Skocz do zawartości

Za duże buty [spadające z pięty]


ignacyklimont

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zakupiłem buty, które na pierwszy rzut oka wydawały się dobre, jednak po rozchodzeniu zaczęły spadać niestety z pięty (wyraźniej lewa noga). Są to buty skórzane, o skórzanej podeszwie także zwrot po 2 minutach już odpadał. Są to mokasyny wsuwane, niewiązane, ze stosunkowo miękkiej skóry, twardszej jedynie na czubie. Chciałem się Was poradzić co w tej sytuacji zrobić? Były to buty drogie, więc koszta ewentualnej pomocy szewca są bez znaczenia, na pewno będzie warto; problemem jest fakt iż odpadają wkładki, jako że wtedy w czubie moje palce są od góry zbyt mocno naciskane co powoduje ból i problem w chodzeniu. W takie sytuacji wydaje mi się iż jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest stabilizacja pięty, wszycie jakiejś dobre zapiętki lub inne rozwiązanie. Amatorsko spróbowałem użyć zapiętki na klej, ale efekt był mizerny. Czy możecie poradzić mi jakie rozwiązania proponujecie i ewentualnie dobrego krawca na terenie/obszarze Warszawy i okolic? Z góry dziękuje za pomoc!

 

P.S. załączam link do buta, może ułatwi Wam zdiagnozowanie problemu: https://www.zalando.pl/peralston-polbuty-wsuwane-black-pz412ca01-q11.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eustachu napisał:

Drożej i na miejscu Kamiński, taniej i wysyłkowo Szewc24.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

A wie ktoś coś o szewcu "Takie Buty"? Ma na google i facebook sporo dobrych opinii od w miarę autentycznych kont, no i położenie korzystne (centrum). O Kamińskim poczytałem, obawiam się trochę ceny + opinie nie były tak jednorodne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ignacyklimont napisał:

...obawiam się trochę ceny + opinie nie były tak jednorodne ;)

Magia internetu. Najlepszą opinie będzie miał ten, który ma najmniej wymagających klientów ;). 

Jeśli były to drogie buty i chcesz je ratować to wyślij do szewc24, albo napisz - czasem bywa w W-wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Whitesnake napisał:

Magia internetu. Najlepszą opinie będzie miał ten, który ma najmniej wymagających klientów ;). 

Jeśli były to drogie buty i chcesz je ratować to wyślij do szewc24, albo napisz - czasem bywa w W-wie.

Ok, mam jednak obawy co do szewca24 natury czysto materialnej; idąc do szewca fizycznego może on przyjrzec się jak but leży na mojej stopie, jak duża zapiętka jest potrzebna etc; ja miałoby to wyglądać w przypadku szewca internetowego któremu "podsyłam" buty? Dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ignacyklimont napisał:

Ok, mam jednak obawy co do szewca24 natury czysto materialnej; idąc do szewca fizycznego może on przyjrzec się jak but leży na mojej stopie, jak duża zapiętka jest potrzebna etc; ja miałoby to wyglądać w przypadku szewca internetowego któremu "podsyłam" buty? Dzięki za odpowiedź!

Słusznie, też miałbym takie obawy i dlatego w pierwszej kolejności zapytałbym kiedy będzie w W-wie. 

Z drugiej strony, ludzie z Japonii zamawiają korespondencyjnie buty bespoke u Kielmana i są szczęśliwi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Whitesnake napisał:

Słusznie, też miałbym takie obawy i dlatego w pierwszej kolejności zapytałbym kiedy będzie w W-wie. 

Z drugiej strony, ludzie z Japonii zamawiają korespondencyjnie buty bespoke u Kielmana i są szczęśliwi. ;)

Ok, dzięki za pomoc. Czy byłbyś wstanie polecić jakiegoś szewca z fizycznym warsztatem w Warszawie? ;) Jeśli temat szewc24.pl upadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
18 godzin temu, wally napisał:

Czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcie jak wygląda po zabiegu wszycia dodatkowej (czy też nowej zamiast starej) zapiętki w loafersach lub  butach innego rodzaju? 

Proszę bardzo (z tym, że zapiętki zostały wklejone):

meermin cordo zapiętki.jpg

Więcej tutaj:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/510-jakie-buty-mam-dziś-na-sobie/?do=findComment&comment=235170

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W wawie taką usługę wykonał moim butom zakład szewski w metro centrum. Natomiast w połowie lutego odbiorę g&b od pana Januszkiewicza po takim samym zabiegu.

Ciekawy jestem różnicy w wykonaniu.

W obu przypadkach zapietki wstawiane były ponieważ oryginalne się przetarły.

W parze butów po 'zabiegu' nie odczułem żadnej różnicy w rozmiarze. Zapietki skórzane są cienkie maks 1 mm.

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeżeli chodzi o funkcjonalność, to pewnie zapiętka spełnia swoją rolę. Niestety (moja subiektywna opinia) jest to wykonanie, do którego można mieć parę zastrzeżeń. Szycie, to element nad którym Szewc musi bardzo popracować, efekt ledwo na ocenę mierny. Widać brak powtarzalności ściegu, w niektórych miejscach jego przeskoczenie, krzywizny. Poza tym najważniejszy zarzut - po co w ogóle było przeszywanie pionowe cholewki z tyłu ? Wg mnie naprawa powinna zostawiać jak najmniejsze ślady, a w Twoim przypadku wygląda, jakby potrzeba była zszycia cholewki zewnętrznej. Jeżeli już z jakiegoś powodu chciał dokonać takiego przeszycia, to wg mnie powinien wykorzystać dziurki oryginalne i tak prowadzić igłę, by nie tworzyć całkiem nowego szwu, na dodatek zupełnie nie dopasowanego i psującego wygląd butów.

Z tego co przeczytałem, jest to młody szewc i pisząc to nie chciałbym "zabijać" w nim pasji do napraw, ale bardziej wskazać kierunek napraw. Kilku Kolegów wyżej prezentowało podobne naprawy całkiem fajnie wykonane. Myślę, że jeżeli zgadzasz się z tym co napisałem, to mógłbyś kiedyś wskazać temu Szewcowi pewne kierunki rozwoju. Jeżeli nie jest np. pewien wklejania zapiętek i dlatego dokonał przeszycia pionowego, to o ile podejmiesz z Nim temat, a On chciałby coś więcej się dowiedzieć, to chętnie coś podpowiem. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szewc24.pl Pewnie, przy najbliższej okazji postaram się przekazać te uwagi (zresztą jak zawsze merytoryczne). Ja ze swojej strony nie mam jakichś szczególnych obiekcji co do wykonania, bo rzeczywiście spełniają swoją rolę, a wygląd z tyłu jest praktycznie niewidoczny, ale fakt, byłem lekko zdziwiniony tym przeszyciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@szewc24.pl mam właśnie 1 lub 2 pary do takiej poprawki i pytanie czy jest możliwe wszycie zapiętki bez wychodzenia ze szwem na wylot? chodzi o to, żeby z zewnątrz nie było widocznych śladów przeróbki. Czy można się w najbliższym czasie skonsultować w Warszawie?

a co do wklejanych zapiętek to szczerze odradzam - wkleiłem ostatnio tarrago ale już pod koniec dnia się rozjechały i zostałem z czyszczeniem śladów po kleju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.