Skocz do zawartości

[Kraków] Koszula na miarę


zonameza

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Potrzebuję porady dotyczącej szycia koszuli męskiej na miarę w Krakowie - gdzie warto lub nie, jakie są ceny, jakie terminy, wybór materiałów, generalnie za wszystkie podpowiedzi będę wdzięczna :).

Po wstępnym rekonesansie znalazłam kilka miejsc jak Robert Badura na Garncarskiej, Andre Grand w Pasażu 13, myślałam jeszcze o Tiviano, chociaż to jako ostatnia opcja, bo to jednak Katowice. Czy macie jakieś doświadczenia z tymi "zakładami"? Z tych wymienionych najbardziej przemawia do mnie Pan Badura, jednak ma feler w postaci ceny - od 550 pln. Przyznam, że miło byłoby zmieścić się w budżecie do 500 pln, ale czy to w ogóle możliwe? Andre Grand szyje za 450 pln, ale czy jakość jest znośna? A co myślicie o usłudze MTM Vistuli? 

Koszula ma być prezentem dla męża, który prawie wszystkie sklepowe odrzuca ze względu na jakość, a z kolei co kupuje koszulę przez internet (Kragelman, Osovski), to musi je odsyłać, bo nie może trafić z rozmiarem. Stąd mój pomysł z szyciem na miarę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za namiar, Milera mój mąż zna i wiem, że planował zakupy póki co koszul gotowych, ale obawia się tych nieszczęsnych zwrotów (bo to i kasa, i przede wszystkim tracenie czasu na pielgrzymki na pocztę). Jasne, można wymierzyć którąś z koszul, ale trudno potem przewidzieć, jak będzie się układał materiał, jak to będzie pracować (jedna z zamówionych niedawno koszul była ok, jeśli chodzi o wymiary, a przy siadaniu robiła się między guzikami spora dziura, przez którą można było podziwiać brzuch :)) Nie mówiąc już o tym, że ja się gubię w tych wszystkich typach mankietów, kołnierzy, przeszyć, więc zamawianie przeze mnie odpada w przedbiegach :) 

Cena w tym wszystkim gra rolę drugorzędną, oczywiście, jeśli znajdę fajną jakość za rozsądną cenę, będzie świetnie, niemniej najważniejsze, żeby ta koszula w  końcu dobrze leżała. Czekam więc na opinie i dalsze namiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Parmigiano napisał:

W tej chwili nie warto w Krakowie bawić się w szycie koszul na miarę ,szkoda czasu i przede wszystkim pieniędzy.

Naprawdę? Nie chodzi tu o cuda na kiju, tylko koszulę z porządnego materiału, która będzie dopasowana do sylwetki . Może Andre Grand stylistyką, którą kusi na stronie faktycznie nie zachęca, ale taki Badura też kiepski? A jeśli nie Kraków, to gdzie warto szyć? Albo z drugiej strony - może jest miejsce w Krakowie, gdzie jest niezły wybór gotowców, a nie jest to sieciówka?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, xkoziol napisał:

...500, Andre Grand, nie warto, cena nie gra roli, Andre Grand, nie warto, nie warto, nie warto, Andre Grand, Andre Grant, 180, nie warto, Andre Grand, może jednak warto...

Już Pani zareklamowała Andre Grand, tutaj wzięcia nie będzie.

Tylko nie bardzo rozumiem, co Pan ma na myśli, bo żadnej reklamy robić nie zamierzałam i nie zamierzam. I nie, nie wpadł Pan na tok mojego myślenia - na Andre Grand (no cóż, muszę powtórzyć tę nazwę, biję się w pierś) wybór nie padnie.

Mimo wszystko nadal nieśmiało jeszcze liczę na jakieś porady... konstruktywne. Choć może faktycznie w Krakowie szyć nie warto i temat nadaje się do zamknięcia, a ja zabiorę się do wymyślania innego prezentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zonameza Jesli szukasz porzadnej koszuli, odwiedz eleganckipan.com.pl I poszukaj koszul Profuomo Sky Blue - sa uszyte z porzadnej bawelny Cotonficio Albini i mysle, ze po dobraniu odpowiedniego rozmiaru, maz bedzie zadowolony z prezentu. Mam 4 Profuomo Sky Blue i ze wszsytkich jestem zadowolony (jedna wymagala tylko skrocenia rekawow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 6.12.2016 o 07:53, zonameza napisał:

Naprawdę? Nie chodzi tu o cuda na kiju, tylko koszulę z porządnego materiału, która będzie dopasowana do sylwetki . Może Andre Grand stylistyką, którą kusi na stronie faktycznie nie zachęca, ale taki Badura też kiepski? A jeśli nie Kraków, to gdzie warto szyć? Albo z drugiej strony - może jest miejsce w Krakowie, gdzie jest niezły wybór gotowców, a nie jest to sieciówka?

A widziała Pani z bliska koszule u Pana Badury?:)

Niewiele jest miejsc w Polsce gdzie szyję się dobrze i z dobrych tkanin koszule.Proszę zamawiać tam gdzie robią to w wiekszości osoby z tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Parmigiano Nie widziałam z bliska koszuli Pana Badury i pewnie długo nie zobaczę :) Zgodnie z poradami kupiłam jednak gotowca z eleganckipan.pl, bo rozmiarówka wydawała mi się ok. Czekam na przesyłkę, zobaczymy, czy będzie pasować. Natomiast do Badury mąż wybiera się po garnitur - w tym wypadku też mu odradzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest sporo materiału i opinii dotyczących szycia garniturów. Za pracownie polecane na forum generalnie można ręczyć, na pewno efekt będzie dobry. Jeśli chodzi o inne pracownie, to istnieje ryzyko - zwłaszcza dla osoby niezorientowanej w temacie (ekspert będzie w stanie w jakimś stopniu ocenić kompetencje pracowni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/6/2016 at 9:49 AM, zonameza said:

Znalazłam jeszcze coś takiego: http://na-miare.com.pl/ , pracownia w Jurczycach niedaleko Krakowa. Czy Waszym zdaniem warto wziąć pod uwagę?

Tkaniny Pani zamawia z Czech, koszt koszuli od 180 pln, więc pytanie, czy za tak niską cenę jest w ogóle co oczekiwać... 

Zdarzyło mi się tam uszyć dwie koszule, pani bardzo miła i ogarnięta. Jeśli chodzi o jakość wykonania, to nie mam żadnych zastrzeżeń. Za to materiały, cóż, cudów nie ma - są przyzwoite, ale nic ponad to - oceniam je trochę poniżej średniej jakości Lamberta. Minusem jest też to, że pani ma w próbniku tylko miniaturowe skrawki materiałów, więc ciężko ocenić, jaki materiał będzie w dotyku, czy będzie się miął, etc. Kilka najpopularniejszych będzie pewnie na miejscu w większej ilości i będzie można dotknąć, ale przy mniej konserwatywnym wyborze materiału zamawia się praktycznie w ciemno. Czy warto? W tej cenie chyba tak, oczywiście ze świadomością, że koszula za 200 nie będzie wyglądała tak, jak koszula za 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Parmigiano Nie widziałam z bliska koszuli Pana Badury i pewnie długo nie zobaczę :) Zgodnie z poradami kupiłam jednak gotowca z eleganckipan.pl, bo rozmiarówka wydawała mi się ok. Czekam na przesyłkę, zobaczymy, czy będzie pasować. Natomiast do Badury mąż wybiera się po garnitur - w tym wypadku też mu odradzać?"

 

Robiłem sporo poprawek u Pana Badury(skracanie spodni oraz rękawów marynarek ) to naprawdę sympatyczny i miły człowiek ale nie zdecydowałbym się na szycie u niego garnituru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.