Skocz do zawartości

Mars97

Rekomendowane odpowiedzi

Z sytuacji wymienionych tutaj:

Dnia 22.08.2016 o 18:18, Mars97 napisał:

Potrzebuje do tego butów które będą pasowały do tego stroju, wiadomo, że adidasy są słabym połączeniem (przynajmniej tak mi się wydaje, nie pasuje mi koszula do butów sportowych), więc poszykuje obuwia które nie będą wyłącznie pasować do t-shirt lub garnituru, ale również do stylizacji weekendowych (koszula/polo + jeansy). Takie "coś pomiędzy".

nie będą pasowały tylko do garnituru. Chociaż nie wiem, czy jakiś konkretny but będzie pasował jednocześnie do t-shirtu i garnituru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Rudolf napisał:

nie będą pasowały tylko do garnituru. Chociaż nie wiem, czy jakiś konkretny but będzie pasował jednocześnie do t-shirtu i garnituru.

Yhm, a o jakim garniturze kolega pisze? bo ja jestem w stanie sobie wyobrazić sytuację użycia tych CS z garniturem. 

Sama garderoba jest wtórna w stosunku do okazji w jakiej jej używamy. Na egzamin na studiach też się odwali na "elegancko" w skórzane sneakersy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, brak precyzji wraca. Zatem: chodziło mi tutaj o np. gładki, granatowy, wełniany garnitur.
Jeśli chodzi o ubiór na egzaminach. Myślę, że w skórzanych sneakersach nie byłby najgorzej ubrana osobą. O ile dobrze pamiętam jako jedyny na roku przychodziłem w krawacie. Ale może to zależy od kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłby to taki garnitur w mocno sportowym wydaniu, to spokojnie dalej CS mogą wypaść nieźle :-) kwestia okoliczności

Absolutnie jestem wrogiem podejścia, aby nie być najgorzej ubraną osobą. Warto być ubranym stosownie, a sportowe (nadal) buty takimi na egzaminie nie bedą. Jeśli kolegę stać dziś na jedne buty w wyższym budżecie, powinien wybrać możliwie najbardziej uniwersalne.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy by wolał co innego, ale ostatecznie to autor musi podjąć tą trudną decyzję. Ja zaczynałem od zamszowych Chukka, a jedynym szaleństwem było to, że były rude. Dla większości nie było pewnie różnicy między moimi Cheaneyami a podobnymi w stylu butami za 200 zł, jednak ja się wtedy zachwycałem jakością wykonania, miękkością skóry, klasycznym wyglądem i pierwszymi butami na skórzanej podeszwie, które są szyte tym mitycznym "gudjerem". Nie miałem zainteresowania rzucać się w głębiny elegancji i od razu kupować butów "z dziurkami", chciałem zwyczajnie zacząć nosić porządne buty, a na dorośnięcie do brogsów dałem sobie czas. 

W temacie można polecać w zasadzie wszystko, ale jednak to autor musi sam znaleźć swoją drogę. ;)

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2016 o 18:18, Mars97 napisał:

postanowiłem ubierać się bardziej elegancko

I o to tu chodzi, @ell. Jak napisałem wyżej, rolą edukacyjną forum jest aby na takie dictum nie proponować koledze takich samych New Balance jakie do tej pory nosił, tylko jednolicie granatowych (i nazwać to preppy), ale aby powoli wprowadzić go w świat klasycznej męskiej elegancji i wytłumaczyć, że dziadkowo będzie wyglądał ewentualnie dopiero w fularze, na pewno zaś nie w porządnych sznurowanych butach ze skóry licowej, z dziurkami czy bez. Dobrze byłoby, żeby w Tymkraju (pisownia podpatrzona w internecie, spodobała mi się) czarne skórzane oksfordy na klasycznym kopycie odróżniano od czarnych alladynów z ekoskóry, nie pakując obu rodzajów do worka z napisem "buty kościołowe".

A wspomniane przez Ciebie wątki znajdują się w sali klubowej, tam zaś obowiązuje daleko większe rozluźnienie.

 

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybral zamszowe chukka lub jesli kolega Mars97 chce "poszalec" to double monki. Monki beda tez dobrze pasowac do marynarek i nieformalnych garniturow. Fajna jesienna opcja do dzinsow / chinosow sa tez sztyblety - a przynajmniej mnie sie podobaja :) Chyba jeszcze nikt nie poponowal w tym watku. :)

Na lato zamszowe loafersy.

Jasniejsze odcienie brazu lub bezowe do jasnych dzinsow, ciemno brazowe do granatowych.

Ja jakos wciaz nie moge sie przekonac do dziurkowanych brogsow z dzinsami (a mam zdecydowanie wiecej lat niz 19...). Moze i sa uniwersalne, ale dla mnie tez wygladaja dziadkowo i zalatuja nieco angielska wsia, tweedem itp. :P U 19 latka wygladaja dosc sztucznie wg mnie. Osobiscie wybralbym skorzane buty bez zdobien (ale nie skorzane sneakersy).

 

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2016 o 10:31, Odie111 napisał:

Ja jakos wciaz nie moge sie przekonac do dziurkowanych brogsow z dzinsami (a mam zdecydowanie wiecej lat niz 19...). Moze i sa uniwersalne, ale dla mnie tez wygladaja dziadkowo i zalatuja nieco angielska wsia, tweedem itp. :P U 19 latka wygladaja dosc sztucznie wg mnie. Osobiscie wybralbym skorzane buty bez zdobien (ale nie skorzane sneakersy).

odpowiedni krój/kolor jeansów i niemal każde brogsy pasują. Ja lubię połączenie tan+ciemny dżins, który wcale nie wygląda dziadkowo.

2ad14b6c29594e29e7fe18a1b11c8260.jpg

Uniwersalnie komponują się też wiśniowe i dark brown.

Długo lubiłem "tłuc" martensy czy glany dzień w dzień, ale ileż można... ;) na co dzień lubię właśnie zamszowe chukka i brogsy w wersji tan jak powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.