Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

@panmlody

Loake robi różne serie - serie niskie (L1, LoakeDesign itp.) są słabe. Seria 1800 jest najwyższa i na pewno są to buty na poziomie, konkurują z ofertą pozostałych wymienionych marek. Za ile warto te czy tamte buty, to jest inna sprawa.

Loake ma jednocześnie dość szerokie, wygodne kopyta, w praktyce szerokość F Loake odpowiada szerokości G dla prestiżowych marek angielskich typu C&J czy AS.

Warto także zmierzyć Krokiety (Złote Tarasy, Galmok) - droższe, ale kto wie.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiam się nad butami na własny ślub, w oko wpadły mi te https://www.crownhillshoes.com/pl/mezczyzna/zakup-oxford-czarne-premium-goodyear-slub-garnitur-wyjsciowe#/55-rozmiar-44_. Z forum wyczytałem, że firma crownhill ma dobry stosunek ceny do jakości. Czy jest coś innego godnego uwagi w tej cenie? 1000-1200zł MAX. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

planuję kolejne Kielmany. Po głowie chodzi mi coś a'la Saint Crispin 105:

MG_5616-1024x426.jpg

 

Kolor trochę jaśniejszy i z patyną, coś w tym stylu:

6ccb026a72230ba85c336822db568471.jpg

zastanawiam się:

Sztuper? Perełka? Jasny, czy ciemny?

Jakie kopyto? Jaki czubek? Może taki?czubki i przeszycia.jpg

 

Pomóżcie! Doradźcie!

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2016 o 23:11, mrkaramba napisał:
Dnia 13.07.2016 o 22:03, Zagiel napisał:

P.S. Ważnym dla mnie kryterium jest wygoda ponieważ zawsze mam problem z obtarciami na achillecie.

@Zagiel Kula pięty po prostu jest dla Ciebie nieodpowiednia (prawdopodobnie za głęboka), mam dokładnie ten sam problem prawie z wszystkimi butami zaczynając od Yanko, Loake 1880, Barkera etc, a kończąć na Berwickach... z jednym wyjątkiem. Kopyto 177 (Berwick) nigdy mnie tak nie obtarło. Jest na to sposób spróbuj podpiętków korkowych. Mi pomagają w każdym bucie (W Yanko na kopycie 915 nie przeszedłbym bez tego 100-200m). Ogólnie jeśli ma się takie problemy warto popróbować z: a) podpiętkami (polecam korkowe, żelowe się zużywają dosyć szybko)  b ) wąskimi zapiętkami ze skóry lub żelowymi c ) u szewca można wkleić pełny skórzany zapiętek. Myślę że warto popróbować i znaleźć złoty środek dla siebie. Jeśli masz możliwość odwiedzenia Klasycznych Butów w Gdańsku to w tym wypadku warto, jest dużo naprawdę różnych kopyt. W tej cenie można tam szukać głównie Berwicków i G&B. Berwicka mają chyba obecnie trzy modele czarnych oksfordów ( na różnych kopytach). Mam nadzieję że pomogłem bez kryptoreklamy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo dziś pani u Kielmana (zapominam zawsze, jak ma na imię) pokazywała piękną skórę - ciemny koniak, wpadający już brąz, ale taki żywy. Wolałbym poczekać na powrót Pana Macieja z urlopu i z nim omówić szczegóły, podobno wraca w połowie sierpnia. I weź tu czekaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, D.T. napisał:

@Zagiel Kula pięty po prostu jest dla Ciebie.......

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Szczerze mówiąc to myślałem zarówno nad zapiętkami jak i podpiętkami z uwagi na to, że często obtarcia zdarzają mi się również pod kostką co chyba świadczy o zbyt dużej (jak dla mnie) głębokości buta. Zresztą miałem pisać związanego z tym posta. Mianowicie czy głebokość buta ma związek z modelem, marką, a może kopytem? Dokładniej mówiąc czy można się jakoś uchronić przed tym problemem jeszcze przed zakupem?

P.S. Tak apropo kryptoreklamy:) czy można się spodziewać wyprzedaży bądź rabatów na klasycznychbutach w najbliższym czasie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zagiel Wyprofilowanie kuli pięty i jej głębokość ma związek z kopytem, ta sama firma może mieć diametralnie różne kopyta. Jak się przed tym uchronić? Mierzyć chociaż nie wszystko wychodzi w czasie przymiarki. Myślę że "nam" (osobom z takim problemem) pozostaje korekcja podpiętkami (ja jestem z tego rozwiązania zadowolony).  Co do przecen to w zakładce promocja i outlet zawsze są jakieś buty. :) Napisz jeszcze do @klasycznebuty.pl i zapytaj. :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, flozbi napisał:

Już miałem zamawiać https://www.zalando.pl/brett-sons-eleganckie-buty-brazowy-bs312a00i-o11.html, ale nie wiem czy mnie nie ponosi, co sądzicie o kształcie kopyta?

 

Wydaje mi się, że te buty ma kolega @Ataman  z forum. Pozwolę sobie wkleić kilka fotek, które wstawiał. Według mnie ponosi Cię, ja bym ich nie kupił.

2450c350b11a22a73c7abc477084f93c.jpg13e67118ef85ca945c30acdf720ace35.jpg

20150925_112707.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2016 o 23:44, Zagiel napisał:

czy można się spodziewać wyprzedaży bądź rabatów na klasycznychbutach w najbliższym czasie?

Z tego co można zaobserwować to sklep nie prowadzi często akcji promocyjnych na dużą skalę. Za to dla grona stałych klientów (uczestników ich programu lojalnościowego) dostępne są zamknięte promocje z rabatami nawet do 30 %. Standardowo obowiązują rabaty 5 % dla zapisanych do newslettera i 10 % dla stałych klientów. Ostatnio była promocja na kilka modelu loafersów (taka informacja była w newsletterze). Obniżone ceny widać chyba dopiero po zalogowaniu się na konto użytkownika. tak jak mówił @D.T. warto napisać bezpośrednio do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2016 o 23:44, Zagiel napisał:

czy można się spodziewać wyprzedaży bądź rabatów na klasycznychbutach w najbliższym czasie?

 

Dnia 20.07.2016 o 14:02, lupin napisał:

 Standardowo obowiązują rabaty 5 % dla zapisanych do newslettera i 10 % dla stałych klientów.

 

Stały klient -  łączny zakup produktów  na kwotę równą lub przekraczającą 2000 zł.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.