Skocz do zawartości

Jak przechowujemy buty


Krzysiek_W

Rekomendowane odpowiedzi

ja bedę mieć garderobę w nowym mieszkaniu i mam jedną ścianę długości 1,6m, na której mogę zamontować półki o głębokości ok. 25cm więc przynajmniej część tej ściany planuję przeznaczyć na buty. Z jakiego materiału najlepiej zrobić takie półki? Na pewno nie zastosuję żadnych kratek/siatek i innych tym podobnych, żeby ewentualny piach z butów z jednego piętra nie sypał się na te niżej...więc zależy mi na litym materiale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafa z szufladami na buty + worki. Nie czuję szczególnej potrzeby pokazywania butów wszem i wobec w ten sposób jak na zdjęciu powyżej chociaż muszę przyznać, że wygląda to imponująco.

Mam za to sąsiadów, którzy przechowują buty na korytarzu, przed drzwiami wejściowymi do mieszkania. Jak się wprowadziłem to myślałem, że to muzeum holokaustu ale teraz już wiem, że oni po prostu pragną eksponować posiadane obuwie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym kurzeniem. Jak buty są w ciągłej rotacji to raczej nie ma z tym problemu. A w razie czego wystarczy jeden ruch miękką szmatką. 

 

Potwierdzam. Ja z braku miejsca trzymam w przedpokoju cztery rotujące regularnie pary butów "codziennych", a buty nieco bardziej sezonowe, lub eleganckie, których do pracy raczej nie zakładam, leżą schowane w workach w pudełkach z tyłu garderoby. Zawsze się gryzę myśląc o nowej parze butów, czy będę miał gdzie je trzymać :)

 

Te, które są w przedpokoju, nawet jak się nieco ukurzą, bardzo szybko odzyskują świetność kilkoma ruchami szmatki.

 

Ot, uroki niewielkiego mieszkania dostatecznie już zagraconego innymi rzeczami ;-) Garderoba z godnym miejscem na obuwie (swoje i żony), a nie chowaniem ich po kątach, to pieśń przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym kurzeniem. Jak buty są w ciągłej rotacji to raczej nie ma z tym problemu. A w razie czego wystarczy jeden ruch miękką szmatką. 

 

36 par w ciągłej rotacji? Nie jest to jakaś ogromna liczba, ale wystarczy, żeby niektóre czekały na swoją kolejkę kilka miesięcy. 

Nie mam nic przeciwko prezentacji butów, ale nie jest to praktyczne. Lepiej je nakremować i trzymać w workach, a pod ręką mieć tylko te aktualnie używane.

 

Przecież w bogatych domach kurzu nie ma  8-)

 

 

Czyszczenie butów to zbyt istotna sprawa, żeby ją powierzać obcym osobom. ;) 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
8 godzin temu, White Haven napisał:

Piękne szafki. Myślałeś może o jakimś doświetleniu butów? 

Na razie jest jeden punkt świetlny wysoko na suficie, wnet będzie ich więcej i niżej (jak kupię lampy), więc powinno być lepiej. Teraz rzeczywiście jest dość ciemno

59 minut temu, NieMy napisał:

Subtelne paski led RGB...

jak dla mnie to już by było za dużo ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.