Skocz do zawartości

Jak przechowujemy buty


Krzysiek_W

Rekomendowane odpowiedzi

Temat o przechowywaniu garderoby już jest, ale jak przechowywać obuwie jeszcze nie, stąd taki tworzę.

 

Urządzając nowe mieszkanie, postanowiłem w dyskretny sposób ułożyć buty, ale tak, żeby było je trochę widać. Mam pewną wizję takiego mebla, jednak postanowiłem przejrzeć oferty w sieci - słabo to wygląda. Głównie "meble" z materiału, albo z koszykami, gdzie but jest wciskany pomiędzy płytę z mdf a drut, ew. zamiast półki są szczebelki, z których ładnie się obsypuje wysychający piasek na pary znajdujące się poniżej. 

 

Chciałbym mieć dość prosty mebel z 5 półkami po 5 par z mdf, bądź drewna, z 2 szufladami na chemię, wraz z dołączonym niższym meblem 2 półkowym, na którym byłoby siedzisko ze skóry - ale jeśli nie zamówię tego u jakiegoś rzemieślnika, to może być ciężko znaleźć.

 

 

A Wy jak sobie z tym radzicie? większość ma naście par, a i cześć liczona jest w dziesiątkach, więc nie wierzę że trzymacie je w kartonikach ;)

 

znalezione w sieci ciekawostki 

 

szafka-na-buty.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to zwykła szafa, na której półki wstawione są, dostępne w Ikei, futerały/przegródki, nie wiem jak to nazwać. Na jednej półce mieszczą się dwa takie futerały. W sumie na półce stoi do 5 par butów. Dwie pary w futerałach, dwie na futerałach i jedna para bokiem przed pozostałymi parami. Jeżeli półki byłyby wyższe, to można ustawić więcej futerałów - jeden na drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie pracuję nad szafką (na razie koncepcyjnie), ale pomysł jest taki by wykorzystać wysokie cargo. Niestety waunki lokalowe nie pozwalają mi na zrobienie wystawki - zresztą jakby pozwalały też bym jej nie zrobił :-P Dlatego chciałbym ją schować w ścianie tak by była funkcjonalna, ale niewidoczna. Zdjęcia poniżej przedstawiają mniej więcej jak to będzie wyglądać.

 

post-7861-0-13214800-1465906800_thumb.jp

post-7861-0-47680900-1465906815_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam również zrobić sam szafę na buty. Koncepcji mam wiele, ale ostatnio chodzi mi po głowie zakup zwykłego białego regału, który oczywiście odpowiednio poddam tuningowe. Stwierdziłem, że szafka musi mieć drzwiczki i chyba zdecyduje się na gotowe ażurowe z marketów budowlanych. Jak już wykonam to pochwałę się na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwacy - myślałem o czymś podobnym bo wolny pokój by się znalazł. Niemniej póki co zadowalam się zwykłymi zbitymi z sosny szafkami umieszczonymi w głębi, w zagospodarowanej skośnie garderobie. Przepraszam za kiepskie zdjęcie, ale nurkowanie pod ciuchami jest dość kłopotliwe. ;)

post-563-0-12375800-1465940489_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podarowałbym sobie skośne półki na buty aby weszło więcej par oraz zrobił przesuwane drzwi żeby nie wszystko było na widoku.No i raczej zaroiłbym szafę pod sam sufit(taką mam w planach na następny rok)

 

Czyli chcesz sobie po prostu zrobić zwykłą, najzwyklejszą w świecie szafę.

To po co wklejasz jakieś zdjęcia z Kingsmana?  8-)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szafy z Kingsmana są piękne... ale tylko w Kingsmanie... Przecież w normalnym przypadku trzeba by mieć osobny pokój by zmieścić całą garderobę i akcesoria tak poukładane, umówmy się :)

 

A ja sam aktualnie myślę nad pólką nad buty, aktualnie mam taką z Ikei gdzie buty po schowaniu są w pozycji pionowej, ale ona wykrzywia i niszczy buty niestety :/

a że mam bardzo ograniczone miejsce w przedpokoju to plan mam taki, żeby kupić dwie płyty na miarę w markecie, przykręcić do ściany żeby były boki, na tył albo cienka pilśniowa albo też jakiś wiór. I teraz tak. Od dołu do wysokości ok metra drzwi (potrzebuję mieć zamykane, gdyż przedpokój dzielę z sąsiadem), a w środku po prostu 3-4 półki.

na wysokości metra półka, gdzie może leżeć łyżka do butów, i coś położyć, wysokość ok 30cm, a nad nią jeszcze z jedna-dwie półki na rzadziej używane obuwie.

 

Zaletą półek robionych ręcznie jest to, że na lato można zmieścić więcej w dolnej części, a na zimę mieć pólkę na wysokie obuwie.  może narysuję to później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to się chwali -  sam mam niestety do stolarki dwie lewe ręce ;)

 

to nic trudnego, aczkolwiek jak się nie ma chociaż minimalnego zaplecza w postaci wiertarek, ścisków, kluczy, stołu to pracy to może być problem :)

poza tym mnie to odpręża (rzadko robię, ale wychodzi wtedy tak jak chcę) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nic trudnego, aczkolwiek jak się nie ma chociaż minimalnego zaplecza w postaci wiertarek, ścisków, kluczy, stołu to pracy to może być problem :)

poza tym mnie to odpręża (rzadko robię, ale wychodzi wtedy tak jak chcę)

Aż tyle sprzętu nie trzeba. Sam robiłem zabudowę garderoby w domu, potrzebowałem wkrętarki, wierteł i śrubokręt, oraz różne wkręty.Zabudowa z materiału mdf o powierzchni około 20m2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.