Skocz do zawartości

[Warszawa] RTW


baniaartur

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższym czasie będę miał okazję spędzić parę dni w Warszawie. I tutaj moje pytanie, czy mógłbym poprosić miejscowych (choć oczywiście nie tylko) o zaproponowanie sklepów z ubraniami, butami, akcesoriami RTW, które warto odwiedzić. Na pewno wyjazd byłby przyjemniejszy, gdybym prócz paru miejsc architektonicznych odwiedził również miejsca mogące poszerzyć moją garderobę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przydałoby się lekkie zawężenie Twoich oczekiwań, Warszawa oferuje wiele ;) Pierwsze z brzegu, które przychodzą mi do głowy to butik Macaroni Tomato, Szarmanta i Shoepassion na Kruczej. I spoza kategorii RTW, ale zdecydowanie w cenie do tego zbliżonej, rękawiczki Jamrozinskiego na Marszałkowskiej. No i Kielman, choćby dla window shopping :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, baniaartur napisał:

Chodziło by mi raczej o miejsca, których w Polsce jest niewiele lub są jedynie w Warszawie (jak np. sklep stacjonarny MiMe w Poznaniu) no i oczywiście sklepy obuwnicze, jak np. wyżej wspomniany Shoepassion

To kolega @wimon właśnie takie miejsca Ci wymienił.. Szarmant, Jamroziński, Kielman, Shoepassion. Wbrew Twoim oczekiwaniom Warszawa nie obfituje w tego typu miejsca, jak choćby sklep MiMe w Poznaniu czy KlasyczneButy w Gdańsku. 

Edit: Na ul. Chmielnej oprócz Kielmana masz jeszcze sklep Loake. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, co znaczy nie wiele.
Emanuel Berg - koszule RTW w Klif, Galeria Mokotów,

Macaroni Tomato- buty Loake, marynarki i spodnie RTW, akcesoria typu krawaty i poszetki,

Shoepassion - buty na Kruczej,

EM Men's Accessories - dużo ciekawych i niedrogich akcesoriów w przejściach Złotych Tarasów.

Zawsze warto poszperać też w sklepach  typu van graaf, p& c - nie są w każdym mieście, a można tam znaleźć trochę ciekawych rzeczy (chociaż jak dla mnie bardziej casualowe).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba spoza Warszawy proponowałbym dodatkowo:

1. Pracownia krawiecka Zaremba - spory wybór bardzo ładnych krawatów, poszetek, szelek.
2. Sklep Maajla na Mokotowskiej - kaszkiety i kapelusze Stetson.
3. Madison Boutiqe - przedstawiciel Brooks Brothers + spodnie J.Cohen.
4. COS na Mysiej - niezły wybór rzeczy z kategorii "basic".
5. Sklep Sir Arthur na Brackiej - duży wybór koszul i klasycznych dodatków w dobrych cenach.
6. Van Thorn na Siennej - bardzo duży wybór poszetek, krawatów, pasków, skarpet, głównie marka Profuomo.
7. TK Maxx na Marszałkowskiej - chyba największy w Polsce wybór męskich marek super premium.
8. Faster Dog - coś dla fanów dżinsu.
9. Davide Lifestyle - butik z włoską modą: Corneliani, Canali, Borrelli, Kiton, Cucinelli, Loro Piana.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na ich stronę i faktycznie bieda straszna. Jak w 2015 mieszkałem w Niemczech, to zaglądałem do ich sklepu, tam to wyglądało lepiej, zwłaszcza ich bawełny koszulowe. Ale wtedy mieli jeszcze gładkie koszule bez wstawek. Jedną kupiłem na promocji (-50%) i to chyba moja najlepsza bawełna koszulowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2017 o 21:49, pirat napisał:

Na tle pozostałych marek, to chyba nie jest dobry adres (za dużo 'mikrofibry' i krawaty takie 'rybne' tj. śledzie)

Wśród tych plew można trafić też nie lada ziarna. Chociażby parę na krzyż kapeluszy Polkapu, choć w stolicy po kapelusze lepiej skoczyć do Cieszkowskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak trochę tych miejsc w Warszawie jest. Dzięki wielkie, kilka z tych miejsc udało się odwiedzić, albo chociaż zobaczyć, choć nie ukrywam, że nie jest to nie lada sztuka jak się się na parę dni. Jeszcze uzupełniając temat, niewielki, ale za to sympatyczny sklep z akcesoriami non'chalant na ulicy Koszykowej moim zdaniem warty odwiedzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.