukuję się tu „winy” producenta - tak po prostu jest. (Tu nie chodzi o moją wytrzymałość nogi, bo mam doświadczenie z maratonami i wiem, co to jest zrobienie wielu kroków).

 

Buty są niezwykle wygodne. Nie potrafię tego nazwać, ale mają idealny dla mnie komfort cieplny. Ciepło mi w chłodne dni, a chłodno w upalne - dokładnie tak jak powinno być. Po inżyniersku - są rozsądnie ciepłe, ale mają zapewnioną wymianę powietrze.

Pozytywnie zaskoczyło mnie niskie zużycie spodów, myślałem, że będzie znacznie gorzej.

 

Zalety:

- idealne dopasowanie,

- doskonała wentylacja,

- wysoki komfort noszenia.

 

Wady:

- koszt,

- zbyt delikatne nałożenie koloru,

- po trzech dniach noszenia ból stopy.

 

Nie jest tak, jak się obawiałem, że po zakupie butów bespoke nie będę w stanie nosić normalnych. Jednak te Kielmany są najwygodniejszymi i najlepszymi butami jakie mam. Z całą pewnością nie są to ostatnie moje bespoke… Pora zacząć myśleć o następnych.

 

IMG_1530.jpg

IMG_1531.jpg

IMG_1529.jpg

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Bardzo proszę. Widzę jak wygląda podeszwa, widzę jak wygląda cholewka - jest po prostu niepielęgnowana. To, że ktoś używa butów często nie jest zarzutem , ale niech nie pisze, że nie jest to częste używanie. Na pewno wszyscy wiemy, jak wyglądają ładnie wypastowane buty - te ze zdjęcia takimi nie są.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież @Bacio napisał, że:

W dniu 11.07.2018 o 10:35, Bacio napisał:

Dosyć szybko okazało się, że są to najwygodniejsze moje buty z całej kolekcji i wspaniale nadają się na moje częste wyjazdy na imprezy targowe, gdzie każdego dnia robię ponad 20.000 kroków. I w ten sposób z „butów na specjalne okazje” stały się butami „do ciężkiej pracy”. Takich „dni marszowych” przez ten rok zrobiłem co najmniej 20, a do tego jakieś 30 dni normalnego noszenia.

Czyli - moim zdaniem - używam niezbyt często, ale jak używam to intensywnie.

więc w czym problem?

No i czy koniecznie musiał buty wypastować do zdjęcia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Michał Gdańsk said:

Nie musiał. Bardzo ciekawe - gdy moje nie były zrobione na lustro - od razu pojawiła się krytyka. 

Z całym szacunkiem, ale w tym momencie temat jest o wyżej wymienionych loafersach, a nie o Twoich butach.

Jeżeli ktoś skrytykował Twoje obuwie, bo miał na ich temat zdanie to miej w danym do tego temacie uwagę.

Masz prawo się wypowiedzieć na temat loafersów w tym temacie, ale nie argumentując poprzez czyjąś krytykę Twojego obuwia w innym temacie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.