Skocz do zawartości

Koszule z białymi mankietami i kołnierzykiem (winchester)


Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Look na maklera

No i szczerze mówiąc to mnie trochę odrzuca, są "sztywne". Na pewno nie da się nimi tak "bawić", jak chociażby klasycznymi białymi koszulami, mimo że te mają większy stopień formalności.

Nie wyobrażam sobie takiej koszuli w zestawie ze sportowymi spodniami...

Masz mieszane uczucia, bo kolory mają mieszane

Widzę Frankenstein, że lata doświadczeń przemawiają przez Ciebie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie te koszule odrzucają. Wiem, że to irracjonalne, ale kojarzą mi się z fałszem - na zewnątrz (mankiety i kołnierzyk) pokazujemy biały, a "w środku" tak naprawdę kolor jest inny. Odczucie fałszywości dotyczy zwłaszcza sytuacji, gdy zawodnik ubrany w taką koszulę jest do nas odwrócony tyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie te koszule odrzucają. Wiem, że to irracjonalne, ale kojarzą mi się z fałszem - na zewnątrz (mankiety i kołnierzyk) pokazujemy biały, a "w środku" tak naprawdę kolor jest inny. Odczucie fałszywości dotyczy zwłaszcza sytuacji, gdy zawodnik ubrany w taką koszulę jest do nas odwrócony tyłem...

:shock: Aż nie wiem co powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że o ile gładkie niebieskie koszule z białymi "końcówkami" mogą budzić pewne uzasadnione kontrowersje, to jednak zdarzają się przecież w takim układzie pionowe pasy(o różnym rozstawieniu i grubości), które są odrobinę bardziej uniwersalne.

Zasadniczo to z tego co mi się wydaje, to tego typu mankiety i kołnierze same z siebie mogą (mówiąc delikatnie) uwydatnić nikczemność gabarytów ich potencjalnego posiadacza, stąd też wynika moje przeświadczenie, o tym że jest to produkt wysokiego ryzyka niedopasowania do sylwetki(obok manszetów oraz kamizelki itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że o ile gładkie niebieskie koszule z białymi "końcówkami" mogą budzić pewne uzasadnione kontrowersje, to jednak zdarzają się przecież w takim układzie pionowe pasy(o różnym rozstawieniu i grubości), które są odrobinę bardziej uniwersalne.

Zasadniczo to z tego co mi się wydaje, to tego typu mankiety i kołnierze same z siebie mogą (mówiąc delikatnie) uwydatnić nikczemność gabarytów ich potencjalnego posiadacza, stąd też wynika moje przeświadczenie, o tym że jest to produkt wysokiego ryzyka niedopasowania do sylwetki(obok manszetów oraz kamizelki itd).

mógłbyś rozwinąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że nie są to koszule dla każdego ponieważ osoby niskie(zwłaszcza te obdarzone małym torsem) i krępe mogą w nich wyglądać niekorzystnie, zwłaszcza w ich gładkich odmianach.

P.S.:Mówiąc jeszcze dokładniej opisana powyżej konfiguracja może (IMHO) uwydatnić niedoskonałości figury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że nie są to koszule dla każdego ponieważ osoby niskie(zwłaszcza te obdarzone małym torsem) i krępe mogą w nich wyglądać niekorzystnie, zwłaszcza w ich gładkich odmianach.

P.S.:Mówiąc jeszcze dokładniej opisana powyżej konfiguracja może (IMHO) uwydatnić niedoskonałości figury.

Jak bedzie miała na sobie marynarke?? Z mankietów wystaje biały, z kołnierzyka biały i ewentualnie widac troche błekitu na klatce piersiowej, wiec nie do konca rozumiem o co miałoby chodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jeżeli kołnierz jest dopasowany do figury oraz jednocześnie wcięcie marynarki leży wysoko a jej samej nigdy nie rozpinamy oraz nosimy krawat grubszy niż "śledź" to wtedy nie ma większego problemu(mówiąc żartobliwie niepotrzebne jest tym samym prasowanie innych elementów koszuli niż mankiety, kołnierz i opcjonalnie odrobina frontu).

Chodziło mi raczej o to że elementy które kontrastują "z resztą" mogą nadmiernie przyciągać wzrok co nie w każdym wypadku jest pożądane, przez co nie każde rozwiązanie(w każdym wypadku) jest dla każdego.

P.S.:Nie twierdze przy tym że nie zdarzają się zestawy w których da się umiejscowić elementy które to traktowane oddzielnie, zupełnie nie pasują do danej osoby np. widziałem na tym forum zdjęcia pokaźnych manszetów na średnich/niskich osobach które jednak prezentowały się zaskakująco dobrze(nie mowie tu o zdjęciach członków).

to już wiem czemu takowej koszuli w PL nie mogę kupić

pewnie genialni handlowcy z wólczanki hołdują takim wyobrażeniom

:)

jestem niski i tors mam też mały

Co ciekawe zanim znalazłem tego typu koszule "na siebie" to ciągle trafiałem na "niskie" rozmiary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie takie koszule są zupełnie w porządku. Warunek - noszący wie, jaki jest stopień formalności i nie bawi się doborem takiej koszuli do odzienia sportowego. Taka koszula, jeśli jest dobrze dobrana do garnituru, krawata, oraz obuwia i galanterii, może prezentować się bardzo korzystnie. Nie zmienia to faktu, że zdecydowanie częściej noszę koszule z nieodróżniającym się kołnierzykiem i mankietami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dwie takie koszule, szczerze mówiąc bardzo je lubię. Jednakże nigdy nie udało mi się znaleźć dla nich zestawienia nieformalnego, a i w sytuacjach bardziej formalnych, preferuję jednak też koszule z tego samego materiału.

Moim zdaniem idealnie pasują osobom, które lubią bawić się w dodatki i mają smykałkę do pewnej fantazji z doborem ubioru. W stroju musi się trochę dziać, aby biały kołnierzyk nie zdominował całości i nie wyglądał jak ogromna, jaskrawa poszetka w stonowanym stroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już wiem czemu takowej koszuli w PL nie mogę kupić

pewnie genialni handlowcy z wólczanki hołdują takim wyobrażeniom

:)

jestem niski i tors mam też mały

Swego czasu były nawet w H&M (na spinki, z czerwonymi guzikami, dołączali czerwone spinki węzełki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to koszule dla każdego, ale krawat nie powinien być monotonny i stonowany. Do koszul winchester z białym kołnierzykiem najlepiej pasują kolorowe, fantazyjne krawaty, bo łagodzą kontrast. W innym wypadu uwaga osoby postronnej jest skupiona na jednym elemencie ubioru: białym kołnierzyku, a tego chcemy przecież uniknąć. Krawat we wzór paisley szczególnie dobrze komponuje się z taką koszulą. Osiągamy wtedy niemalże efekt barokowy, ale co najważniejsze pozostaje on w dobrym guście. Własny styl formal warto urozmaicać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to koszule dla każdego, ale krawat nie powinien być monotonny i stonowany. Do koszul winchester z białym kołnierzykiem najlepiej pasują kolorowe, fantazyjne krawaty, bo łagodzą kontrast. W innym wypadu uwaga osoby postronnej jest skupiona na jednym elemencie ubioru: białym kołnierzyku, a tego chcemy przecież uniknąć. Krawat we wzór paisley szczególnie dobrze komponuje się z taką koszulą. Osiągamy wtedy niemalże efekt barokowy, ale co najważniejsze pozostaje on w dobrym guście. Własny styl formal warto urozmaicać.

Wspomniany przez Ciebie "efekt barokowy" może mieć różny ciężar gatunkowy - od gustownego, aż do elegancji z wiejskiej remizy. Widziałem jednak na warszawskich ulicach parę bardzo udanych zestawień. Dziś jednak widziałem koszmar - czarną koszulę w biały pasek, z białym kołnierzykiem i mankietami. Do tego jakiś jasny krawat w ciapki i zielono-czarny garnitur - koszmar :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu tego rodzaju koszule nadają się tak do casualu jak i do zestawów skrajnie formalnych, a o wszystkim decydują dodatki i kolory.

Błękitną z białym kołnierzykiem i mankietami wykorzystuję raczej formalnie, ale dla odmiany inną, w czarno-białą drobną kratkę, noszę tylko casualowo, głównie z białymi chinos, fakt, że rękawy zwykle podwinięte. Mam też jedną typowo casual, białą w turkusowo-granatową szeroką kratę, która o ile mankiety ma normalne, o tyle kołnierzyk biały i zaokrąglony - do letnich kompozycji sprawdza się moim zdaniem idealnie. Późnym wieczorem postaram się wrzucić zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.