Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu lepszych jakościowo monków , moj faworyt to Carlos Santos 6942  póżniej Yanko 316 TDM lub Niger i Meermin w kolorze DB . 

Czy w przypadku CS i stopy 27,5 cm dobrym pomysłem jest zamówienie rozmiaru UK 8 ? 

 

 

Mam 6942 braga i jestem bardzo zadowolony - najlepsze buty, jakie mam. Co prawda, Yanko nie mam, więc bezpośrednio porównać ich nie mogę. Długość stóp 29.2cm i 29cm - rozmiar 9. Na początku wydawało się ok, potem gdy przyszły upały i stopy trochę puchły musiałem się pomęczyć. Na długość byly ok, na szerokość w podbiciu też. Jedynie, raniły mi małe palce. Shoe-stretch dał radę i teraz mam bardzo wygodne buty. Na drugi raz wziąłbym raczej 9.5 - tak dla świętego spokoju.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, eustachu napisał:

 

 

 

 

Mam 6942 braga i jestem bardzo zadowolony - najlepsze buty, jakie mam. Co prawda, Yanko nie mam, więc bezpośrednio porównać ich nie mogę. Długość stóp 29.2cm i 29cm - rozmiar 9. Na początku wydawało się ok, potem gdy przyszły upały i stopy trochę puchły musiałem się pomęczyć. Na długość byly ok, na szerokość w podbiciu też. Jedynie, raniły mi małe palce. Shoe-stretch dał radę i teraz mam bardzo wygodne buty. Na drugi raz wziąłbym raczej 9.5 - tak dla świętego spokoju.

 

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

KB polecają 7,5 przy mojej długości stopy . Chyba zaryzykuje UK8 na początek . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakies pomysly gdzie? szukalem na zalando, herringshoes, loake i jakos zadne nie pasowaly rozmiarem... Albo za duze, albo za szerokie. A jak juz bralem rozmiar mniejsze, to z kolei za ciasne... Wczoraj zamowilem pare ze scarosso, ale mysle tez nad tymi sp gdyby scarosso tez nie pasowaly... Macie moze jeszcze jakies inne pomysly na sztyblety w cenach zblizonych do sp, scarosoo, herringa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.07.2016 o 19:35, irys napisał:

Czarna skórzana kurtka i dżinsy - jakie buty?

Zdaje sobie sprawę że zazwyczaj do takiego zestawu proponowane są sztyblety, ale ja chciałem coś przed kostkę z oferty Yanko (Jestem najbardziej zorientowny w rozmiarowce)

Oxfordy, derby... za "formalne"do dżinsów? - może czarne monki? 

1.http://patine.pl/yanko-style-204-york-goodyear-welted.html

2.http://patine.pl/yanko-430-negro.html

3.http://patine.pl/yanko-style-306-goodyear-welted.html

Która z tych pozycji wg. was? a może żadna? ;-)

Dziękuje z góry za sugestie.

Te pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Aron napisał:

Jeżeli mają być czarne Yanko do jeans'ów, to moim zdaniem najlepsze by były jakieś na kopycie 960 ze zdobieniem. Niestety obecnie nie ma nic od ręki, więc może na zamówienie.

Według mnie do jeansów i skórzanej kurtki (czarnej) najlepiej pasują czarne monki. Samemu zdarza mi się nosić takie zestawy. 

 

3 minuty temu, AST0N napisał:

A co , może jeszcze h&m i C&A ? :D

Najlepiej Zara :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim.

forum obserwuje od pewnego czasu, ale teraz potrzebuję pomocy - właściwie dzięki Wam, trafiłem do sklepu klasycznebuty.pl, a zaczęło się od potrzeby kupienia klasycznych butów garniturowych, do tej pory zawsze ecco, ale będąc w sklepie i oglądając ich buty garniturowe poczułem się bardzo zniechęcony zwłaszcza biorąc pod uwagę cene za "brzydactwa", zacząłem szukać, znalazłem ciekawe Ryłko Oxfordy za 499zł ale zacząłem szukać dalej i kolejny raz trwafiłem do Was.

w skrócie, szukam czarnych klasycznych do gajera więc padło na Oxfordy, kontaktowąłem się z ww. sklepem i polecono mi dwie pary z czego jedna którą sam wybrałem

https://sklep.klasycznebuty.pl/1136,berwick-2428-black-jr.html

https://sklep.klasycznebuty.pl/1135,berwick-3488-black-jr.html

 

polecono mi rozmiar 44  (sportowe noszę 44/45)

przy wymiarach: długość 29, szerokość 11, obwód 26

martwie się trochę, bo nigdy nie kupowałem butów przez internet zwłaszcza tak drogich chociaż wiem, że te buty to dopiero początek cen Oxfordów innych firm.

 

Pytanie i prośbaa o poradę, które Waszym zdaniem są lepsze/ładniejsze - wiem, że 3488 mają lepszą podeszwe i krótszy zaokrąglony czub, ale może macie jakieś swoje doświadczenia z nimi?

czy nawet w przypadku podeszwy z 3488 powinienem zanieść do szewca, żeby założył zelówki? buty będą używane raczej okazjonalnie, ale widziałem już zdjęcia startych podeszw.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DarkMind

mam bardzo podobne wymiary stopy i z 2428 brałem kiedyś do przymiarki 43 i pasowały bardzo dobrze. 

Co do urody butów, to już sam musisz zdecydować. Moim zdaniem z tej pary ładniejsze są 2428. Obie pary mają podeszwę JR, która jakościowo jest pewnie znacznie lepsza niż standardowa Berwicka. .Podeszwa się ściera - taki już jej los :) ale jeśli będziesz używał ich okazjonalnie to nie zeluj - skórzana powinna Ci wystarczyć na długo. Podzelować można zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, 2428 bez tej lepszej podeszwy, czyli zwykłe:

https://sklep.klasycznebuty.pl/1136,berwick-2428-black-jr.html

poprawiłem już w poście link.

więc propozycja byłą zwykłych 2428 lub droższych 3488 - w związku z ograniczonym budżetem prawdopodobnie buty założę kilka razy w roku maks, doslonie chyba ze 3-4, więc nie chce przesadzić z butami a z drugiej strony chce mieć tą pewność, że są porządne i starczą na lata.

3488 interesują mnie w związku z podeszwą, ale i 2428 też by takie mogły być, ale 3488 są jakby optycznie krótsze i tego się obawiam przy 2428, żeby przy rozmiarze 44 nie wyglądały za bardzo jak kajaki, stąd prośba o opinie i ewentualne porady, niestety jeśli wybiiorę się do sklepu stacjonarnego to cena wzrośnie do powyżej 1000zł więc stąd zakup przez internet i związane z tym obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.